• خانه
  • اخبار
  • گوگل برنامه خود تعمیری را با همکاری iFixit و به دنبال اپل و سامسونگ معرفی کرد.

گوگل برنامه خود تعمیری را با همکاری iFixit و به دنبال اپل و سامسونگ معرفی کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل برنامه خود تعمیری را با همکاری iFixit و به دنبال اپل و سامسونگ معرفی کرد.

گوگل امروز اعلام کرد که جدیدترین سازنده ای است که با متخصصان تعمیر iFixit برای ارائه قطعات جایگزین برای دستگاه هایشان همکاری می کند. این برنامه به گونه ای است که در صورت خرابی، خرید قطعات تعمیر گوشی هوشمند پیکسل را برای مشتریان عادی آسان می کند. قطعاتی مانند باتری، نمایشگر و دوربین برای خرید در ایالات متحده، کانادا، استرالیا، بریتانیا و سایر کشورهای اروپایی که گوشی‌های پیکسل در آن‌ها به فروش می‌رسد در دسترس خواهند بود. گوگل نیز گزارش می دهد که این برنامه خود تعمیر و لوازم جانبی تا پایان سال جاری برای خرید در دسترس خواهد بود.

برنامه خود تعمیر گوگل

قطعات جایگزین برای طیف قابل توجهی از تلفن‌های Pixel، از جمله جدیدترین تلفن‌های Pixel 6 و حتی Pixel 2، در دسترس خواهد بود. این بدان معناست که قطعات باید برای همه انواع تلفن‌های قدیمی‌ای که مصرف‌کنندگان بخواهند آن‌ها را تعمیر کنند، در دسترس باشد. در مقابل، چنین مشارکتی بین سامسونگ و iFixit تنها دستگاه‌های منتخب مربوط به گلکسی اس 20 و مدل‌های بعدی را در زمان عرضه پوشش می‌دهد (اگرچه غول کره‌ای برنامه‌های خود را برای گسترش برنامه در آینده اعلام کرده است).

اگر گوگل از مشتریان بخواهد تا زمانی که یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری منتشر شود، از دستگاه‌های خود استفاده کنند، تعمیرات آسان ضروری است. در مورد پیکسل 6، گوگل وعده سه سال به روز رسانی اندروید و پنج سال به روز رسانی امنیتی را داده است که تا پایان سال 2026 قابل استفاده است. در این مرحله، کاملا تضمین شده است که گوشی به باتری یدکی یا سایر تجهیزات جانبی نیاز خواهد داشت. تعمیر، که دسترسی آسان به قطعات یدکی را حیاتی می کند.

برنامه خود تعمیر گوگل

برنامه خود تعمیر گوگل

قطعات یدکی پیکسل هم به صورت تکی و هم در «کیت های تعمیر» که با ابزار تعمیر عرضه می شوند فروخته می شوند. اگر ترجیح می دهید تعمیرات را خودتان انجام ندهید، گوگل در حال حاضر با تعدادی از خدمات حرفه ای برای این منظور همکاری می کند. برنامه های بازیافت و جایگزینی نیز در مواقعی که دیگر نمی خواهید از دستگاهی استفاده کنید در دسترس هستند.

صنعت فناوری به طور کلی در سال های اخیر از نظر تعمیرات جدی تر شده است. علاوه بر سامسونگ و گوگل، مایکروسافت و Valve در حال کار با iFixit برای تامین قطعات جایگزین برای دستگاه های Surface و Steam Deck خود هستند. حتی اپل که در طول تاریخ تعمیر دستگاه های خود را برای مشتریان دشوار کرده است، این برنامه را اواخر سال گذشته راه اندازی کرد. تعمیر سلف سرویس خودت را اعلام کن بعید است که این شرکت ها جدیدترین شرکت ها در این زمینه باشند. زیرا قوانین تعمیرات در سرتاسر جهان در حال افزایش است.

نظر شما در مورد برنامه خود تعمیر گوگل و نتایج آن بر تجربه کاربر در طول زمان چیست؟