• خانه
  • اخبار
  • گوگل با رشد فروش 380 درصدی در رتبه اول پنجمین بازار بزرگ موبایل در بریتانیا قرار دارد

گوگل با رشد فروش 380 درصدی در رتبه اول پنجمین بازار بزرگ موبایل در بریتانیا قرار دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل با رشد فروش 380 درصدی در رتبه اول پنجمین بازار بزرگ موبایل در بریتانیا قرار دارد

گزارش های اخیر نشان می دهد که گوگل از ابتدای سال تاکنون حدود 380 درصد رشد فروش داشته است و فروش آن 1600000 پیکسل بوده است. این رشد، گوگل را برای اولین بار به پنجمین برند بزرگ موبایل در بریتانیا تبدیل کرد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، فروش این تعداد گوشی پیکسل توسط گوگل، سهم 3.3 درصدی از بازار انگلستان را به این شرکت بخشیده است. رشد 380 درصدی گوگل نیز به دلیل فروش پیکسل 6 است. از زمان عرضه Pixel 6 و Pixel 6 Pro در 19 اکتبر 2021، گوگل این گوشی های هوشمند را بخشی از خط تولید Google Pixel قرار داده است.

تراشه های این گوشی نیز از نوع تانسوری هستند و توانسته اند با برخی از منتقدان موافق باشند. به نظر می رسد گوشی های گوگل در کنار اندروید 12 توانسته اند توسط افراد زیادی جستجو شوند. طبق گزارش منتشر شده توسط IDC در بازار بریتانیا، اپل با سهم 48.4 درصدی و فروش 2.4 میلیون گوشی هوشمند در رتبه اول قرار دارد. سپس سامسونگ حدود 1.58 میلیون دستگاه فروخت که در رتبه دوم قرار دارد.

نوکیا و اپل هر کدام 210 میلیون و 250 هزار گوشی فروخته اند که به ترتیب در رتبه های سوم و چهارم قرار گرفته اند. اپل همچنین با 51 درصد سهم بازار، رهبر بازار در بازار تلفن همراه ایالات متحده است. این شرکت با فروش 19.9 میلیون آیفون 13 در مقایسه با سه ماهه اول سال گذشته 45 درصد افزایش فروش داشته است و سامسونگ نیز با 28 درصد سهم بازار در رتبه بعدی قرار دارد. نمودارهای دیگر متعلق به گوگل و موتورولا هستند که به نظر می رسد پیشرفت چشمگیری در بازار آمریکا داشته اند.