• خانه
  • اخبار
  • گوشی های سامسونگ در کدام کشورها تولید می شوند و کدامیک از کیفیت بالاتری برخوردار هستند؟

گوشی های سامسونگ در کدام کشورها تولید می شوند و کدامیک از کیفیت بالاتری برخوردار هستند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوشی های سامسونگ در کدام کشورها تولید می شوند و کدامیک از کیفیت بالاتری برخوردار هستند؟

همانطور که احتمالا می دانید، سامسونگ پرفروش ترین برند گوشی های هوشمند در جهان است. این شرکت در سال گذشته حدود 300 میلیون گوشی هوشمند فروخت. قطعا این رقم بالا نیازمند یک شبکه تولید و عرضه گسترده است. حال می خواهیم بدانیم گوشی های سامسونگ دقیقا در کدام کشورهای دنیا تولید می شود و کیفیت ساخت بالاتری در چه کسانی است؟

سامسونگ کارخانه های متعددی در نقاط مختلف دنیا دارد

سامسونگ در برخی از کشورهای جهان کارخانه های متعددی دارد. اپل سهم قابل توجهی از گوشی های خود دارد چین تولید می کند. در گذشته برخی از گوشی های هوشمند سامسونگ نیز در این کشور تولید می شد. اما پس از کاهش شدید فروش سامسونگ در چین و پس از کاهش سهم بازار این برند به زیر یک درصد، کارخانه های چینی شروع به تعطیلی کردند. جدیدترین کارخانه سامسونگ در جمهوری خلق چین در سال 2019 بسته شد و اکنون غول فناوری کره ای تولید گوشی در این کشور را متوقف کرده است.

گوشی های سامسونگ در کدام کشورها تولید می شوند و کدامیک از کیفیت بالاتری برخوردار هستند؟

برخلاف چین، اکنون تعداد قابل توجهی گوشی هوشمند سامسونگ در این کشور وجود دارد ویتنام تولید می شوند. مرکز تولید سامسونگ در استان تای نگوین ویتنام واقع شده است، جایی که دو کارخانه گوشی های هوشمند، تبلت ها و گجت های پوشیدنی تولید می کنند. با وجود این دو کارخانه، سامسونگ تصمیم گرفت کارخانه دیگری در این کشور راه اندازی کند. کارخانه های موجود سالانه 120 میلیون دستگاه تولید می کنند. بیشتر محموله های جهانی سامسونگ، از جمله به بازارهایی مانند آمریکای شمالی و اروپا، از ویتنام می آیند.

گوشی های سامسونگ در کدام کشورها تولید می شوند و کدامیک از کیفیت بالاتری برخوردار هستند؟

بخشی از پایه تولید سامسونگ کره جنوبی یافت می شود. اما سازنده گوشی های هوشمند سامسونگ در کره جنوبی تنها 10 درصد از کل فروش جهانی این شرکت را به خود اختصاص داده است. در واقع بیشتر محصولات این کشور به مقصد بازارهای داخلی بوده و به نقاط مختلف دنیا صادر نمی شود.

سامسونگ هم کارخانه داره برزیل این کارخانه در سال 1999 شروع به کار کرد. این کارخانه بیش از 6000 کارگر دارد و محصولات خود را به سراسر آمریکای لاتین صادر می کند. با توجه به مالیات بالای واردات در برزیل، تولید داخلی این امکان را به سامسونگ می دهد تا محصولات خود را با قیمت رقابتی در این کشور عرضه کند.

گوشی های سامسونگ در کدام کشورها تولید می شوند و کدامیک از کیفیت بالاتری برخوردار هستند؟

یکی از آخرین کارخانه های این غول فناوری در اندونزی تاسیس شد. این کارخانه در سال 2015 شروع به کار کرد و ظرفیت تولید 800000 گوشی در سال را دارد. این مقدار واقعاً قابل توجه است و برای رفع نیازهای مردم محلی کاملاً کافی است.

چرا اولویت های سامسونگ دائما در حال تغییر است؟

بازار گوشی های هوشمند در دو دهه اخیر تغییرات زیادی کرده است. سازندگان چینی گام های بلندی برداشته اند و رقابت سامسونگ را با مشکل مواجه کرده اند. این امر منجر به تغییر در اولویت های تولید این شرکت شد. سامسونگ اولین گوشی هوشمند ODM خود را در سال 2019 معرفی کرد. انتظار می رود سامسونگ حدود 60 میلیون گوشی صادر کند. روند تولید ODM بیشتر به این معنی است که سامسونگ از تمام ظرفیت تولید کارخانه خود استفاده نخواهد کرد.

کدام کارخانه سامسونگ دارای بالاترین کیفیت کار است؟

تصورات غلطی در مورد کیفیت کارخانه های مختلف سامسونگ وجود دارد. تمامی کارخانه های سامسونگ گوشی های اورجینال و اورجینال تولید می کنند. به عبارت ساده، تمام گوشی های سامسونگ که در داخل توسط این شرکت یا شرکای ODM آن تولید می شوند، “اورجینال” هستند. فرقی نمی کند این کارخانه در کره جنوبی باشد یا برزیل. برخلاف تصور رایج، ماشینی که در ویتنام ساخته می شود لزوماً کیفیت بهتری نسبت به اندونزی ندارد.

سامسونگ رسما یک کارخانه تراشه 17 میلیارد دلاری در تگزاس را تایید کرد

پسندیدن SamMobile او خاطرنشان می کند که کارخانه های سامسونگ فقط فرآیند مونتاژ را انجام می دهند و در واقع از همان قطعات استفاده می کنند. فرآیند تولید در همه کارخانه ها یکسان است. بنابراین لازم نیست نگران ساخت گوشی خود در کره یا ویتنام باشید.

اگرچه سامسونگ ادعا می کند که گوشی های هوشمند این شرکت که در کارخانه های مختلف تولید می شوند، از نظر کیفیت تفاوتی ندارند، اما گزارش برخی از کاربران با این گفته مخالف است. آیا شما چنین تجربه ای داشته اید؟