• خانه
  • اخبار
  • یکی از بنیانگذاران Nest، سرویسی را برای تبدیل ضایعات غذای خانگی به خوراک مرغ با قیمت 33 دلار در ماه راه اندازی کرد

یکی از بنیانگذاران Nest، سرویسی را برای تبدیل ضایعات غذای خانگی به خوراک مرغ با قیمت 33 دلار در ماه راه اندازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یکی از بنیانگذاران Nest، سرویسی را برای تبدیل ضایعات غذای خانگی به خوراک مرغ با قیمت 33 دلار در ماه راه اندازی کرد

یکی از بنیانگذاران Nest، سرویسی را برای تبدیل ضایعات غذای خانگی به خوراک مرغ با قیمت 33 دلار در ماه راه اندازی کرد
دستگاه جدیدی از استارت‌آپ Mill Industries ضایعات غذا را به لجن خشک تبدیل می‌کند که این شرکت آن را به خوراک مرغ تبدیل می‌کند. (عکس از آسیاب)

مت راجرز، مهندس سابق اپل و یکی از بنیانگذاران Nest، از اشتیاق خود برای چالش های آب و هوایی برای تامین انرژی شرکت جدیدی استفاده می کند که هدف آن تبدیل زباله های غذایی به خوراک مرغ است.

صنایع آسیاب روز سه شنبه از حالت مخفی کاری خارج شد. این شرکت به مصرف کنندگان آمریکایی یک سرویس ماهانه 33 دلاری ارائه می دهد که شامل اجاره سطل زباله متصل دیجیتالی و تحویل رایگان زباله های خشک شده به تاسیساتی است که آن را به خوراک تبدیل می کند.

راجرز و هری تننبام در سال 2020 این شرکت را با نام آزمایشگاه‌های Chewie تأسیس کردند. این دو قبلاً در Nest، یک شرکت دستگاه‌های خانگی هوشمند که توسط گوگل به قیمت 3.2 میلیارد دلار تقریباً یک دهه پیش خریداری شد، با هم کار می‌کردند.

راجرز بودجه اولیه را برای Mill فراهم کرد و تعدادی از کسب و کارهای متمرکز بر آب و هوا نیز سرمایه گذاری کرده اند، از جمله سرمایه گذاری های انرژی بیل گیتس، Prelude Ventures، Energy Impact Partners، GV (Google Ventures) و سرمایه کربن پایین. این شرکت کل مبلغ جمع آوری شده تاکنون را فاش نمی کند.

کارخانه 100 کارمند دارد. دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو و مرکز تحقیق و توسعه آن در سیاتل است.

یکی از بنیانگذاران Nest، سرویسی را برای تبدیل ضایعات غذای خانگی به خوراک مرغ با قیمت 33 دلار در ماه راه اندازی کرد
سطل زباله مواد غذایی آسیاب. (عکس از آسیاب)

پس چه چیزی راجرز را به دنیای آشفته زباله های مواد غذایی کشاند؟

راجرز گفت: «من حرفه‌ام را با توجه به این حوزه‌هایی که نادیده گرفته می‌شوند، ساخته‌ام. «به همین دلیل است که Nest را ایجاد کردیم. هیچ کس به ترموستات ها اهمیت نمی داد، اما آنها برای انرژی خانه بسیار مهم بودند [use] و راحتی.”

راجرز در اواخر دوران خود در Nest به طور فزاینده ای درگیر تلاش های آب و هوایی شد. او تحت تأثیر آسیب سیاره ای ناشی از ضایعات مواد غذایی قرار گرفت. حدود 30 درصد از مواد غذایی که تولید می شود دور ریخته می شود و مواد غذایی پوسیده در محل های دفن زباله متان را آزاد می کند که یک گاز گلخانه ای قدرتمند است. بر اساس برخی برآوردها، تولید، بسته بندی، حمل و نقل و تجزیه مواد غذایی حدود 10 درصد از گازهای گلخانه ای جهان را تولید می کند.

راجرز مشتاق بود تا در یک مشکل به ظاهر ساده آب و هوایی پیشرفت کند.

او گفت: «ما در اینجا نیازی به اختراع همجوشی هسته ای نداریم. ما فقط باید غذا را از زباله دور نگه داریم.»

