• خانه
  • اخبار
  • یوهانا فراتر از سیاتل گسترش می یابد تا خدمات دستیار شخصی را برای خانواده ها در لس آنجلس ارائه دهد

یوهانا فراتر از سیاتل گسترش می یابد تا خدمات دستیار شخصی را برای خانواده ها در لس آنجلس ارائه دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یوهانا فراتر از سیاتل گسترش می یابد تا خدمات دستیار شخصی را برای خانواده ها در لس آنجلس ارائه دهد

یوهانا فراتر از سیاتل گسترش می یابد تا خدمات دستیار شخصی را برای خانواده ها در لس آنجلس ارائه دهد
Yoki Matsuoka، بنیانگذار Yohana، سال گذشته در نشست brooztechnology در سیاتل سخنرانی کرد. (عکس از brooztechnology / کوین لیسوتا)

[Keerthi Vedantam is a reporter for dot.LA]

وقتی سه جلسه همزمان زوم برای پنجمین بار این هفته اتصال اینترنت شما را قطع کرده و فرزندتان پروژه لحظه آخری دارد که باید تکمیل شود، با چه کسی تماس می گیرید؟

Johanna – شرکتی که خود را به عنوان یک سرویس حمل و نقل خانگی معرفی می کند که به خانواده ها کمک می کند تا با مشکلات و وظایف مختلفی که در زندگی روزمره ایجاد می شود کنار بیایند – می خواهد این یک تماس باشد. و پس از اجرای آزمایشی در سیاتل در سال گذشته، شرکت مستقر در پالو آلتو، کالیفرنیا، اکنون لس آنجلس را دومین بازار بزرگ خود می کند و به طور رسمی در این شهر در روز سه شنبه راه اندازی می شود.

یوهانا با اجرای یک مدل عضویت که ماهانه 249 دلار هزینه دارد، قول می دهد که به مشتریان خود در همه چیز از پیدا کردن یک لوله کش گرفته تا برنامه ریزی برای تولد تا خرید غذای کودک کمک کند. این شرکت با معلمان محلی پیانو، صنعتگران، فروشگاه های گل و سایر ارائه دهندگان خدمات همکاری کرده است تا وظایف مشابهی را ارائه دهد. همچنین هر خانواده مشترک در پلتفرم خود را با یک راهنما و محققان گرد هم می آورد که به مدیریت وظایف کوتاه مدت مانند بازسازی خانه و اهداف بلندمدت مانند برنامه های سفر کمک می کنند.

یوهانا فرزند بنیانگذار و مدیر عامل شرکت یوکی ماتسوکا، مدیر عامل سابق گوگل و اپل است که از سال 2017 تا 2019 به عنوان مدیر ارشد فناوری بخش خانه های هوشمند Google Nest خدمت کرده است. پس از ترک گوگل، ماتسوکا یوهانا را در سال 2020 راه اندازی کرد تا خانواده ای ایجاد کند. فناوری محور او تصمیم گرفت مدل استارت‌آپی سیلیکون ولی با پشتوانه سرمایه‌های مخاطره‌آمیز سنتی را کنار بگذارد و در عوض با یک شرکت فناوری قدیمی شریک شود: پاناسونیک، شرکت ژاپنی لوازم الکترونیکی مصرفی که از Yohana به‌عنوان یک شرکت تابعه مستقل با بودجه کامل پشتیبانی می‌کند.

“[At Nest] او احساس می کرد که خیلی خطی است، مهم نیست چقدر سریع حرکت می کنم. ماتسوکا در مورد زمان خود در Nest قبل از خرید 3.2 میلیارد دلاری گوگل در سال 2014 گفت: “این یک استارتاپ با نام تجاری بود که هیچکس از آن اطلاعی نداشت، و سپس ساخت آن زمان زیادی طول کشید. او در همکاری با پاناسونیک به dot گفت: .LA، “من با یک شرکت بزرگتر این فرصت را دارم که از مارک های آنها برای سکوی پرشی بسیار سریعتر استفاده کنم.”

به گفته این شرکت، Yohana برای اولین بار در سال 2021 در سیاتل از طریق یک برنامه آزمایشی شامل بیش از 1000 خانوار راه اندازی شد که توانستند با استفاده از این سرویس حدود 8 تا 10 ساعت در هفته در انجام کارهای خانه صرفه جویی کنند. از طریق پروژه آزمایشی، Matsuoka گفت که این شرکت قبل از حمله به بازارهای جدید مانند لس آنجلس، به عنوان مثال، ساخت برنامه‌های امنیتی و رمزگذاری جدید برای کمک به خانواده‌ها در مدیریت کارت‌های اعتباری و سایر فایل‌های حساس، توانست محصول خود را بیشتر بهبود بخشد.

ماتسوکا گفت: «در ابتدا، قبل از شروع در سیاتل، فکر می‌کردیم که مردم واقعاً وظایف شخصی مانند تمدید گذرنامه‌هایمان را به ما نمی‌دهند. به نظر می رسد که مردم احساس کرده اند که باید اطلاعات شخصی زیادی به ما بدهند تا بتوانیم وظایف بیشتری را انجام دهیم.»

به گفته ماتسئوکا، در آینده، این شرکت قادر خواهد بود از انبوهی از داده های خود از طریق قدرت هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی استفاده کند تا زندگی را برای مشتریان و تامین کنندگان آسان تر کند – بنابراین اگر چندین خانواده خواهان خدمات یا تجربه یکسانی هستند، به عنوان مثال، Johanna’s فناوری می تواند به ساده سازی برنامه ریزی کمک کند.

به گفته PitchBook، پلتفرم فناوری Yohana در کنار شرکت‌های تثبیت‌شده‌تری مانند TaskRabbit و Instacart در فضای به اصطلاح فناوری خانواده، یک زیربخش نوپای که در سال 2021 1.4 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز جذب کرد، قرار دارد.