منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • گوگل در حال توسعه ویژگی “آرشیو برنامه” برای اندروید است

گوگل در حال توسعه ویژگی “آرشیو برنامه” برای اندروید است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل در حال توسعه ویژگی "آرشیو برنامه" برای اندروید است

در طول سال ها، گوگل به توسعه سیستم اندروید برای بهبود آن برای کاربران ادامه داده است و آخرین تلاش های آنها توسعه قابلیتی به نام “آرشیو برنامه ها” است. در حال حاضر، هر برنامه و بازی در سیستم عامل ویندوز به کاربران اجازه می دهد تا داده های برنامه را پس از حذف در رایانه ذخیره کنند. با این حال، این ویژگی در اندروید در دسترس نیست و این مشکل مخصوصا برای موبایل و تبلت است. این مشکل به دلیل محدودیت فضای ذخیره سازی این دستگاه ها است.

گوگل در یک پست رسمی وبلاگ اخیر خود اعلام کرد که در حال کار بر روی یک ابزار اندروید است که به کاربران امکان می دهد از برنامه های خاصی نسخه پشتیبان تهیه کنند تا فضا را در دستگاه خود آزاد کنند. گوگل در این مورد توضیح داد برنامه هایی که می توانند “بایگانی شوند” از حذف جزئی پشتیبانی می کنند. این فرآیند بدون نیاز به حذف کامل برنامه را به حدود 60 درصد کاهش می دهد.

گوگل می گوید پشتیبان گیری یک ویژگی جدید است که به کاربران اجازه می دهد تا 60 درصد از فضای ذخیره سازی برنامه را با حذف موقت بخش هایی از برنامه به جای حذف کامل آن صرفه جویی کنند. می توانید برنامه بایگانی شده را در دستگاه خود ذخیره کنید و به راحتی آن را به آخرین نسخه سازگار بازیابی کنید و در عین حال اطلاعات کاربر خود را ذخیره کنید.

به روز رسانی اندروید برای کاربران جذاب تر از آپدیت های iOS است

ویژگی پشتیبان گیری APK اختیاری خواهد بود

گوگل این کار را با ایجاد یک فرمت جدید APK (بسته اندروید) انجام داده است که رسما APK بایگانی شده نامیده می شود. گوگل اشاره می کند که APK بایگانی شده بسیار کوچکتر است و تمام اطلاعات کاربر را تا زمانی که کاربر آن را بازیابی کند ذخیره می کند. هنگامی که برنامه را بازیابی کردید، این کار را انجام دهید به اندازه اصلی خود باز می گردد. این ویژگی در Bundletool نسخه 1.10 در دسترس توسعه دهندگان خواهد بود. با این حال، تا زمانی که گوگل آن را در اواخر امسال برای عموم منتشر نکند، کار نخواهد کرد. البته، توسعه دهندگان رسمی، مانند برندهای فنی و غیر رسمی، ممکن است از ویژگی APK آرشیو شده در رابط کاربری خود استفاده نکنند.

هنوز جزئیاتی در مورد نحوه نمایش ویژگی پشتیبان گیری اندروید وجود ندارد. زمانی که کاربر آیکون اپلیکیشن را برای مدت طولانی فشار می دهد، می توان این قابلیت را در کنار گزینه حذف قرار داد بودن.

گوگل در حال توسعه یک ویژگی است "آرشیو برنامه" روی اندروید هست

آرشیو برنامه مرحله بعدی کوچک کردن برنامه ها در قالب abb است. خواهد بود

به نقل از منبعبه نظر می رسد بایگانی کردن فایل های APK گام بعدی در تکامل App Bundle باشد که در ابتدا برای کاهش اندازه برنامه های نصب شده طراحی شده بود. برخلاف فایل‌های APK سنتی اندروید، بسته‌های برنامه (در قالب کوتاه) حاوی منابع نامناسبی مانند آرم و سایر فایل‌های اضافی نیستند. این باعث می شود برنامه سبک تر شود و در نتیجه فضای ذخیره سازی برای سایر برنامه ها و بازی ها آزاد شود.

با این حال، توانایی پشتیبان‌گیری از فایل‌های APK برای برخی از برنامه‌های کاربردی کم استفاده برای افزودن فضا مفید است. به احتمال زیاد، پشتیبان گیری و بازیابی برنامه ها باید بسیار سریعتر از حذف نصب و نصب مجدد برنامه ها باشد. علاوه بر این، برنامه های بایگانی شده قطعا منابع دستگاه کمتری را مصرف می کنند. شاید حتی استفاده پنهان از اینترنت را بتوان از این طریق کاهش داد.

نطر شما چی هست؟ آیا این ویژگی جدید گوگل را مفید می دانید؟