گزارش کارگروه نشان داد که کارگران سیاتل اغلب پس از خرج کردن، کمتر از حداقل دستمزد دریافت می کنند

گزارش کارگروه نشان داد که کارگران سیاتل اغلب پس از خرج کردن، کمتر از حداقل دستمزد دریافت می کنند

میشل بلیز کارگر در ماه فوریه علیه رانندگان تحویل کالا در مقابل شهرداری سیاتل اعتراض کرد. (عکس کاری از واشنگتن)

یک نظرسنجی پرداخت جدید در برنامه‌هایی مانند Instacart و DoorDash نشان داد که کارگران تحویل کنسرت با در نظر گرفتن هزینه‌ها، به طور متوسط ​​کمتر از حداقل دستمزد سیاتل دریافت می‌کنند.

گروه کاری واشنگتن این گزارش را روز چهارشنبه منتشر کرد، قبل از اینکه کمیته شورای شهر سیاتل هفته آینده در مورد قانونی برای بهبود دستمزدها و استانداردهای کار برای کارگران کنسرت رای دهد.

این نظرسنجی آخرین تلاش برای تعیین مقدار واقعی کارگران کنسرت در محل کار است. سیاتل استاندارد حداقل دستمزد را برای رانندگان Uber و Lyft در سال 2020 تصویب کرده است، به دنبال گزارش های متناقضی در مورد دستمزد کارگران که بر پیچیدگی تعیین حداقل دستمزد برای کارگران کنسرت تاکید می کند.

این مطالعه شامل گزارش‌های جمع‌سپاری در مورد کار 400 کارگر بود که نشان داد آنها پس از خرج کردن و قبل از انعام به طور متوسط ​​9.58 دلار در ساعت درآمد دارند. حتی با انعام، حدود نیمی از مشاغل کنسرت سود خالص کمتر از حداقل دستمزد را به همراه داشته است.

حداقل دستمزد سیاتل برای اکثر کارگران 17.27 دلار است، اگرچه افرادی که انعام دریافت می کنند و برای شرکت هایی با 500 کارمند یا کمتر کار می کنند می توانند 15.75 دلار درآمد داشته باشند.

در بیانیه ای از واشنگتن کارگری آمده است: «حذف کارگران کنسرت از حمایت های اولیه مانند حداقل دستمزد، آخرین مورد در تاریخ طولانی حذف گروه های خاصی از کارگران از استانداردهای کار است.

طبق مطالعه اخیر مرکز تحقیقات پیو، 30 درصد از اسپانیایی ها و 20 درصد از سیاه پوستان از برنامه های کنسرت درآمد کسب کرده اند، در حالی که این رقم در کل ایالات متحده 16 درصد بزرگسالان است.

واشنگتن کار پشت کمپین PayUp برای تعیین حداقل دستمزد پس از هزینه های درخواست سیاتل برای کارمندان و افزایش انعطاف پذیری و شفافیت است.

طبق این گزارش، کارگران DoorDash کمترین میانگین دستمزد را بعد از هزینه ها و قبل از انعام با 7.97 دلار در ساعت دریافت کردند. در مقایسه، Uber Eats 12.87 دلار و Instacart 12.05 دلار در ساعت پرداخت می کنند. انعام حدود یک سوم دستمزد ناخالص کارگران بود.

یکی از سخنگویان DoorDash از روش‌شناسی نظرسنجی انتقاد کرد و خاطرنشان کرد که این نظرسنجی چندین پلتفرم را پوشش می‌دهد و نشان نمی‌دهد که چه تعداد تحویل با هر شرکت انجام شده است. او گفت که کارگران DoorDash به طور متوسط ​​بیش از 28 دلار در ساعت درآمد دریافت می کنند که شامل انعام و هزینه اضافی می شود.

این گزارش درآمد خالص را با کسر هزینه مسافت پیموده شده با نرخ استفاده شده توسط سرویس درآمد داخلی ایالات متحده در 0.58 دلار و نیم محاسبه می کند. سایر هزینه ها مانند مالیات حقوق و دستمزد 13 درصد حقوق برآورد می شود. این مطالعه زمان را برای مدیریت حساب‌ها یا رانندگی به «نقطه داغ» برای دریافت پیشنهادها در نظر نگرفت، اما این پرداخت شامل هزینه‌های اضافی موقت برای بیماری همه‌گیر به مبلغ 2.50 دلار در هر سفر بود که توسط شورای شهر سیاتل در سال 2020 تصویب شد.

برایس بنت، مدیرعامل انفرادی. (عکس انفرادی)

در پایان این گزارش آمده است که پرداخت حقوق بیشتر به کارگران برای کنسرت ها برای اقتصاد خوب است و اجازه می دهد دستمزد کارگران به مشاغل محلی سرازیر شود.

