• خانه
  • اخبار
  • یادداشت داخلی: آمازون Care برای بسته شدن، “پیشنهاد کافی کامل” برای مشتریان سازمانی نیست

یادداشت داخلی: آمازون Care برای بسته شدن، “پیشنهاد کافی کامل” برای مشتریان سازمانی نیست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یادداشت داخلی: آمازون Care برای بسته شدن، "پیشنهاد کافی کامل" برای مشتریان سازمانی نیست

یادداشت داخلی: آمازون Care برای بسته شدن، "پیشنهاد کافی کامل" برای مشتریان سازمانی نیست
Amazon Care یک سرویس مراقبت اولیه مجازی و خانگی ترکیبی است که در ابتدا در سال 2019 راه اندازی شد. (عکس از آمازون)

طبق یک یادداشت داخلی، آمازون پس از تشخیص اینکه “راه حل بلندمدت مناسب برای مشتریان سازمانی ما” نیست، ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی اولیه خود، Amazon Care را در پایان سال جاری متوقف خواهد کرد.

اعلان غافلگیرکننده روز چهارشنبه یک اصلاح اساسی در تلاش گسترده آمازون در حوزه مراقبت های بهداشتی است. آمازون می‌گوید این تصمیم فقط بر روی Amazon Care تأثیر می‌گذارد، اما نه سایر ابتکارات مراقبت‌های بهداشتی آن.

نیل لیندسی، معاون ارشد خدمات سلامت آمازون، در ایمیلی به کارمندان خدمات سلامت آمازون گفت: «این تصمیم ساده گرفته نشد و تنها پس از چندین ماه بررسی دقیق انجام شد. “در حالی که اعضای ثبت نام شده ما بسیاری از جنبه های Amazon Care را دوست داشتند، اما این پیشنهاد به اندازه کافی برای مشتریان بزرگ سازمانی که ما هدف آن بودیم نبود، و در درازمدت کار نمی کرد.”

آمازون می‌گوید که رهبران شرکت تشخیص داده‌اند که مدل کسب‌وکار Amazon Care قبلاً کار نمی‌کرد و بدون توجه به قرارداد خرید شرکت مراقبت‌های اولیه One Medical به مبلغ 3.9 میلیارد دلار که در 21 جولای اعلام شد. انتظار می‌رود که این خرید همچنان انجام شود و در انتظار تایید نظارتی است.

یادداشت داخلی: آمازون Care برای بسته شدن، "پیشنهاد کافی کامل" برای مشتریان سازمانی نیست
نیل لیندزی، معاون ارشد خدمات سلامت آمازون. (عکس لینکدین)

این شرکت تعداد کارکنانی را که تحت تأثیر قرار خواهند گرفت، اعلام نکرد.

لیندزی نوشت: «بسیاری از کارکنان Care این فرصت را خواهند داشت که به بخش‌های دیگر سازمان خدمات بهداشتی یا تیم‌های دیگر در آمازون بپیوندند – که به زودی با بسیاری از شما صحبت خواهیم کرد – و همچنین از کارمندانی که به دنبال نقش‌هایی خارج از شرکت هستند، حمایت خواهیم کرد. در یادداشت به کارکنان

Amazon Care در سال 2019 به عنوان یک برنامه آزمایشی برای کارمندان در منطقه سیاتل، جایی که مقر آمازون است، راه اندازی شد. سال گذشته، آن را به کارکنان غیر آمازون در سراسر کشور گسترش داد. این ترکیبی از مراقبت های اولیه خانگی مجازی و مراقبت های فوری است، بدون کلینیک فیزیکی یا مکان فیزیکی.

کریسی فار، سرمایه‌گذار فناوری سلامت در OMERS Ventures، گفت که ممکن است یک همپوشانی بالقوه با One Medical وجود داشته باشد که “ممکن است هدایت آن دشوار باشد.” One Medical همچنین به کارفرمایان می فروشد و خدمات پزشکی از راه دور ارائه می دهد.

فار گفت: «این می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که آمازون قصد دارد انرژی‌های خود را در کجا متمرکز کند.»

در ماه فوریه، آمازون گفت که خدمات شخصی Amazon Care به 20 شهر جدید در سال 2022 گسترش می یابد. شرکت هایی مانند Hilton، TrueBlue، Silicon Labs و دیگران از Amazon Care به عنوان مزیت کارکنان استفاده می کنند.

بلومبرگ اوایل ماه جاری گزارش داد که کریستن هلتون، مدیر کل بخش مراقبت آمازون، از مرخصی طولانی مدت استفاده کرده است.

واشنگتن پست هفته گذشته در مورد تنش بین آمازون و کارکنان پزشکی گزارش داد که چگونه این شرکت رشد و کارایی را با اقدامات احتیاطی سنتی پزشکی متعادل می کند. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که چگونه کمبود پرستاری ملی، توسعه Amazon Care را محدود کرده است.

بابک پرویز، مدیر عامل آمازون Care در ماه ژوئن در یک رویداد وال استریت ژورنال صحبت کرد و گفت که این شرکت به “هزاران کارمند” برای کمک به رشد این سرویس نیاز دارد و اشاره کرد که آمازون در حال بررسی آوردن Amazon Care به مناطق روستایی است.