در اینجا نحوه کار میل آمده است:

  • مشتریان این کارخانه ضایعات مواد غذایی – از جمله استخوان مرغ، پوسته تخم مرغ و محصولات کاغذی کثیف (اما نه جعبه های پیتزا یا پلاستیک های زیست تخریب پذیر) را – در سطل زباله قرار می دهند.
  • در طول شب، دستگاه ضایعات را خرد کرده و خشک می کند و به موادی شبیه قهوه آسیاب شده تبدیل می شود. گزارش شده است که هیچ بو وجود ندارد و زباله های کم آب تقریباً 80 درصد حجم اولیه آن است. این دستگاه بین 1 تا 1.4 کیلووات ساعت انرژی در روز یا تقریباً مصرف برق یک یخچال با کارایی معقول مصرف می کند.
  • سطل زباله ماهی یک یا دو بار پر می شود و در آن زمان به مشتری اطلاع می دهد که در یک جعبه جمع آوری کرده و خاک را به مرکز فرآوری کارخانه بفرستد.
  • میل یک جعبه حمل و نقل دارای برچسب و از پیش پرداخت می کند. مشتریان از برنامه Mill برای برنامه‌ریزی تحویل از خدمات پستی ایالات متحده استفاده می‌کنند.
  • در مرکز فرآوری، خاک برای آلاینده ها بررسی می شود، پاستوریزه می شود و به خوراک دام تبدیل می شود.

درصد کمی از شهرداری های ایالات متحده – از جمله سیاتل، بلوو و تاکوما در ایالت واشنگتن – در حال حاضر ضایعات مواد غذایی را برای کمپوست جمع آوری می کنند، اما اکثریت این کار را نمی کنند. و کمپوست هنوز هم تا حدودی ضایعات غذایی است.

راجرز گفت: “ما غذا را برای بهترین و بهترین استفاده از آن، که هنوز هم غذاست، دریافت می کنیم.” “اگر ما نمی توانیم آن را بخوریم، پس شخص دیگری باید آن را بخورد.”

ما نیازی به اختراع همجوشی هسته ای در اینجا نداریم. ما فقط باید غذا را از زباله دور نگه داریم.»

در این مورد، آن کسی جوجه است. میل در حال حاضر یک سایت در سیاتل دارد که زمین را به خوراک تبدیل می کند. این شرکت قصد دارد برای کاهش مسافت حمل و نقل، چندین تاسیسات را در سراسر کشور افتتاح کند.

در حالی که آسیاب در ارائه خدماتی که باقیمانده‌ها را به غذا تبدیل می‌کند منحصربه‌فرد به نظر می‌رسد، دستگاه‌های خرده‌فروشی دیگری نیز وجود دارند که زباله‌های آلی را تجزیه و آب‌گیری می‌کنند. این شامل یک کانتر 500 دلاری، یک کمپوستر ضایعات غذایی از Lomi و نسخه دیگری از Vitamix به قیمت 350 دلار است. هر دو محصولی تولید می کنند که می تواند به خاک باغ اضافه شود.

هزینه این دستگاه ها به اندازه یک سال عضویت Mill است.

مشخص نیست که آیا مصرف کنندگان سالانه 400 دلار برای مزیت اضافی مدیریت ضایعات توسط شخص دیگری و تأثیرات زیست محیطی مثبت بازیافت زباله در خوراک دام پرداخت خواهند کرد یا خیر.

اما ممکن است بازاری وجود داشته باشد. Ridwell، یکی دیگر از استارت آپ های سیاتل، خدمات اشتراک کاهش زباله را نیز ارائه می دهد که به شش شهر ایالات متحده گسترش یافته است. Ridwell با 12 تا 16 دلار در ماه، کیسه های پلاستیکی، لباس های مستعمل، لامپ ها، باتری ها و سایر زباله های خانگی را برای بازیافت و استفاده مجدد جمع آوری می کند.

یکی از بنیانگذاران Nest، سرویسی را برای تبدیل ضایعات غذای خانگی به خوراک مرغ با قیمت 33 دلار در ماه راه اندازی کرد
میل ضایعات غذا را در طول شب به لجن خشک و بی بو تبدیل می کند. (عکس از آسیاب)

راجرز انتظار دارد که برخی از مصرف کنندگان برای کاهش انتشار کربن خود مشترک شوند. در برخی جوامع، مشتریان می توانند در صورت تولید زباله کمتر و کاهش سطل زباله، در قبوض زباله خود صرفه جویی کنند. راجرز همچنین تاکید می‌کند که سرویس میل یک راه‌حل ساده و زیبا برای ضایعات بدبو و جذب کننده حشرات است.

راجرز می‌گوید: «درسی که از میراث اپل و استیو جابز در زندگی‌ام بیشتر آموخته‌ام این است که آن را واقعاً، واقعاً آسان کنم.

راجرز گفت که میل همچنین به دنبال مشارکت با خدمات زباله شهری است. یکی از استراتژی‌های Nest، همکاری با شهرداری‌ها و شرکت‌های خدمات شهری برای استقرار ترموستات‌های خود در مقیاس است.

راجرز گفت: «فکر می‌کنم در اینجا یک قیاس بسیار مشابه وجود دارد. فکر می‌کنم این فرصت در هر جایی وجود دارد.»