• خانه
  • اخبار
  • گلوله آتشین آسمان شمال غربی اقیانوس آرام را روشن می‌کند و صدای اوه و آه ایجاد می‌کند

گلوله آتشین آسمان شمال غربی اقیانوس آرام را روشن می‌کند و صدای اوه و آه ایجاد می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گلوله آتشین آسمان شمال غربی اقیانوس آرام را روشن می‌کند و صدای اوه و آه ایجاد می‌کند

گلوله آتشین آسمان شمال غربی اقیانوس آرام را روشن می‌کند و صدای اوه و آه ایجاد می‌کند
وب‌کمی که از ایوان جلوی جک کلمونز در محله کوئین آن غربی در سیاتل به سمت غرب می‌نگرد، نمایی از گلوله آتشین را به تصویر کشید که آسمان بالا را روشن می‌کند. کلمنس می گوید رعد و برق “من را بیدار کرد.” (تصویر با حسن نیت از جک کلمونز)

آن رعد و برق در آسمان چهارشنبه شب چه بود؟

ناظران آسمان با نگاه غرب در مناطقی از اورگان تا غرب واشنگتن تا بریتیش کلمبیا گزارش دادند که در ساعت 10:18 بعد از ظهر یک گلوله آتشین منطقه اطراف را روشن کرده است. و دلیل اینکه ما می‌توانیم زمان رویداد را مشخص کنیم، به دلیل مُهر زمانی تمام ویدیوهای وب‌کم است که در توییتر و یوتیوب پست شده‌اند.

مایکل اسنایدر، ناظر آب و هوای خطوط هوایی آلاسکا که یک کانال یوتیوب به نام پاسفیک شمال غربی آب و هوای اقیانوس آرام نیز دارد، گفت: “خوب، دیوانه شده است.” یک توییت. “مرکز مرده صفحه، باید دیگرانی باشند که این هیولا را دیده باشند.”

واقعا وجود داشت. برخی از ناظران از آسمان شب استفاده کردند تا در مورد باخت مارینرز به آستروس در پلی آف پس از فصل بیسبال این هفته به طنز سیاهی بپردازند.

«شهاب سنگ؟ ماهواره؟ آیا آن آستروس هومر بالاخره به زمین بازمی گردد؟ (با عرض پوزش)» جک کلمونز او در توییتی به شوخی گفت.

وقتی صحبت از ورزش شد، جان کوک، یکی از بنیانگذاران brooztechnology، یکی از تماشاچیانی بود که فلش را در یک بازی فوتبال دید.

او در یک پست اسلک اداری گفت: “من در حاشیه بازی فوتبال مردان بالای 40 سال brooztechnology FC در زمین فوتبال Twin Ponds در Shoreline رو به غرب بودم که توپ درخشان در آسمان ظاهر شد و به دنبال آن یک دم چند رنگ ظاهر شد.” . قطعا یکی از درخشان ترین شهاب هایی است که تا به حال دیده ام.

گلوله آتشین آسمان شمال غربی اقیانوس آرام را روشن می‌کند و صدای اوه و آه ایجاد می‌کند
کوین فریتاس این نمای ویدیویی از گلوله آتشینی که آسمان سیاتل را روشن می کند، ثبت کرده است. (تصویر با حسن نیت از کوین فریتاس)

تماس داوران…منظورم کارشناسان…این است که گلوله آتشین واقعاً یک شهاب سنگی در حال انفجار است، معروف به بولید.

سرویس آب و هوای ملی در سیاتل در الف گفت: «شهاب سنگ». توییت یک کلمه ای.

توبی اسمیت، ستاره شناس دانشگاه واشنگتن پس از بررسی ویدئوها در ایمیلی گفت: «به نظر می رسد یک ماشین کلاسیک است. «جستجوی سریع من هیچ گزارشی مبنی بر شنیدن صدای بوم پیدا نکرد، بنابراین احتمالاً این یک جسم کوچک است که در ارتفاعات جو سوخته است. جالب است که ببینیم آیا CNEOS یا GOES آن را انتخاب می کند. اگر این کار را انجام دهند، اطلاعات خوبی در مورد مسیر و اندازه خودرو خواهیم داشت.

اگر فلاش کوتاه و درخشانی را در آسمان دیده‌اید، گزارش گلوله آتشین را در وب‌سایت انجمن شهاب‌سنگ آمریکا ثبت کنید – و برکات خود را بشمارید. جامعه می گوید: “اکثر گلوله های آتشین فقط برای چند ثانیه دیده می شوند… دیدن یک گلوله آتشین یک رویداد بسیار نادر و اغلب یک بار در زندگی است.”

خوشبختانه، ویدیوهای وب کم برای همیشه باقی می مانند. در اینجا مجموعه ای از گزارش های نظارتی وجود دارد: