• خانه
  • اخبار
  • گوگل برنامه های ضبط تماس را در ۲۱ می از فروشگاه پلی استور حذف خواهد کرد

گوگل برنامه های ضبط تماس را در ۲۱ می از فروشگاه پلی استور حذف خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل برنامه های ضبط تماس را در ۲۱ می از فروشگاه پلی استور حذف خواهد کرد

گوگل اخیراً تغییراتی را در خط‌مشی‌های Play Store خود اعمال کرده است که از 11 می اعمال می‌شود. یکی از این تغییرات توسط گوگل برای حذف برنامه های ضبط تماس اندروید برای همیشه اتفاق خواهد افتاد.

برنامه های ضبط تماس را از Play Store حذف کنید

با توجه به برنامه های کاربردی NLL سفارشی Reddit همانطور که اشاره شد، این تغییر سیاست خاص بر استفاده از Accessibility API توسط توسعه دهندگان برنامه تاثیر می گذارد. گوگل بیان می کند که “API Accessibility طراحی نشده است و نمی توان از آن برای ضبط تماس صوتی از راه دور درخواست کرد.” گوگل نیز در یک وبینار برای توسعه دهندگان که ساعاتی پیش به صورت زنده پخش شد، قوانین را روشن کرد.

گوگل بی سر و صدا API های قدیمی دارد که به شما امکان می دهد مکالمات را در چندین نسخه اندروید ضبط کنید. این شرکت این کار را به خاطر حفظ حریم خصوصی و امنیت انجام می دهد و همچنین به این دلیل که قوانین ضبط مکالمات در کشورهای مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. در اندروید 10، گوگل برنامه پیش‌فرض ضبط تماس را مسدود می‌کند. بنابراین برای دور زدن محدودیت، برنامه‌های Play Store شروع به استفاده از API دسترسی برای ضبط تماس‌ها کردند. پس از اعمال تغییرات جدید گوگل در ماه آینده، این دیگر امکان پذیر نخواهد بود.

با این حال، خط‌مشی جدید گوگل محدود به برنامه‌های ضبط تماس شخص ثالث در Play Store است و بر عملکرد ضبط تماس در تلفن‌هایی مانند Google Pixels یا Xiaomi با Mi Dialer تأثیری نخواهد داشت.

برنامه های ضبط تماس را از Play Store حذف کنید

برنامه های ضبط تماس را از Play Store حذف کنید

مدیر وب‌سایت Google Moun Choi توضیح داد: «اگر برنامه شماره‌گیری پیش‌فرض روی تلفن است و قبلاً بارگیری شده است، دسترسی برای دسترسی به جریان صوتی ورودی مورد نیاز نیست و بنابراین به خطر نخواهد افتاد».

در اصل، برنامه های سیستمی می توانند هر مجوزی را دریافت کنند زیرا قبلاً روی تلفن نصب شده اند. برنامه های شخص ثالث آزادی عمل مشابهی ندارند و نیاز به مجوز دارند.

باید دید که آیا توسعه دهندگان تغییرات خط مشی جدید را قبل از ضرب الاجل ماه مه معرفی خواهند کرد یا اینکه آیا گوگل برنامه ها را به دلیل عدم انطباق از فروشگاه Play حذف خواهد کرد.

نظر شما در مورد محدود کردن اپلیکیشن‌های ضبط تماس توسط گوگل چیست؟ آیا با این تغییرات به نفع محرمانگی موافقید یا خیر؟