• خانه
  • اخبار
  • یکی از اعضای شورای Bellevue می گوید علیرغم نگرانی های بودجه، برنامه ای برای افزایش مالیات بر آمازون وجود ندارد

یکی از اعضای شورای Bellevue می گوید علیرغم نگرانی های بودجه، برنامه ای برای افزایش مالیات بر آمازون وجود ندارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یکی از اعضای شورای Bellevue می گوید علیرغم نگرانی های بودجه، برنامه ای برای افزایش مالیات بر آمازون وجود ندارد

یکی از اعضای شورای Bellevue می گوید علیرغم نگرانی های بودجه، برنامه ای برای افزایش مالیات بر آمازون وجود ندارد
ساخت و ساز در سال گذشته در یک برج اداری 43 طبقه برای آمازون در کنار مرکز ترانزیت Bellevue و گوشه گربه از ایستگاه راه آهن آینده آغاز شد. پروژه Bellevue 600 بخشی از ردپای کلی آمازون است که در نهایت به بیش از 6.6 میلیون فوت مربع در مرکز شهر Bellevue خواهد رسید. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

آیا “مالیات آمازون” به Bellevue می آید؟

این سوالی بود که ماه گذشته، دنی وستنیث، ستون‌نویس سیاتل تایمز، درباره جلسه شورای شهر بلوو در ماه مارس که قانون‌گذاران درباره کسری بودجه شهر و راه‌حل‌های درآمدزایی بالقوه بحث کردند، نوشت.

آمازون در حال آمدن است… و آنها به خوبی کار می کنند. کنراد لی، عضو قدیمی شورا، در این جلسه گفت: من نمی‌خواهم از کلمه “منفعت برای ما” استفاده کنم – اما آنها بخشی از شهر ما هستند که به آنها توانایی شکوفایی را می‌دهد. «وقتی این کار را انجام می‌دهند، نمی‌توانند فقط سود را ببرند و به جیب بزنند. آنها باید در کمک به رشد شهر از هر جهت، از جمله امور مالی ما، مشارکت داشته باشند.»

یکی از اعضای شورای Bellevue می گوید علیرغم نگرانی های بودجه، برنامه ای برای افزایش مالیات بر آمازون وجود ندارد
کنراد لی.

علیرغم این اظهارات، لی هفته گذشته به brooztechnology گفت که قصد ندارد مالیات اضافی بر آمازون و سایر شرکت‌ها در Bellevue، مرکز فناوری رو به رشد در شرق سیاتل، جایی که آمازون انتظار دارد 25000 نفر – به اندازه دفتر مرکزی دوم، استخدام کند، ندارد. HQ2، در حال حاضر در حال توسعه در آرلینگتون، ویرجینیا.

او از طریق ایمیل گفت: “ما هیچ نیاز و هیچ برنامه ای برای افزایش مالیات بر آمازون و سایر شرکت های فناوری نمی بینیم.”

لین رابینسون، شهردار Bellevue، گفت که ستون Westneat «این تصور نادرست را ایجاد می‌کند که شورای شهر Bellevue درباره مالیات شرکت‌ها در Bellevue بحث کرده است. اینطور نیست.»

رابینسون در لینکدین نوشت: «بحث حول 1 درصد افزایش مالیات بر دارایی بود که شورا این گزینه را برای جلوگیری از کسری بودجه دارد که ممکن است در آینده به سایر اقدامات مالیاتی نیاز داشته باشد، اگر اکنون مورد توجه قرار نگیرد. “بله، ما از سیاتل یاد می گیریم: تا فردا منتظر نمانید تا به پیش بینی مالی امروز نگاه کنید.”

این که آیا Bellevue در حال بحث در مورد طرح‌هایی برای مالیات بر آمازون و سایر شرکت‌های فناوری است یا خیر، اظهارات لی در نشست ماه مارس، معضلی را نشان می‌دهد که برخی شهرها به دلیل تعادل بین رونق تجاری و کسری بودجه، با آن مواجه هستند.

قانونگذاران سیاتل مدت‌ها در مورد چگونگی مالیات بر غول‌های فناوری مانند آمازون که در دهه گذشته به سرعت رشد کرده‌اند، بحث کرده‌اند. در نهایت، در سال 2020، آنها مالیات بر حقوق و دستمزد بزرگترین شرکت های شهر را تصویب کردند که در سال اول 248.1 میلیون دلار برای کمک به پرداخت هزینه مسکن ارزان قیمت و خدمات بی خانمان به ارمغان آورد.

