• خانه
  • اخبار
  • گوگل قابلیت جدیدی را در Google Docs معرفی می کند که از هوش مصنوعی استفاده می کند

گوگل قابلیت جدیدی را در Google Docs معرفی می کند که از هوش مصنوعی استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل قابلیت جدیدی را در Google Docs معرفی می کند که از هوش مصنوعی استفاده می کند

گوگل شب گذشته در کنفرانس Google I/O اعلام کرد که کاربران در بخش Google Docs به زودی ویژگی جدیدی خواهند داشت که اسناد طولانی خلاصه ای از هوش مصنوعی را ارائه می دهد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، استفاده از هوش مصنوعی در Google Docs به عنوان یک ویژگی جدید و مفید به کاربران کمک می کند تا اسناد طولانی را خلاصه کنند. در ابتدا این قابلیت در Google Docs در اختیار کاربران قرار می گیرد و سپس Google Chat و Google Space می توانند محتوای کاربران را خلاصه کنند.

به این ترتیب، کاربران زمان کمتری را صرف خواندن محتوای طولانی تر می کنند. این قابلیت در ماه مارس معرفی شد و اکنون به گفته گوگل تمامی کاربران به آن دسترسی دارند. ساندرا پیچای، مدیرعامل آلفابت در این کنفرانس گفت: “عملکرد جدید ایجاد خلاصه های مصنوعی با استفاده از هوش مصنوعی نیازمند درک زبان، خلاصه کردن اطلاعات و ایجاد محتوایی بر اساس متن اصلی است که شبیه به جادو است.”

این ویژگی از یادگیری ماشینی و فناوری فشرده سازی زبان استفاده می کند. این ویژگی طی چند ماه آینده به چت گوگل اضافه خواهد شد و می توان از آن برای مشاهده خلاصه ای از مکالمات چت استفاده کرد. گوگل همچنین قصد دارد در آینده این ویژگی را برای گوگل میت توسعه دهد.