برایس بنت، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت سولو، یک شرکت استارت آپی که پیش بینی سود را به کارگران کنسرت ارائه می دهد و به بهینه سازی روز کاری آنها کمک می کند، گفت: تنها تعداد معدودی از مطالعات دستمزد کارگران کنسرت را بررسی کرده اند. او گفت که مقایسه یافته های مطالعه جدید با ارزیابی های دیگر دشوار است. پرداخت ها و انعام ها می تواند بر اساس ماه و فصل متفاوت باشد و در طول یک بیماری همه گیر نوسان داشته است.

در این گزارش آمده است که فقدان شفافیت در مورد نحوه محاسبه دستمزد توسط بسیاری از شرکت ها نیز تلاش ها برای تعیین کمیت دستمزدها را با مشکل مواجه می کند.

Solo اخیراً یک پست وبلاگی منتشر کرده است که دستمزد ساعتی ناخالص کارگران را در پلتفرم‌های مختلف، از جمله نرخ پایه، نکات، مشوق‌ها و هزینه‌های اضافی نشان می‌دهد. Grubhub، Uber Eats و Shipt کمترین دستمزد را قبل از هزینه در منطقه سیاتل داشتند. کارگران در این پلتفرم ها به ترتیب 23، 22 و 20 دلار در ساعت درآمد دارند. طبق گفته Solo، کارگران DoorDash به طور متوسط ​​25.62 دلار در ساعت درآمد داشتند.

گروه راننده Drive Forward با بودجه صنعت نیز در فوریه 2021 نظرسنجی را از 800 کارگر برنامه تحویل سیاتل انجام داد.

درآمد ناخالص رانندگان در این مطالعه از 15.39 دلار تا 27.18 دلار در ساعت و درآمد انعام از 11 تا 28 دلار در ساعت متغیر بود. در این گزارش آمده است که پس از کسر 0.34 دلار در هر مایل، “بسیاری از آنها کمتر از حداقل دستمزد سیاتل خواهند بود.” رانندگان پاره وقت درآمد بیشتری دارند، احتمالاً به این دلیل که کار را به ساعات اوج مصرف اختصاص داده اند.

مایکل وولف، مدیرعامل Drive Forward گفت: «در حالی که ما موافقیم که کارگران کنسرت حداقل حداقل دستمزد دریافت کنند، اما موافق نیستیم که اکثریت قریب به اتفاق رانندگان کمتر از حداقل دستمزد هستند. “برخی قطعا هستند، اما نه اعداد [Working Washington] این گزارش نشان می دهد.

ولف گفت که استانداردهای سود مورد نیاز است، اما “پیشنهاد PayUp روش درستی نیست.” او گفت که Drive Forward قانون جایگزینی را پیشنهاد کرد، اما “توجه مشابهی دریافت نکرد.”

مطالعه ورکینگ واشنگتن همچنین برنامه هایی را بررسی می کند که ساختارهای انگیزشی متفاوتی دارند. این مطالعه نشان داد که اپلیکیشن تماشای حیوانات خانگی Rover به کارگران اجازه می‌دهد تا نرخ‌های خود را تعیین کنند، اما این پلتفرم نرخ‌هایی تا 8 دلار در ساعت را به عنوان دستمزد ناخالص برای راه رفتن سگ‌ها در نظر می‌گیرد.

یکی از سخنگویان روور گفت که این پلت فرم به کارگران امکان انعطاف پذیری می دهد، مانند توانایی راه رفتن چندین سگ به طور همزمان. طبق گفته این شرکت، میانگین 30 دقیقه پیاده روی سگ در سیاتل در سال 2021، 16.34 دلار هزینه داشت.

بنت که شرکتش در آگوست گذشته 5.3 میلیون دلار جمع آوری کرد و هزاران کارگر را در منطقه سیاتل استخدام کرد، تخمین می زند که حدود 60000 کارگر مبتنی بر برنامه در منطقه وجود دارد. پلتفرم آن به کارگران اجازه می‌دهد تا کنسرت‌های شرکت‌های مختلف را برای بهینه‌سازی درآمدشان اجرا کنند و به کاربرانش تضمین می‌کند که دستمزد اولیه روزانه را دریافت کنند.

بنت در مورد قانون پیشنهادی برای PayUp گفت: “ما از ابتکارات و قوانین مربوط به ابزارهای جدید حمایت می کنیم که به کارگران کمک می کند تا انعطاف پذیری خود را در این نوع کارها بپذیرند و در عین حال ثبات بیشتری را برای آنها فراهم کند.”