• خانه
  • اخبار
  • یادداشت کامل: مایکروسافت 10000 شغل، حدود 5 درصد از نیروی کار را کاهش می دهد و 1.2 میلیارد دلار هزینه بازسازی را بر عهده می گیرد.

یادداشت کامل: مایکروسافت 10000 شغل، حدود 5 درصد از نیروی کار را کاهش می دهد و 1.2 میلیارد دلار هزینه بازسازی را بر عهده می گیرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یادداشت کامل: مایکروسافت 10000 شغل، حدود 5 درصد از نیروی کار را کاهش می دهد و 1.2 میلیارد دلار هزینه بازسازی را بر عهده می گیرد.

یادداشت کامل: مایکروسافت 10000 شغل، حدود 5 درصد از نیروی کار را کاهش می دهد و 1.2 میلیارد دلار هزینه بازسازی را بر عهده می گیرد.
ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت (عکس فایل brooztechnology/کوین لیزوتا)

[Editor’s Note: Timing of layoffs corrected since original post.]

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، روز چهارشنبه با اشاره به نیاز به “همسو کردن ساختار هزینه با درآمدمان و جایی که تقاضای مشتری را مشاهده می کنیم” به کارمندان گفت که این شرکت 10000 شغل را از هم اکنون تا پایان ماه مارس کاهش خواهد داد.

این اخراج حدود 5 درصد از نیروی کار مایکروسافت با بیش از 220000 کارمند را تشکیل می دهد.

علاوه بر این، زمانی که نتایج مالی کامل خود را در هفته آینده منتشر کند، این شرکت در سه ماهه دوم مالی خود 1.2 میلیارد دلار هزینه دریافت خواهد کرد. نادلا به کارمندان گفت که این هزینه مربوط به هزینه‌های مزایا، تغییرات در سبد سخت‌افزاری ما و هزینه‌های ادغام اجاره است زیرا ما تراکم بالاتری در فضای کاری خود ایجاد می‌کنیم.

در این یادداشت جزئیات بیشتری در مورد مناطقی که تحت تأثیر قرار خواهند گرفت، ارائه نشده است. [Read the full text below.]

نادلا در یادداشتی به کارمندان نوشت: مایکروسافت هم سرمایه و استعداد خود را به حوزه‌های رشد جهانی و رقابت بلندمدت برای شرکت اختصاص می‌دهد، در حالی که در سایر زمینه‌ها عقب‌نشینی می‌کند.

او افزود: «این‌ها انواع انتخاب‌های سختی است که ما در طول تاریخ ۴۷ ساله‌مان انجام داده‌ایم تا یک شرکت ثابت در صنعتی باقی بمانیم که نسبت به افرادی که با تغییرات پلتفرم سازگار نیستند، بخشنده نیست.»

این دومین کاهش بزرگ نیروی کار در تاریخ مایکروسافت است. این شرکت در سال 2014، چند ماه پس از مدیرعاملی نادلا، 18000 شغل را کاهش داد. بیشتر این کاهش ها مربوط به تجارت دستگاه ها و خدمات نوکیا بود که مایکروسافت آن را از استیو بالمر، مدیر عامل قبلی نادلا، خریداری کرده بود.

یادداشت کامل: مایکروسافت 10000 شغل، حدود 5 درصد از نیروی کار را کاهش می دهد و 1.2 میلیارد دلار هزینه بازسازی را بر عهده می گیرد.

مایکروسافت با توجه به همه‌گیری که باعث شده بسیاری از مشتریان سازمانی آن هزینه‌های مربوط به فناوری را افزایش دهند، رشد قابل توجهی برای پاسخگویی به تقاضا داشته است. این شرکت در سال مالی 2022 خود که در ژوئن خاتمه یافت، 40000 کارمند اضافه کرد که نسبت به سال قبل 22 درصد افزایش داشت. این امر منجر به اشتغال بیش از 221000 نفر شد.

با توجه به اعدادی که در بایگانی سالانه 10-K این شرکت در کمیسیون بورس و اوراق بهادار و صرافی ها گنجانده شده است، حدود 45 درصد از رشد، 18000 موقعیت، در نقش های عملیاتی بوده است که به عنوان بزرگترین رده شغلی مایکروسافت از تحقیق و توسعه محصول پیشی گرفته است.

یادداشت کامل: مایکروسافت 10000 شغل، حدود 5 درصد از نیروی کار را کاهش می دهد و 1.2 میلیارد دلار هزینه بازسازی را بر عهده می گیرد.

بخش اعظم رشد از طریق تملک حاصل شد، از جمله 6500 کارمند از طریق خرید 19.7 میلیارد دلاری شرکت Nuance Communications و 1500 کارمند دیگر از طریق خرید Xandr، بخش سابق فناوری تبلیغات AT&T.

مایکروسافت در ژوئیه و اکتبر سال گذشته کاهش‌های کوچک‌تری انجام داد، اما چیزی در مقیاس آخرین اقدام انجام نشد. پس از اخراج کارکنان در جولای، در پایان سال مالی 2022، مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد به اضافه کردن کارکنان ادامه دهد.

با اخراج‌های جدید، مایکروسافت به آخرین شرکت فناوری تبدیل می‌شود که با خروج بخش فناوری از همه‌گیری و مواجهه با اقتصاد نامطمئن، اخراج‌های قابل توجهی انجام می‌دهد. آمازون 18000 شغل یا 5 درصد از نیروی کار شرکت را کاهش می دهد. Salesforce که هزاران کارمند در منطقه سیاتل دارد، اخیراً 10 درصد از نیروی کار خود را کاهش داده است. تعدادی از استارت آپ های فناوری در منطقه سیاتل نیز در حال اخراج هستند.

