• خانه
  • اخبار
  • یک تیم دبیرستانی Bellevue در چالش بین المللی راکتی دوم شد

یک تیم دبیرستانی Bellevue در چالش بین المللی راکتی دوم شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک تیم دبیرستانی Bellevue در چالش بین المللی راکتی دوم شد

یک تیم دبیرستانی Bellevue در چالش بین المللی راکتی دوم شد
تیم موشک از دبیرستان نیوپورت در Bellevue، واشنگتن، پس از کسب مقام دوم در چالش بین المللی موشکی که در نمایشگاه بین المللی هوایی Farnborough در خارج از لندن در روز جمعه برگزار شد. (عکس از چالش آمریکایی راکتی)

تیمی از دانش‌آموزان دبیرستان نیوپورت در بلوو، واشینگتن، در مسابقه بین‌المللی موشکی در خارج از لندن در روز جمعه نمایشی قوی داشتند و پس از تیم ژاپن دوم شدند و تیم‌های فرانسه و بریتانیا را شکست دادند.

تیم 10 دانش آموز این شانس را به دست آورد که در رویدادی که در نمایشگاه بین المللی هوایی فارنبرو برگزار شد، پس از برنده شدن در چالش موشکی آمریکا در دپلین، ویرجینیا، در ماه می، رقابت کنند.

در این مسابقه دانش‌آموزان دبیرستانی و راهنمایی طراحی، ساخت و پرتاب موشک‌های مدل حضور دارند. هدف الهام بخشیدن به دانش آموزان برای دنبال کردن مشاغل در هوافضا و STEM است.

تیم دبیرستان نیوپورت شامل آرتور گووزدز، ساموئل چن، ریتا لیو، رز لیو، براندون لو، اتان لو، کاوین مانیواساگام، وانو رائو، شریاس سوبرامانیان و مینگان سان است.

اریک فانینگ، رئیس و مدیر عامل انجمن صنعت هوافضا، در بیانیه‌ای گفت که به تیم Bellevue «به‌طور باورنکردنی افتخار می‌کند». سازمان او چالش موشکی آمریکا را اجرا می کند.

فانینگ گفت: «آنها تجربه مهندسی عملی به دست آوردند و بر چالش های فنی بی شماری غلبه کردند – درست همانطور که مهندسان صنعت ما هر روز انجام می دهند.

به عنوان بخشی از چالش، تیم ها باید دو تخم مرغ خام را به ارتفاع 835 فوت پرتاب می کردند و ظرف 41 تا 44 ثانیه محموله را با خیال راحت به زمین برمی گردانند. دانش‌آموزان همچنین موظف شدند در مورد طراحی موشک و درس‌های آموخته‌شده خود به هیئتی از کارشناسان صنعت ارائه دهند. ارزش پروازهای موشکی 60 درصد از امتیاز کل تیم بود و مولفه ارائه 40 درصد بود.

این چالش پس از لغو شدن در سال‌های 2020 و 2021 به دلیل همه‌گیری COVID-19 بازگشته است. پیروزی تیم ژاپن اولین عنوان چالش بین المللی موشکی این کشور بود و اولین بار بود که یک تیم دخترانه جایزه بزرگ را به دست می آورد.

دبیرستان نیوپورت نیز در بهار امسال در مسابقات آمریکا مقام دوم را کسب کرد و چندین تیم دیگر واشنگتن به فینال آن رویداد راه یافتند.

جرمی براون، معلم مشاور راکت ها در ماه می به brooztechnology گفت: «ما هیجان زده ایم که این نوع تمرکز را به Bellevue و آنچه دانش آموزان ما می توانند به دست آورند، بیاوریم. این سفر یک تجربه یادگیری فوق‌العاده برای دانش‌آموزان بود و نشان‌دهنده فداکاری و عشق آنها به علم بود و کمک به این دانش‌آموزان برای رسیدن به رویاهایشان یک افتخار بود.»