• خانه
  • اخبار
  • گزارش ها: توییتر دفتر سیاتل را می بندد، با اخراج مواجه می شود

گزارش ها: توییتر دفتر سیاتل را می بندد، با اخراج مواجه می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش ها: توییتر دفتر سیاتل را می بندد، با اخراج مواجه می شود

گزارش ها: توییتر دفتر سیاتل را می بندد، با اخراج مواجه می شود
(عکس بزرگ)

طبق گزارش‌ها، توییتر با اخراج از دفتر خود در سیاتل و درخواست از کارکنانش در خانه کار می‌کند، زیرا این غول رسانه‌های اجتماعی به دنبال کاهش هزینه‌ها تحت مالکیت مالک جدید الون ماسک است.

نیویورک تایمز روز پنجشنبه گزارش داد که توییتر “پرداخت اجاره بها در دفتر خود در سیاتل را متوقف کرد و باعث اخراج شد” به نقل از افراد آشنا.

ویرایشگر مدیریت پلتفرم زوئی شیفر همچنین روز پنجشنبه گزارش داد که توییتر دفتر خود در سیاتل را می بندد و از کارمندان می خواهد با استناد به ایمیلی به کارکنان، از خانه کار کنند.

توییتر در اوایل سال جاری 208 کارمند مستقر در سیاتل را در بحبوحه اخراج های گسترده که مدت کوتاهی پس از تصاحب شرکت ماسک رخ داد، اخراج کرد.

قبل از اینکه ماسک مالک توییتر شود، سیاتل دومین مرکز مهندسی بزرگ این شرکت در خارج از دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو بود. اولین بار در سال 2012 در سیاتل فروشگاه راه اندازی کرد و در ساختمان میدان قرن در مرکز شهر مستقر است.

نیویورک تایمز گزارش داد که ماسک نزدیک به 75 درصد از نیروی کار شرکت را کاهش داده است و همچنین مراکز داده را می بندد و خدمات نگهبانی را برای کاهش هزینه ها پایان می دهد. توییتر زمانی که ماسک در ماه اکتبر مسئولیت را برعهده گرفت، حدود 7500 کارمند داشت.

ماسک – مدیرعامل تسلا و بنیانگذار اسپیس ایکس – پس از ماه‌ها درگیری‌های حقوقی ناشی از تلاش او برای کنار گذاشتن یک خرید برنامه‌ریزی‌شده، قرارداد 44 میلیارد دلاری خود را برای خرید توییتر ادامه داد.

ماسک در اوایل این ماه گفت که قصد دارد فردی را به عنوان مدیر عامل توییتر جایگزین او کند.