در اینجا یادداشت کامل ساتیا نادلا به کارمندان مایکروسافت است که برای کارمندان ارسال شده و توسط این شرکت در وبلاگ رسمی خود منتشر شده است.

درباره: تمرکز بر فرصت های کوتاه مدت و بلند مدت

ما در زمان تغییرات قابل توجهی زندگی می کنیم، و با ملاقات با مشتریان و شرکا، چند چیز روشن است. اول، همانطور که دیدیم مشتریان در طول همه گیری هزینه های دیجیتال خود را تسریع کردند، اکنون می بینیم که آنها هزینه دیجیتال خود را برای انجام کارهای بیشتر با کمتر بهینه می کنند. ما همچنین شاهد هستیم که سازمان‌ها در هر صنعت و جغرافیایی احتیاط می‌کنند، زیرا برخی از نقاط جهان در رکود هستند و بخش‌های دیگر در انتظار رکود هستند. همزمان، موج بزرگ بعدی محاسبات با پیشرفت‌های هوش مصنوعی متولد می‌شود، زیرا ما پیشرفته‌ترین مدل‌های جهان را به یک پلتفرم محاسباتی جدید تبدیل می‌کنیم.

این زمینه ای است که ما به عنوان یک شرکت باید در عین سرمایه گذاری در فرصت های بلندمدت خود، برای ارائه نتایج ثابت تلاش کنیم. من مطمئن هستم که مایکروسافت از این شرایط قوی تر و رقابتی تر بیرون خواهد آمد، اما این مستلزم آن است که بر اساس سه اولویت اقدام کنیم.

اول، ما ساختار هزینه خود را با درآمدمان و جایی که تقاضای مشتری را می بینیم هماهنگ می کنیم. امروز ما در حال ایجاد تغییراتی هستیم که کل نیروی کار ما را تا پایان سه ماهه سوم سال مالی 23 به میزان 10000 شغل کاهش می دهد. این کمتر از 5 درصد از کل پایه کارمندان ما را تشکیل می دهد، با برخی از اطلاعیه ها امروز اتفاق می افتد. توجه به این نکته مهم است که در حالی که در حال حذف نقش ها در برخی زمینه ها هستیم، به استخدام در حوزه های استراتژیک کلیدی ادامه خواهیم داد. ما می دانیم که این زمان سختی برای هر کسی است که آسیب دیده است. من و تیم مدیریت ارشد متعهد هستیم که این فرآیند را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم.

دوم، ما به سرمایه گذاری در حوزه های استراتژیک برای آینده خود ادامه خواهیم داد، به این معنی که سرمایه و استعداد خود را به حوزه های رشد جهانی و رقابت بلندمدت برای شرکت اختصاص می دهیم و در عین حال سرمایه گذاری در سایر زمینه ها را آزاد می کنیم. این‌ها انواع انتخاب‌های سختی هستند که ما در طول تاریخ ۴۷ ساله خود انجام داده‌ایم تا یک شرکت ثابت در صنعتی باقی بمانیم که نسبت به افرادی که با تغییرات پلت‌فرم سازگار نیستند، بخشنده نیست. به این ترتیب، ما در سه ماهه دوم 1.2 میلیارد دلار هزینه در رابطه با هزینه های انفصال، تغییرات در سبد سخت افزاری و هزینه های ادغام اجاره دریافت می کنیم زیرا تراکم بالاتری در فضای کاری خود ایجاد می کنیم.

و سوم، ما با مردم خود با عزت و احترام رفتار خواهیم کرد و شفاف عمل خواهیم کرد. این تصمیمات دشوار اما ضروری هستند. آنها به ویژه دشوار هستند زیرا بر زندگی مردم و مردم – همکاران و دوستان ما تأثیر می گذارند. ما متعهد هستیم که اطمینان حاصل کنیم که همه کسانی که نقش آنها حذف شده است از حمایت کامل ما در طول این انتقال برخوردار خواهند شد. کارمندانی که واجد شرایط دریافت مزایای ایالات متحده هستند، مزایای مختلفی از جمله غرامت بالاتر از بازار، ادامه بیمه درمانی به مدت شش ماه، تخصیص مستمر جوایز سهام به مدت شش ماه، خدمات انتقال شغلی و 60 روز اخطار قبل از خاتمه دریافت خواهند کرد. اخطار طبق قانون الزامی است. مزایا برای کارمندان غیر آمریکایی مطابق قوانین استخدامی هر کشور تنظیم می شود.

وقتی به این لحظه در زمان فکر می کنم، اوایل سال 2023، زمان نمایش است — برای صنعت ما و مایکروسافت. به عنوان یک شرکت، موفقیت ما باید با موفقیت جهانی همسو باشد. این بدان معناست که هر یک از ما و هر تیمی در شرکت باید برای ارائه نوآوری معناداری که مشتریان، جوامع و کشورها واقعاً از آن بهره مند شوند، سطح رقابت را بالا ببریم و از رقبا پیشی بگیریم. اگر به این امر دست یابیم، در آینده قوی تر ظاهر خواهیم شد و شکوفا خواهیم شد. خیلی ساده است

من می‌خواهم عمیق‌ترین تشکر و قدردانی خود را از همه کسانی که تا این لحظه به مایکروسافت کمک کرده‌اند، و از همه شما که در مسیر ترسیم مسیر خود به کمک خود ادامه می‌دهید، ابراز کنم. از تمرکز، فداکاری و انعطافی که هر روز برای مایکروسافت و مشتریان و شرکای ما نشان می دهید، سپاسگزاریم.

ساتیا

یک داستان در حال تکامل، بیشتر در آینده است. تیلور سوپر سردبیر brooztechnology در این گزارش مشارکت داشت.