• خانه
  • اخبار
  • یک خانه دار از جف بزوس به دلیل شرایط کاری در خانه بنیانگذار آمازون شکایت کرد

یک خانه دار از جف بزوس به دلیل شرایط کاری در خانه بنیانگذار آمازون شکایت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک خانه دار از جف بزوس به دلیل شرایط کاری در خانه بنیانگذار آمازون شکایت کرد

یک خانه دار از جف بزوس به دلیل شرایط کاری در خانه بنیانگذار آمازون شکایت کرد

خانه‌داری که می‌گوید نزدیک به سه سال در خانه جف بزوس در منطقه سیاتل کار کرده است، ادعا می‌کند که مورد تبعیض نژادی قرار گرفته است و اعضای کارکنان شخصی او از او انتقام گرفته‌اند، نمی‌تواند تعطیلات قانونی را بگذراند و در حین کار به حمام دسترسی کافی نداشته است. .

از جمله اتهامات او: هنگامی که خانواده بزوس در آنجا بودند، نگهبانان خانه به طور مرتب مجبور می شدند از پنجره اتاق لباسشویی بیرون بروند، از یک گذرگاه بیرونی و از طریق یک اتاق مکانیکی برای دسترسی به حمامی که نگهبانان استفاده می کردند، بروند. به جز نظافت

این ادعا بخشی از شکایتی است که روز سه شنبه به نمایندگی از خانه دار مرسدس ودا علیه بزوس و دو نهادی است که بنیانگذار آمازون سرمایه گذاری ها و دارایی های شخصی خود را مدیریت می کند، Zefram LLC و Northwestern LLC.

یک وکیل مدافع Northwestern LLC به شدت این اتهامات را رد کرد.

هری کورل، وکیل دادگستری دیویس رایت ترمین LLP، از طریق ایمیل گفت: «ما این اتهامات را بررسی کرده‌ایم، آنها بی‌اساس هستند و از آنها دفاع خواهیم کرد».

این شکایت که در دادگاه عالی شهرستان کینگ در سیاتل ثبت شد، ودا را به عنوان یک خانه دار معرفی کرد که به مدت 18 سال برای “خانواده های ثروتمند/سرشناس” در سمت هایی از جمله نقش های نظارتی و مدیریتی کار کرده است.

او قبلاً در محل سکونت پل آلن، یکی از بنیانگذاران فقید مایکروسافت در منطقه سیاتل کار می کرد که اتاق های استراحت اختصاصی برای کارکنان را با حمام هایی با دسترسی آسان ارائه می داد و “حتی برای خانه داران و سایر کارمندان غذا تهیه می کرد”.

در مقابل، خانه بزوس اتاق استراحت مشخصی برای خانه دارها نداشت. بر اساس این دادخواست، Wedaa اغلب 10 تا 12 ساعت در روز بدون استراحت یا وقفه ناهار کار می کرد. در این شکایت ادعا شده است که او و سایر نظافتچیان در نتیجه دچار عفونت ادراری شده اند.

این شکایت ادعا می‌کند که کارمندان Wedaa و دیگر کارمندان اسپانیایی تبار را تحقیر و بی‌احترامی کردند، به گونه‌ای که با یک خانه دار سفیدپوست رفتار نکردند. و ادعا می کند که Wedaa به اشتباه پس از طرح شکایت در مورد تبعیض ادعایی، تلافی نادرست و شرایط کاری فسخ شده است.

در این دعوا آمده است: «شاکی نیز مانند سایر خانه دارها، کارمند جف بزوس محسوب می شد. “در زمان هایی که خانواده بزوس در خانه بودند، شاکی به عنوان کارفرما با آنها تعامل داشت. شاکی از دستورات و دستورات جف بزوس و دوست دخترش لورن سانچز پیروی می کرد.

طبق این دادخواست، ودا عمدتاً در محل سکونت اصلی بزوس در سیاتل کار می کرد، اما گاهی اوقات در خانه های دیگر او کار می کرد. او که در سپتامبر 2019 استخدام شد، بعداً سرپرست خانه‌دار شد و بر 5 تا 6 نفر نظارت داشت.

وکیل پاتریک مک گویگان از HKM Employment Attorneys LLP که پرونده را از طرف Wedaa تشکیل داد، گفت: “موکل من بسیار قابل اعتماد است.” او یک آمریکایی سخت کوش است، کسی که چندین سال در این صنعت بوده و میزبان خانواده های ثروتمند و با سابقه بوده است. او هرگز با کسی مشکلی نداشت.»

Wedaa به دنبال خسارت مالی برای دستمزدها و مزایای از دست رفته، درد و رنج، ناراحتی عاطفی و سایر مطالبات است.

در این دادخواست از بزوس به عنوان فردی نام برده شده و از آمازون به عنوان متهم نام برده نشده است. به طور جداگانه، چالش بدست آوردن زمان کافی برای استراحت در حمام در گذشته در انبارهای آمازون توسط کارگرانی که نگران دستیابی به اهداف بهره وری هستند مطرح شده است. این شرکت در پاسخ به آن سیاست های خود را تعدیل کرد.

در اینجا یک کپی از پرونده است.

Wedaa v. Bezos، و همکاران توسط brooztechnology در Scribd