• خانه
  • اخبار
  • گوگل اولین پردیس خود را با هزاران پنل خورشیدی افتتاح کرد

گوگل اولین پردیس خود را با هزاران پنل خورشیدی افتتاح کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل اولین پردیس خود را با هزاران پنل خورشیدی افتتاح کرد

اولین پردیس رسمی گوگل در پنج سال گذشته در کالیفرنیا افتتاح شد. به گفته گوگل، این مرکز یک محل کار سازگار و سالم برای کارمندان خواهد بود که در آن از پنل های خورشیدی برای طراحی نمادین استفاده می شود.

به گزارش سرویس فناوری خبری تکنا، حدود پنج سال پیش، گوگل شروع به ساخت پردیس Bay View در کالیفرنیا کرد. گوگل به محوطه دانشگاه گفت: «مساحت آن حدود 17 هکتار است و در کنار مرکز تحقیقات ایمز ناسا قرار دارد. ظرفیت آن برای هزاران کارمند طراحی شده است و دارای دو ساختمان اداری، یک مرکز رویداد با ظرفیت یک هزار نفر خواهد بود. همچنین حدود 240 واحد مسکونی کوتاه مدت برای استفاده کارکنان ساخته شده است.

به گفته گوگل، اولین اولویت در ساخت این پردیس، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر است. بنابراین طراحی ساختمان ها به منظور به دست آوردن انرژی خورشیدی انجام می شود. این پردیس نمونه اولیه مدل طراحی جدید گوگل خواهد بود که از هزاران پنل خورشیدی استفاده می کند. این شرکت قصد دارد تا پایان این دهه میزان مصرف انرژی های تجدیدپذیر را به 100 درصد افزایش دهد.

Google از یک سایبان یا سقف چادر برای تامین نور مورد نیاز کارمندان و برای کاوش در بیرون و دریافت بیشترین آب هنگام بارندگی استفاده می کند. منحنی های این سقف به پنل های خورشیدی کمک می کند تا حداکثر جذب نور خورشید را داشته باشند. 100% هوای بیرون برای تهویه استفاده می شود. به گفته گوگل، میزان انتشار کربن در داخل ساختمان با این طراحی به نصف کاهش یافته است.