• خانه
  • اخبار
  • یک تراشه مدیاتک 9000 با ابعاد در Oppo Find X5 استفاده خواهد شد

یک تراشه مدیاتک 9000 با ابعاد در Oppo Find X5 استفاده خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک تراشه مدیاتک 9000 با ابعاد در Oppo Find X5 استفاده خواهد شد

خانواده محصول جدید Oppo Find X5 آنها می توانند به ویژه برای این برند چینی مهم باشند. به همین دلیل در ترنجی برای شما نوشتیم Oppo Find X5 Pro این گوشی با دو تراشه Dimension 9000 و Snapdragon 8 نسل 1 عرضه می شود. امروز به طور رسمی تایید شد که تراشه MediaTek 9000 Dimension در Oppo Find X5 استفاده خواهد شد.

معرفی تراشه MediaTek 9000 Dimension با Oppo Find X5

بر کسی پوشیده نیست که سهم بازار مدیاتک چقدر هم زیاد باشد، می‌تواند در بخش اقتصادی و در نهایت در وسط قوی باشد. این به دلیل ضعف برند تایوانی در ارائه تراشه های پیشرو قوی و رقابتی با کوالکام است. اما اکنون، خانواده تراشه های سایز آنها می خواهند این تابو را بشکنند.

مدیاتک تصمیم گرفت با اندازه تراشه 1200 یک قدم به جلو بردارید و آن را در قسمت پیشرو قرار دهید. این پردازنده 6 نانومتری پشت سر تراشه های 5 نانومتری رقبا قرار داشت، اما به دلیل قیمت جذاب برای گوشی های پرچمدار ارزان، یکی از محبوب ترین تراشه های صنعت باقی ماند.

اکنون در سال 2022، مدیاتک آماده است تا با Dimensity 9000 خود وارد بازار شود. پس از افشای اطلاعات و گزارش های فراوان، این شرکت تایید کرد که Dimensity 9000 آن در نهایت با سری آتی Oppo Find X5 عرضه خواهد شد.

تایید وجود Dimension 9000 در سری Oppo Find X5

تایید وجود Dimension 9000 در سری Oppo Find X5

تراشه سایز 9000 این گوشی چند ماه پیش معرفی شد اما تاکنون گوشی هوشمندی با آن ندیده ایم. ظاهرا اوپو یک معامله انحصاری برای عرضه این چیپست در قالب مدل Oppo Find X5 Pro Dimensity انجام داده است. این چیپست اکنون این تنها چیپست در صنعت است که با فرآیند تولید TSMC 4 نانومتری تولید شده است. می دانیم که هم اسنپدراگون 8 نسل 1 و هم اگزینوس 2200 بر اساس فرآیند 4 نانومتری سامسونگ ساخته شده اند.

کوالکام به وضوح از فناوری 4 نانومتری سامسونگ ناراضی است و در حال آماده سازی اصلاح شده جدید اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس 5 نانومتری خود از TSMC است.

بنابراین، Dimensity 9000 می تواند از جنبه های خاصی دارای مزایایی باشد. با این حال، وقتی صحبت از مشخصات «کاغذی» می شود، این تراشه ها همان معماری و پیکربندی هسته های پردازنده را دارند. این چیپست همچنین دارای یک ISP 18 بیتی، پشتیبانی از بلوتوث 5.3 و غیره است.

شایعات قبلی از Dimensity 9000 در Oppo Find X5 خبر می دادند. با این حال، آخرین اخبار نشان می دهد که این تراشه در نسخه ویژه Oppo Find X5 Pro در دسترس خواهد بود.

نطر شما چی هست؟ آیا فکر می کنید Dimension 9000 می تواند یک تراشه جذاب باشد؟