• خانه
  • اخبار
  • گوگل عینک واقعیت افزوده جدید خود را با قابلیت ترجمه فوری معرفی کرده است

گوگل عینک واقعیت افزوده جدید خود را با قابلیت ترجمه فوری معرفی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل عینک واقعیت افزوده جدید خود را با قابلیت ترجمه فوری معرفی کرده است

در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل امسال، Google I / O 2022ساندار پیچای، مدیرعامل این شرکت، به طرز شگفت انگیزی تلاش های آینده برای واقعیت افزوده گوگل برای عینک های هوشمند را ارائه کرد که یکی از ویژگی های جالب آن ترجمه فوری به یک زبان در طی مکالمه بین دو نفر است.

پیش نمایش عینک واقعیت افزوده جدید گوگل

حدود یک دهه پیش، زمانی که غول جستجوگر گوگل گلس عینک هوشمند را معرفی کرد، نتوانست جمعیت مصرف کننده جامعی برای عینک های مرتبط با اینترنت خود پیدا کند. در طول کنفرانس توسعه دهندگان I/O، این شرکت یک جفت عینک با استفاده از نسخه AR مترجم گوگل ارائه کرد. متأسفانه این محصول تنها یک نسخه پیش نمایش است و گوگل هنوز راه زیادی تا تجاری شدن آن در پیش دارد.

مدیرعامل گوگل / آلفابت واقعیت افزوده را «مرز جدید محاسبات» نامید و با جمع‌آوری مجدد تلاش‌های موجود که اخیراً معرفی شده‌اند، از جمله جستجوی چندگانه و کاوش صحنه در لنز Google و نمای فراگیر در نقشه‌ها، شروع به کار کرد.

قابلیت‌های جدید واقعیت افزوده اکنون برای تلفن‌ها مفید هستند، و جادو واقعاً زمانی زنده می‌شود که بتوانید از آن‌ها در دنیای واقعی استفاده کنید بدون اینکه توسط فناوری مانعی ایجاد شود. این پتانسیل چیزی است که ما را بیشتر در مورد AR هیجان زده می کند. توانایی صرف زمان برای تمرکز بر آنچه در دنیای واقعی در زندگی واقعی ما مهم است.

پیش نمایش عینک واقعیت افزوده جدید گوگل

پیش نمایش عینک واقعیت افزوده جدید گوگل

اولین استفاده ای که گوگل در کنفرانس خود توضیح داد عینک واقعیت افزوده برای ترجمه بود که در آن افراد یک کپی زنده را می بینند. پیچای گفت این یک نمونه اولیه است که گوگل مدتی است در حال آزمایش آن بوده است.

مهم است که محصول خود را به گونه ای طراحی کنیم که برای دنیای واقعی طراحی شده باشد و شما را از آن دور نکند. عینک های AR راه های جدیدی را برای این کار به ما می دهند.

تمام تصاویر نشان داده شده در ویدئو شبیه سازی شده اند، بنابراین ما واقعا نمی دانیم عینک واقعیت افزوده گوگل در واقع چه شکلی است و چقدر شفاف است. با این حال، نمونه اولیه عینک AR گوگل که برای ترجمه استفاده می شود شباهت هایی با North Focals دارد.

نظر شما در مورد مدل پیش نمایش عینک پیشرفته جدید گوگل چیست؟