اینسایدر در اوایل این ماه گزارش داد که آمازون در حال آماده شدن برای افزودن پشتیبانی از سلامت رفتاری به Amazon Care است و به عنوان بخشی از توسعه با شرکت سلامت روان Ginger همکاری می کند.

آمازون در صنایع غول‌پیکری مانند خرید آنلاین و رایانش ابری تبدیل به پیشرو شده است، اما تغییر موفقیت‌آمیز «بخش مراقبت‌های بهداشتی عظیم، مشکل‌دار و پیچیده» آسان نخواهد بود. او در مراقبت های اولیه

با پایان یافتن Amazon Care، آمازون می‌گوید بیماران می‌توانند از طریق ایمیل [email protected].care یا تماس با شماره 1-855-594-6478، کپی‌هایی از سوابق پزشکی خود را درخواست کنند. آمازون می گوید که با مشتریان سازمانی نیز برای پشتیبانی از نیازهای آنها تا پایان سال کار خواهد کرد و خاطرنشان کرد که با تمام قوانین قابل اجرا در مورد سوابق پزشکی بیماران مطابقت دارد.

این شرکت در اوایل سال جاری اعلام کرد که Amazon Care دارای “رتبه رضایت بیمار” 4.7 از 5 است. برنامه Amazon Care دارای امتیاز 4.9 در فروشگاه App اپل و 4.8 در Google Play است.

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، در اولین نامه خود به سهامداران که در ماه آوریل منتشر شد، خواستار مراقبت از آمازون شد.

در اینجا متن کامل یادداشت لیندزی به کارکنان آمده است.

تیم خدمات سلامت،

ما روی یک فرصت مهم و تبلیغی کار می کنیم. چشم انداز ما این است که دسترسی افراد به محصولات و خدمات بهداشتی مورد نیاز برای دریافت و سالم ماندن را آسان تر کنیم. ما می دانیم که دستیابی به این امر آسان یا سریع نخواهد بود، اما معتقدیم که مهم است.

یکی از راه‌هایی که در چند سال گذشته برای رسیدن به این چشم‌انداز کار کرده‌ایم، ارائه خدمات مراقبت‌های اولیه و اورژانسی ما، Amazon Care بوده است. در طول این مدت، ما بازخوردهای گسترده ای را از مشتریان سازمانی و کارمندان آنها جمع آوری کردیم و به آنها گوش دادیم و این سرویس را برای بهبود مستمر تجربه مشتری توسعه دادیم. با این حال، علی‌رغم این تلاش‌ها، تصمیم گرفته‌ایم که Amazon Care راه‌حل بلندمدت مناسبی برای مشتریان سازمانی ما نیست و تصمیم گرفته‌ایم که بعد از 31 دسامبر 2022 دیگر Amazon Care را ارائه نکنیم.

این تصمیم ساده گرفته نشد و تنها پس از چندین ماه بررسی دقیق مشخص شد. در حالی که اعضای ثبت‌نام شده ما جنبه‌های زیادی از Amazon Care را دوست داشتند، اما این پیشنهاد به اندازه کافی برای مشتریان سازمانی بزرگی که مورد نظر ما بودیم نبود، و قرار نبود در درازمدت کار کند.

کار ما در ساخت Amazon Care درک ما را از آنچه در درازمدت برای ارائه راه‌حل‌های بهداشتی معنادار برای مشتریان شرکتی و فردی لازم است عمیق‌تر کرده است. قبلاً از من شنیده‌اید، اما معتقدم فضای مراقبت‌های بهداشتی برای اختراع مجدد آماده است و تلاش‌های ما برای کمک به بهبود تجربه مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی بر کیفیت زندگی و نتایج سلامتی ما داشته باشد. با این حال، هیچ یک از این دلایل، این تصمیم را برای تیم‌هایی که به ساخت Amazon Care کمک کردند یا مشتریانی که تیم مراقبت ما به آنها خدمات می‌دهند آسان‌تر نمی‌کند.

اولویت ما در حال حاضر حمایت از شما است، هر راهی که بروید. بسیاری از کارمندان Care این فرصت را خواهند داشت که به سایر بخش‌های سازمان خدمات بهداشتی یا تیم‌های دیگر در آمازون بپیوندند – که به زودی با بسیاری از شما صحبت خواهیم کرد – و همچنین از کارمندانی که به دنبال نقش‌هایی در خارج از شرکت هستند حمایت خواهیم کرد.

با تشکر از تیم مراقبت و مراقبت پزشکی آمازون برای تمام تلاش های شما در چند سال گذشته. شما باید به آنچه که این تیم در این مدت کوتاه توانسته است به دست آورد بسیار افتخار کنید. من همچنین از اعضا و مشتریان تجاری خود سپاسگزارم که مراقبت خود را به ما واگذار کردند. این مسئولیتی نیست که ما سهل انگاری کنیم. همانطور که از Amazon Care درس می گیریم، به نوآوری، یادگیری از مشتریان و شرکای صنعتی خود ادامه می دهیم و خود را مطابق با بالاترین استانداردها نگه می داریم و در عین حال به تصویرسازی مجدد آینده مراقبت های بهداشتی کمک می کنیم.

در دسترس شما،

نیل