• خانه
  • اخبار
  • گزارش: مکنزی اسکات پس از کمتر از 2 سال از معلم دن جویت درخواست طلاق می کند

گزارش: مکنزی اسکات پس از کمتر از 2 سال از معلم دن جویت درخواست طلاق می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش: مکنزی اسکات پس از کمتر از 2 سال از معلم دن جویت درخواست طلاق می کند

گزارش: مکنزی اسکات پس از کمتر از 2 سال از معلم دن جویت درخواست طلاق می کند
مکنزی اسکات. (عکس از النا سیبرت)

طبق گزارش نیویورک تایمز که این هفته به دادگاه استناد کرد، مکنزی اسکات، میلیاردر بشردوستانه سیاتل، طبق گزارشات، از دن جویت، معلم علومی که او در مارس 2021 با او ازدواج کرد، درخواست طلاق داده است.

به گزارش تایمز که روز چهارشنبه این خبر را گزارش کرد و گفت که یک نسخه از پرونده را دیده است، اسکات روز دوشنبه در دادگاه عالی کینگ کانتی درخواست طلاق داد.

تایمز همچنین گفت که اسکات نام‌های Jewett را از وب‌سایت‌های مختلفی که نام او در کنار نام او وجود داشت، حذف کرده است.

اسکات قبلا با جف بزوس، بنیانگذار آمازون ازدواج کرده بود، اما این زوج در سال 2019 پس از 25 سال زندگی مشترک از هم جدا شدند. Jewett یک معلم علوم در مدرسه Lakeside بود، مدرسه خصوصی انحصاری در شمال سیاتل که بیشتر به عنوان محل تحصیل بنیانگذاران مایکروسافت، بیل گیتس و پل آلن شناخته می شود و فرزندان اسکات در آن تحصیل می کردند.

به گزارش فوربس، اسکات، 52 ساله، رمان نویسی با ثروت خالص 34.9 میلیارد دلار است. بلومبرگ این رقم را 27.8 میلیارد دلار اعلام کرده و در فهرست ثروتمندترین افراد جهان در رتبه 41 قرار دارد.

اسکات پس از طلاقش از بزوس، بیش از 12 میلیارد دلار به طیف گسترده ای از خیریه ها و سازمان های غیرانتفاعی کمک کرده است. این تلاش بخشی از تعهد او به The Giving Pledge است که در آن افراد فوق ثروتمند علناً متعهد می شوند که اکثریت ثروت خود را به امور بشردوستانه اختصاص دهند.

تعهد Jewett قبلاً در یک صفحه وب حاوی نامه اسکات بود. عکسی از اسکات و جوت در کنار هم وجود ندارد.

جیوت در یادداشت خود به تاریخ 6 مارس 2021 نوشت که عجیب بود که او قصد داشت بیشتر ثروت خود را ببخشد زیرا به عنوان یک معلم هرگز آرزوی چنین موقعیتی را نداشت.

جیوت نوشت: «اکنون، بر حسب اتفاقی خوش، با یکی از سخاوتمندترین و مهربان ترین افرادی که می شناسم ازدواج کرده ام. و برای پیوستن به او در تعهد انتقال ثروت هنگفت مالی برای خدمت به دیگران.»

هدایای میلیارد دلاری اسکات در دو سال گذشته توجه زیادی را به خود جلب کرده است. به عنوان مثال، 1.67 میلیارد دلار در ژوئیه 2020; 4 میلیارد دلار در دسامبر 2020؛ و 2.7 میلیارد دلار در ژوئن 2021. در ماه مارس، مبلغ 3.8 میلیارد دلار کمک مالی برای حمایت از 465 سازمان غیرانتفاعی اعلام کرد.

در دسامبر گذشته، او مقاله‌ای برای Medium نوشت و با نشانه‌های دلار گفت: «کافی است» در حالی که سعی می‌کرد بر معنای انسان‌دوستی تمرکز کند.