• خانه
  • اخبار
  • گوشی های دارای الکسای داخلی یک ویژگی کلیدی را از دست خواهند داد زیرا آمازون جای خود را به اپل و گوگل می دهد

گوشی های دارای الکسای داخلی یک ویژگی کلیدی را از دست خواهند داد زیرا آمازون جای خود را به اپل و گوگل می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گوشی های دارای الکسای داخلی یک ویژگی کلیدی را از دست خواهند داد زیرا آمازون جای خود را به اپل و گوگل می دهد

گوشی های دارای الکسای داخلی یک ویژگی کلیدی را از دست خواهند داد زیرا آمازون جای خود را به اپل و گوگل می دهد
(عکس فایل brooztechnology/Nat Levy)

برخلاف گوگل و اپل، آمازون پلتفرم تلفن هوشمند خود را برای ادغام بومی دستیار صوتی خود، پس از آمازون Fire Phone کوتاه مدت، ندارد. با این حال، این شرکت در سال‌های اخیر با برخی از تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی همکاری کرده است تا این اثر را بر روی گوشی‌هایی که به عنوان گوشی‌های دارای الکسا فعال هستند، تکرار کند.

نکته اصلی فروش: امکان فعال سازی و تعامل با الکسا با استفاده از دستورات صوتی از هر نقطه از تلفن، از جمله صفحه قفل، چه برنامه الکسا باز باشد یا نباشد.

اما در اطلاعیه‌های این هفته، آمازون به مصرف‌کنندگان اطلاع داد که قابلیت هندزفری در سراسر سیستم از 31 مارس 2023 رسماً برای تلفن‌های دارای الکسای داخلی پایان می‌یابد.

سخنگوی شرکت این طرح را تأیید کرد: “ما به طور منظم ویژگی های خود را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم در خدماتی سرمایه گذاری می کنیم که مشتریان را خوشحال می کند و تصمیم گرفته ایم به پشتیبانی از این ویژگی پایان دهیم.”

با این اقدام، آمازون همچنین قصد دارد به پشتیبانی گسترده‌تر خود از تلفن‌های دارای الکسا پایان دهد، اگرچه تصمیم‌گیری در مورد فروش بیشتر این تلفن‌ها در نهایت به شرکای سخت‌افزاری این شرکت بستگی دارد.

هنگامی که برنامه الکسا باز است، کاربران همچنان می توانند به الکسا در تلفن های هوشمند اندروید و iOS دسترسی داشته باشند، از جمله گزینه هندزفری در برنامه الکسا.

این سخنگوی آمازون گفت: “به سرمایه گذاری در تجربه الکسا در برنامه الکسا ادامه می دهد تا راهی یکپارچه برای دسترسی به ویژگی ها و تجربیات مورد علاقه مشتریان ارائه دهد.”

این شرکت جزئیات بیشتری در مورد دلایل این تغییر ارائه نکرد، اما یک سرنخ اضافی ارائه کرد و اشاره کرد که به‌روزرسانی‌های سیستم عامل اندروید می‌تواند تجربه هندزفری را قبل از مهلت 31 مارس 2023 تحت تأثیر قرار دهد. Google به طور منظم اندروید را به‌روزرسانی می‌کند و این ویژگی تا حدی به دسترسی به میکروفون در سراسر سیستم متکی است.

بخش الکسا و دستگاه ها یکی از گروه هایی است که تحت تأثیر اخراج آمازون قرار گرفته است.