منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • گوگل اندروید 13 بتا 1 را برای گوشی های پیکسل منتشر کرد

گوگل اندروید 13 بتا 1 را برای گوشی های پیکسل منتشر کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل اندروید 13 بتا 1 را برای گوشی های پیکسل منتشر کرد

پس از انتشار دو نسخه از بررسی های اولیه توسعه دهندگان که به ترتیب ماهانه هستند مارس و فروردین گوگل بالاخره امروز اولین نسخه بتای اندروید 13 را برای آزمایش عمومی منتشر کرد. اندروید 13 بتا 1 امروز برای سری پیکسل 4 و جدیدتر منتشر شد که در ادامه به بررسی مختصر آن می پردازیم.

اندروید 13 بتا 1

قبلاً انتظار داشتیم این نسخه دو هفته زودتر منتشر شود، زیرا بتا امروز برای کنفرانس توسعه دهندگان بسیار زیاد است. Google I / O 2022 با این حال، مشخص نیست که آیا بررسی بعدی (بتا 2) دو هفته دیگر در کنفرانس توسعه دهندگان ارائه خواهد شد یا کمی بعد در ماه آینده منتشر خواهد شد.

اندروید 13 بتا 1 این “اورجینال با کیفیت بتا” است که اولین نسخه است به روز رسانی OTA برای “ثبت گیرنده های اولیه در اندروید بتا” موجود است. به توسعه دهندگان توصیه می شود که “آزمایش سازگاری را ادامه دهند” و منتظر موج جدیدی از بازخورد از سوی کاربران باشند:

با رفتن به Android 13، آزمایش را زود شروع کنید. توسعه دهندگان SDK و کتابخانه ها را از هرگونه مشکل مطلع کنید.

یکی از ویژگی‌های توسعه‌دهنده که Google امروز برجسته کرده است شامل مجوزهای دسترسی دقیق به رسانه در دستگاه شما است. به جای مجوزی که دسترسی گسترده را فراهم می کند، اکنون مجوزهای فردی برای تصاویر، ویدیو یا صدا وجود دارد.

گوگل اندروید 13 بتا 1 را برای گوشی های پیکسل منتشر کرد

پس از اعطای مجوز توسط کاربر، برنامه ها به خواندن انواع فایل های رسانه ای مربوطه دسترسی خواهند داشت. برای ساده کردن تجربه برای کاربران در صورت درخواست READ_MEDIA_IMAGE و READ_MEDIA_VIDEO به طور همزمان، سیستم کادر محاوره ای را برای ارائه هر دو مجوز نمایش می دهد. اگر برنامه‌تان به فایل‌های رسانه‌ای به اشتراک‌گذاشته‌شده دسترسی دارد، وقتی برنامه‌تان Android 13 را اجرا می‌کند، باید دوباره مجوزهای جدیدی دریافت کند.

از دیگر ویژگی های نسخه بتای ژنریک این سیستم عامل می توان به افکت گسترده Material You بر روی پوست اندروید 13 و همچنین استفاده از رنگ ها و تم های جدید اشاره کرد.

اندروید 13 بتا 1

اندروید 13 بتا 1

تغییرات کوچک دیگری در رابط کاربری وجود داشت. به عنوان مثال، نتایج کامل جستجوی Google اکنون به جای جستجوی قبلی در کشوی برنامه قرار دارد و به شما امکان دسترسی آسان به نتایج گسترده‌تر را می‌دهد.

کشو برای برنامه های بتا اندروید 13 1

کشو برای برنامه های بتا اندروید 13 1

مثل همیشه برنامه ریزی کنید بررسی های اندروید بتا در دستگاه های پیکسل موجود است. می توانید از کشو یا از طریق تنظیمات سریع به آن دسترسی داشته باشید تا خطاها را در یک پنل مخصوص گوگل برطرف کنید.

فایل تصویری اندروید 13 بتا 1 از این پس برای گوشی ها Pixel 4 (XL)، Pixel 4a، Pixel 4a 5G، Pixel 5، Pixel 5a، Pixel 6، Pixel 6 Pro یک شبیه ساز برای اندروید نیز موجود است.

البته اکثر کاربران بتا 1 (TPB1.220310.029) را با وصله امنیتی آوریل از طریق وب سایت اختصاصی اندروید بتا نصب می کنند. کسانی که در DP2، “بطور خودکار [بتا 1] و به روز رسانی های بعدی را از طریق این روش دریافت خواهد کرد».

اگر علاقه مند به دریافت اندروید 13 بتا 1 هستید و همچنین یکی از گوشی های سری گوگل پیکسل را دارید، می توانید به وب سایت اپلیکیشن مراجعه کنید. اندروید بتا برو و دستگاهت را ثبت کن سپس در عرض چند دقیقه (تا چند ساعت) باید اندروید 13 بتا 1 را به عنوان یک آپدیت OTA دریافت کنید. نسخه های بتای بعدی مانند آپدیت های معمولی از طریق OTA برای شما ارسال می شود و همین امر برای نسخه نهایی اندروید 13 پس از انتشار در اوایل پاییز اعمال خواهد شد.

اگر در حال حاضر از برنامه Android 12 QPR3 Beta استفاده می کنید که تا ژوئن اجرا می شود و قصد دارید به اندروید 13 بتا بپیوندید، ابتدا باید این برنامه (QPR3 Beta) را لغو کنید. با این حال، برای انجام این کار نیازی به راه‌اندازی مجدد گوشی پیکسل خود ندارید و می‌توانید با کلیک سریع روی «فعال کردن» و انتخاب برنامه بتای Android 13 از گزینه‌های ثبت‌نام، تا ماه آوریل از نصب نسخه عمومی پایدار اندروید 12 صرفنظر کنید.

گوگل اندروید 13 بتا 1 را برای گوشی های پیکسل منتشر کرد

ماه آینده در کنفرانس توسعه دهندگان Google I/O، این شرکت جزئیات بیشتری در مورد اندروید 13 با ویژگی های جدیدتر به اشتراک خواهد گذاشت و احتمالاً نسخه بتا دوم نیز در همان زمان منتشر خواهد شد.