• خانه
  • اخبار
  • گوگل احتمالا عرضه گوشی های اندرویدی را در روسیه ممنوع خواهد کرد!

گوگل احتمالا عرضه گوشی های اندرویدی را در روسیه ممنوع خواهد کرد!

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوگل احتمالا عرضه گوشی های اندرویدی را در روسیه ممنوع خواهد کرد!

اخیرا اپل فروش کلیه محصولات و خدمات خود را در روسیه ممنوع کنید. حالا الدار مورتازین، تحلیلگر معروف گوشی های هوشمند، پستی را در کانال تلگرامی خود منتشر کرد که در آن اعلام کرد گوگل استفاده از سیستم عامل اندروید را برای سازندگان روسی ممنوع کرده است. البته همه ما می دانیم که اندروید یک سیستم عامل متن باز است، بنابراین گوگل به استفاده از سرویس های GMS اشاره می کند. فشار بر روسیه به این محدود نمی شود و ادعا می شود حتی ممکن است تحویل گوشی های هوشمند در این کشور ممنوع شود!

با ممنوعیت تحویل گوشی های اندرویدی فشار بر روسیه افزایش خواهد یافت

در حال حاضر چندین تولید کننده در روسیه در حال تولید و عرضه گوشی های هوشمند خود هستند. اما سهم بازار آنها بسیار ناچیز است و محصولات تولید شده تقاضای زیادی ندارند. همانطور که در ابتدا ذکر شد، با توجه به ماهیت سیستم عامل اندروید، گوگل تنها کاری که می تواند انجام دهد محروم کردن گوشی های روسی از خدمات این شرکت است.

گوگل احتمالا عرضه گوشی های اندرویدی را در روسیه ممنوع خواهد کرد!

به گفته الدار مورتازین، از 23 مارس (3 آوریل) شرکت های روسی گوشی های هوشمند دیگر اجازه استفاده از GMS را نخواهند داشت. لازم به ذکر است که تاکنون این محدودیت برای سازندگان غیرروسی که قصد عرضه گوشی های خود را در این کشور دارند در نظر گرفته نشده است. با این حال، این تحلیلگر معتقد است که فشار بر مردم در این کشور تنها محدود به محدود کردن خدمات گوگل نیست و حتی ممکن است در آینده روی تمامی گوشی های اندرویدی روسیه ممنوع شود!

این بیانیه کمی عجیب به نظر می رسد، اما وزارت بازرگانی ایالات متحده باید در 25 مارس محدودیت هایی را برای صادرات روسیه اعمال کند. در صورتی که فروش گوشی های هوشمند اندرویدی در این کشور ممنوع است، زیرا گیزچینا وی خاطرنشان می کند که قطعا بازار سیاه بزرگی در این زمینه ایجاد خواهد شد. در گزارشی جداگانه، جینا ریموندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده گفت که شرکت های چینی در صورت تامین قطعات نیمه هادی مورد نیاز در بازار روسیه، قطعا متضرر خواهند شد. واضح است که ایالات متحده خواهان پیوستن چین به محاصره فناوری روسیه است.

اپل فروش تمامی محصولات و خدمات خود در روسیه را متوقف کرده است

ایالات متحده قبلاً در اوایل ماه مارس شرکت های چینی را تهدید کرده بود که اگر شرکت های چینی با عرضه تراشه به روسیه موافقت کنند، مطمئناً شرکت های چینی به شدت متضرر خواهند شد! این تهدید به طور خاص مربوط به بزرگترین سازنده قطعات نیمه هادی چین SMIC است.

نطر شما چی هست؟ آیا وزارت بازرگانی آمریکا بالاخره عرضه گوشی های اندرویدی را در روسیه ممنوع خواهد کرد؟ در این صورت واکنش روسیه چه خواهد بود؟