• خانه
  • اخبار
  • گوگل خرید و اشتراک گوگل پلی استور را برای کاربران روسی به حالت تعلیق درآورد

گوگل خرید و اشتراک گوگل پلی استور را برای کاربران روسی به حالت تعلیق درآورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل خرید و اشتراک گوگل پلی استور را برای کاربران روسی به حالت تعلیق درآورد

گوگل قبلا این را اعلام کرده است تبلیغات و برنامه های کاربردی در رسانه های دولتی روسیه در پلتفرم های آن، از جمله فروشگاه Google Play. این تصمیم در واکنش به حمله گوگل به اوکراین گرفته شد. این هفته اما، این شرکت اقدامات بیشتری علیه روسیه انجام داد. در واقع این بار این شرکت شارژ گوگل پلی استور را برای کاربران اندروید در روسیه متوقف کرد!

در بیانیه رسمی به گوگل، این شرکت اعلام کرد که به دلیل قطع شدن سیستم پرداخت، گوگل پلی سیستم صورتحساب خود را برای کاربران روسی از 10 مارس 2022 به حالت تعلیق درآورده است. گوگل توضیح می دهد که این بدان معنی است که کاربران نمی توانند برنامه ها و بازی های این سایت را خریداری کنند. فروشگاه . آنها نمی توانند اشتراک را پرداخت کنند. حتی کاربران در حال حاضر از خرید کالاهای دیجیتال در برنامه از طریق فروشگاه Google Play در روسیه منع شده اند. البته اپلیکیشن های رایگان برای دانلود و نصب در پلی استور در دسترس خواهند بود.

گوگل خرید و اشتراک گوگل پلی استور را برای کاربران روسی به حالت تعلیق درآورد

اشتراک‌های فعلی در فروشگاه Google Play چطور؟

برای اشتراک های موجود در فروشگاه گوگل پلی برای کاربران، گوگل به آنها اطلاع می دهد که متأسفانه اشتراک ها قابل تمدید نبوده و لغو خواهند شد. با این حال، اشتراک های موجود، مانند اشتراک یک ماهه یا یک ساله خریداری شده از کاربران اندروید روسی قبل از انتقال گوگل، تا پایان دوره صورتحساب ادامه خواهد داشت. این شرکت همچنین بیان می کند که همچنان به دوره های خرید اشتراک (نمایش برنامه ها) پایبند است. بنابراین، هر گونه آزمایشی رایگان کاربران تا زمان پرداخت ادامه خواهد داشت.

در آخرین یادداشت، گوگل نیز بیان می کند که وضعیت به سرعت در حال تغییر است. این شرکت کاربران را تشویق می کند که منابع گوگل را برای آخرین به روز رسانی اخبار شرکت دنبال کنند. زیرا هر لحظه ممکن است وضعیت تغییر کند و در صورت تغییر وضعیت باید به مصرف کنندگان اطلاع داده شود.

رسانه های دولتی روسیه به دلیل حمله به اوکراین از گوگل پلی و اپ استور حذف شده اند

با ادامه کاهش ارزش روبل روسیه در بازارهای ارز و اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه، شرکت ها و موسسات بیشتری از روسیه خارج می شوند یا روسیه را تحت فشار قرار می دهند. این تصمیم فقط برای محکوم کردن تهاجم روسیه به اوکراین نیست. در طرف دیگر داستان، آنها تقریباً هیچ انتخابی ندارند چرا؟ اعمال شدیدترین تحریم های داخلی و بین المللی و در نتیجه کاهش شدید ارزش روبل روسیه منجر به کاهش سود برای شرکت های چند ملیتی شده است. بنابراین این شرکت ها به تدریج از کشور خارج می شوند تا از زیان بیشتر جلوگیری کنند.

نظر شما در مورد تحریم های گوگل علیه روسیه چیست؟ با توجه به اینکه هدف این تحریم های جدید مردم عادی است نه دولت، به نظر شما منطقی است؟