اکنون Bellevue با رونق فناوری خود روبرو است. علاوه بر آمازون، شرکت مادر فیسبوک متا نیز در حال افزایش حضور خود در Bellevue است که محل استقرار مراکز منطقه‌ای دیگر برای Salesforce، eBay، شرکت مادر TikTok، ByteDance و دیگران است.

در یک پست وبلاگی ماه گذشته با عنوان “تعهد آمازون به Bellevue و Eastside”، آمازون گفت که انتظار دارد تا تابستان امسال 10000 کارمند در Bellevue و Redmond – خانه مایکروسافت – داشته باشد. این شرکت اخیراً از T-Mobile به عنوان دومین کارفرمای بزرگ Bellevue پیشی گرفته است. فضای اداری Bellevue آن در نهایت به بیش از 6.6 میلیون فوت مربع خواهد رسید.

یکی از اعضای شورای Bellevue می گوید علیرغم نگرانی های بودجه، برنامه ای برای افزایش مالیات بر آمازون وجود ندارد
(از طریق شهر Bellevue)

همانطور که تاد بیشاپ، یکی از بنیانگذاران brooztechnology در ماه دسامبر گزارش داد، آمازون رویکرد متفاوتی را برای مشارکت مدنی در Bellevue در مقایسه با استراتژی خود در سیاتل اتخاذ کرده است و با رهبران شهر همکاری نزدیک‌تری دارد و از اهداف مختلف حمایت می‌کند.

جان شاتلر، رئیس املاک و مستغلات آمازون ماه گذشته در یک پست وبلاگی نوشت: “ما از حضور در اینجا هیجان زده هستیم و از طرف کل شرکت، می خواهم از کل جامعه Bellevue برای استقبال از ما تشکر کنم.”

آمازون در سال 2007 به محله یونیون دریاچه جنوبی سیاتل نقل مکان کرد و دوره ای از رشد بی سابقه را برای شرکت و تغییرات عظیم برای شهر ایجاد کرد. رابطه آن با سیاتل در نهایت به درگیری تبدیل شد زیرا شورای شهر شرکت را بر سر تأثیر رشد آن به چالش کشید.

آمازون در مورد ناامیدی خود از شورا صحبت می کند و از نگرش “خصمانه” نسبت به تلاش های تجاری و تامین مالی برای انتخاب نامزدهای معتدل تر صحبت می کند. این شرکت اکنون Bellevue و Seattle را با هم “دفتر مرکزی Puget Sound” می نامد.

پیش‌بینی‌هایی که توسط مدیر مالی Bellevue در جلسه مارس ارائه شد نشان می‌دهد که کسری بودجه به طور بالقوه تا سال 2028 بیش از 20 میلیون دلار افزایش می‌یابد، اگر اقدام مالی انجام نشود، و احتمالاً اگر شهر نیاز به استخدام افراد بیشتری داشته باشد تا رشد خود را حفظ کند.

همانطور که Westneat در ستون خود اشاره کرد، ساختار مالیاتی ایالت – بدون مالیات بر سود یا درآمد شرکت – می‌تواند همگام شدن با رشد ناشی از گسترش فناوری را برای یک شهر دشوارتر کند.

جان استوکس، عضو شورای شهر، شهردار سابق شهر، در این نشست گفت: «ما باید با شرکت‌هایمان که وارد می‌شوند کارهای بیشتری انجام دهیم. توسعه به صرفه نیست، حداقل مطمئناً برای مدت طولانی نه.»

لی، یک جمهوری خواه، به brooztechnology گفت که احساساتش در مورد آمازون تغییری نکرده است و آن را به عنوان “یک شهروند شرکت بزرگ که از شهر از طریق مالیات و کمک های مالی و سایر مشارکت های نوآورانه حمایت می کند” توصیف کرد.

وی خاطرنشان کرد: در طول 28 سال حضورم در شورا، توانستیم با سیاست و مدیریت صحیح مالی، بودجه را متعادل کنیم. “به عنوان سرسخت ترین مدافع Bellevue برای مالیات دهندگان، من مطمئن هستم که این تغییر نمی کند. ما از نظر مالی محتاط هستیم و فقط آنچه را که نیاز داریم خرج می کنیم، نه اینکه بر آنچه می توانیم مالیات بدهیم.»