• خانه
  • اخبار
  • یجین چوی، استاد علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن برنده 800 هزار دلار کمک مالی نابغه شد.

یجین چوی، استاد علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن برنده 800 هزار دلار کمک مالی نابغه شد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یجین چوی، استاد علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن برنده 800 هزار دلار کمک مالی نابغه شد.

یجین چوی، استاد علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن برنده 800 هزار دلار کمک مالی نابغه شد.
یجین چوی. (عکس از بنیاد جان دی و کاترین تی مک آرتور)

یجین چوی، استاد علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن و مدیر ارشد تحقیقاتی در موسسه آلن برای هوش مصنوعی (AI2) در سیاتل، برنده 800000 دلار “کمک مالی نابغه” شده است که سالانه توسط بنیاد جان دی و کاترین تی مک آرتور اعطا می شود.

روز چهارشنبه اعلام شد، چوی، یکی از 25 همکار مک آرتور 2022، یک متخصص در پردازش زبان طبیعی است. هدف کار او بهبود توانایی رایانه‌ها و سیستم‌های هوش مصنوعی برای انجام استدلال هوشمند و درک معنای ضمنی زبان انسان است.

چوی به UW News گفت: «این افتخار بزرگی است زیرا تنها دو محقق دیگر پردازش زبان طبیعی این جایزه را دریافت کرده‌اند.

چوی در اوایل سال جاری با brooztechnology در مورد بحث در مورد توانایی یک روبات در تجربه احساسات انسانی صحبت کرد. او همچنین به رهبری تحقیقات در مورد ابزار دلفی AI2 کمک کرد، یک هوش مصنوعی برای اخلاق ماشینی که برای مدل‌سازی قضاوت‌های اخلاقی انسان‌ها در موقعیت‌های مختلف روزمره طراحی شده است.

بیوگرافی او در وب‌سایت برنامه MacArthur Fellows می‌گوید: «به‌طور سنتی، مدل‌های NLP فقط بر اساس ورودی‌های متنی یا برنامه‌ریزی شده‌اند. چوی مدل‌هایی طراحی کرده است که از توصیفات متنی و تصاویر اشیاء برای تقویت یکدیگر استفاده می‌کنند، به روشی مشابه نحوه کسب دانش انسان در مورد جهان.

چوی، 45 ساله، دکترای علوم کامپیوتر را از دانشگاه کرنل گرفت و مدرک لیسانس خود را در رشته علوم و مهندسی کامپیوتر از دانشگاه ملی سئول در کره گرفت. او در سال 2014 به UW پیوست.

سایر اساتید علوم کامپیوتر UW که برنده بورسیه مک آرتور شده اند عبارتند از شوتاک پاتل در سال 2011 و یوکی ماتسوکا در سال 2007. پاتل استارتاپ هایی را به گوگل، بلکین و سیرز فروخته است. در UW باقی می ماند. ماتسوکا در گوگل مدیر اجرایی شد و اکنون یک سرویس دستیار شخصی 149 دلاری در ماه به نام یوهانا را رهبری می کند.

چوی همچنین چهاردهمین فردی است که در زمان دریافت جایزه عضو هیئت علمی دانشگاه UW است. سال گذشته، تروور بدفورد، کارشناس اپیدمیولوژی و دانشیار علوم ژنومی، برنده این کمک هزینه شد.

چوی زمان خود را بین دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر پل جی آلن دانشگاه UW و AI2، سازمان تحقیقات هوش مصنوعی مستقر در سیاتل که توسط پل آلن، یکی از بنیانگذاران فقید مایکروسافت تأسیس شده است، تقسیم می کند.

اد لازوسکا، استاد قدیمی علوم کامپیوتر UW و رئیس سابق دپارتمان علوم کامپیوتر، گفت: «ارتباط عمیق او با AI2، و ارتباط عمیق کلی مدرسه آلن با AI2، برای بهره‌وری باورنکردنی او مؤثر بود – یک برد مضاعف برای پل!» .

کمک های مالی مک آرتور به عنوان “بدون هیچ رشته ای” توصیف می شود و در اقساط سه ماهه مساوی طی پنج سال پرداخت می شود. به گفته این بنیاد، این جایزه به «افراد با استعدادی که اصالت و فداکاری استثنایی در فعالیت‌های خلاقانه‌شان نشان داده‌اند و ظرفیت مشخصی برای خودگردانی نشان داده‌اند» اعطا می‌شود.

این بنیاد خاطرنشان می‌کند: «اگرچه نامزدها برای دستاوردهایشان مورد بررسی قرار می‌گیرند، این کمک هزینه تحصیلی جایزه‌ای برای مشارکت کلی نیست، بلکه سرمایه‌گذاری بر اصالت، بینش و پتانسیل یک فرد است». “در واقع، هدف برنامه MacArthur Fellows این است که گیرندگان را قادر سازد تا غرایز خلاق خود را به نفع جامعه بشری اعمال کنند.”

در اینجا شرحی از کار چوی از بنیاد است:

توانایی استدلال یا استنتاج خارج از دسترس سیستم‌های هوش مصنوعی موجود است، زیرا مستلزم دانش ضمنی از نحوه عملکرد جهان است. چوی اذعان داشت که مدل‌های مبتنی بر قاعده مانند منطق یا احتمالات مشروط برای درک پیچیدگی دانش و تفکر صحیح بسیار سفت و سخت هستند. در عوض، از روش‌های محاسباتی برای درک زبان یا NLP برای توسعه دانش عقل سلیم و الگوهای استدلال استفاده می‌کند.