منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • یافتن تصاویر با لنز گوگل در کروم کار را آسان تر می کند

یافتن تصاویر با لنز گوگل در کروم کار را آسان تر می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یافتن تصاویر با لنز گوگل در کروم کار را آسان تر می کند

گوگل یکی از غول های نرم افزاری در جهان است که توانایی های خود را در این زمینه به اثبات رسانده است. با هر نسل، خدمات این شرکت در تجربه کاربری بهبود می یابد. در همین راستا، به نظر می رسد که اخیرا یافتن تصاویر با لنز گوگل در کروم آسان تر شده است. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

جستجوی تصویر با لنز گوگل در کروم بسیار بهبود خواهد یافت …!

فناوری Google Lens یک راه حل نرم افزاری قدرتمند برای تشخیص تصویر است که به عنوان یک ابزار مستقل ارائه می شود و همچنین در سایر محصولات شرکت مانند مرورگر کروم ادغام می شود. به زودی استفاده از این ابزار در نسخه دسکتاپ مرورگر گوگل آسان تر خواهد شد. در حال حاضر، تعامل با Google Lens در Google Chrome ممکن است آسان نباشد.

زیرا نتایج جستجو در قسمتی جداگانه نمایش داده می شود. اما به زودی تغییر خواهد کرد و مرورگر به طور خودکار برگه جدیدی را برای نمایش نتایج جستجو باز نمی کند. در عوض، یک پانل عمودی نتایج جستجو در سمت راست برگه فعال باز می شود. اگر کاربر بخواهد به منبع تصویر برود، کروم یک برگه جدید باز می کند. این کار جستجوی تصاویر با لنز گوگل در مرورگر کروم را آسان می کند.

تصاویر را با گوگل لنز در کروم جستجو کنید

نرم‌افزار تشخیص تصویر لنز گوگل مدت‌هاست که به‌عنوان یک برنامه اندرویدی مستقل و به‌عنوان بخشی از برنامه موبایل Google iOS در دسترس است. گوگل لنز سال گذشته به کروم اضافه شد. برای شروع تعامل با این ابزار کافی است بر روی تصویر مورد نظر کلیک راست کرده و در منوی ظاهر شده گزینه «Search for an image using Google Lens» یا «Search for an image with Google Lens» را انتخاب کنید. بر اساس اطلاعات موجود، این سرویس در آینده نزدیک در اختیار تمامی کاربران مرورگر کروم قرار خواهد گرفت.

گوگل لنز اخیرا یک به روز رسانی بزرگ در کروم برای نسخه دسکتاپ دریافت کرده است که نه تنها به شما امکان می دهد تصاویر مشابه را جستجو کنید، بلکه عملیات هایی را بر روی متن تصویر نیز انجام دهید. ویژگی های دیگری نیز در این آپدیت وجود دارد. بعد از اینکه کاربر روی تصویر کلیک راست کرد و گزینه Find with Google Lens را انتخاب کرد. در نتایج جستجوی سرویس، یک نوار فرمان در پایین پنجره باز شده ظاهر می شود که به شما امکان می دهد چندین عمل خاص را انجام دهید.

تصاویر را با گوگل لنز در کروم جستجو کنید

به عنوان مثال، اگر متنی را در یک تصویر انتخاب کنید، می توانید آن را کپی کنید، به آن گوش دهید (پخش صدا)، یا آن را ترجمه کنید. از طرف دیگر، می توانید سعی کنید منبع تصویر را پیدا کنید. ویژگی‌های مشابه اکنون در همان برنامه تلفن هوشمند و Google Photos در دسترس هستند. اما در حال حاضر فقط برای نسخه دسکتاپ موجود است.

به گزارش سایت خبری GizChinaاین ویژگی در نسخه 100 کروم برای ویندوز، macOS و به گفته برخی منابع، کاربران سیستم عامل کروم موجود است. به نظر می رسد گوگل در حال برنامه ریزی برای انتشار به روز رسانی های آینده برای لنز گوگل است. نظر شما در مورد این چیست؟! آیا چنین سرویسی برای شما مفید است؟