• خانه
  • اخبار
  • گزارش: مایکروسافت در حال بررسی راه هایی برای درج تبلیغات در بازی های رایگان Xbox است

گزارش: مایکروسافت در حال بررسی راه هایی برای درج تبلیغات در بازی های رایگان Xbox است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش: مایکروسافت در حال بررسی راه هایی برای درج تبلیغات در بازی های رایگان Xbox است

گزارش: مایکروسافت در حال بررسی راه هایی برای درج تبلیغات در بازی های رایگان Xbox است
(عکس ایکس باکس)

طبق گزارش Business Insider، مایکروسافت در حال حاضر در حال کار بر روی روشی برای درج تبلیغات در بازی‌های مختلف رایگان در پلتفرم Xbox است.

مایکروسافت هنوز به طور رسمی در مورد این موضوع اظهار نظر نکرده است. بر اساس گزارش اولیه، این کمپین تبلیغاتی درون بازی به برندهای خاص از طریق معاملات خاص محدود می شود، در مقابل اجرای تبلیغات هدفمند مصرف کننده از طریق هرگونه داده جمع آوری شده توسط مایکروسافت از یک مالک خاص Xbox.

علاوه بر این، برنامه ریزی شده است که تبلیغات به گونه ای نمایش داده شود که تداخل خاصی با بازی نداشته باشد، مانند بیلبوردهای تبلیغاتی در کنار پیست مسابقه. گزینه‌های دیگر برای تبلیغات مستمر ممکن است شامل منوها و صفحه‌های بارگیری باشد، به‌ویژه برای بازی‌هایی که در آن یک بیلبورد بزرگ با هشدارها یک ویژگی معمول در تنظیم نیست.

این گزارش همچنین ادعا می‌کند که خود مایکروسافت بخشی از درآمد حاصل از این تبلیغات را بر عهده نخواهد گرفت و به آژانس تبلیغاتی و توسعه‌دهنده بازی اجازه می‌دهد تا این سرمایه‌ها را به اشتراک بگذارند.

brooztechnology برای نظر دادن با مایکروسافت تماس گرفته است و پس از دریافت پاسخ، این مقاله را به روز خواهیم کرد.

همانطور که توسط Verge حدس زده می شود، یک معامله تبلیغاتی مانند این می تواند توسط مایکروسافت برای تشویق بیشتر توسعه دهندگان بازی های رایگان (F2P) به انتشار بازی های خود برای پلتفرم Xbox استفاده شود. بسیاری از بزرگترین بازی های F2P، مانند Roblox، Apex Legends، و Warframeهمچنین برخی از بزرگترین موفقیت های صنعت بازی های ویدیویی فعلی هستند.

درآمد حاصل از بازی‌های F2P معمولاً از خریدهای درون‌برنامه‌ای حاصل می‌شود که به جای دریافت هزینه ورودی اولیه، بازی را تسریع، اصلاح یا سفارشی‌سازی می‌کنند. فورتنایت در پشت شخصیت‌های شخصی‌سازی‌های خود یک میلیارد دلار پول بسازید، جایی که بازیکنان می‌توانند پول واقعی را خرج کنند تا آواتارهای خود را در لباس‌هایی بپوشانند که از روندهای مد پیشرفته، ابرقهرمانان مارول یا شخصیت‌های بازی‌های دیگر تقلید می‌کنند.

با این حال، طرفداران قدیمی بازی‌های ویدیویی نیز بدبینی به‌خوبی در مورد تبلیغات درون برنامه‌ای دارند، به دلیل حوادث مختلفی که عمدتاً به Electronic Arts توسعه‌دهنده شخص ثالث برمی‌گردد.

در مجموعه‌ای از تلاش‌ها برای پاسخگویی به هزینه‌های بدون شک توسعه بازی‌های ویدیویی مدرن AAA، EA به طور سنتی در خط مقدم تبلیغات بازی قرار داشته است. این رقم در پایان سال 2021 به پایین‌ترین حد خود رسید، زمانی که طرفداران تقاضای فوق‌العاده‌ای را پیدا کردند. NBA 2K22حالت رومینگ آزاد که در آن جیک، قهرمان تبلیغات تلویزیونی بیمه دولتی مزرعه، مهمان است.

نکته این است که اگر مایکروسافت بخواهد سعی کند تبلیغات محجوب را در بازی های ویدیویی قرار دهد، نوار در حال حاضر چند متر زیر زمین است. بدتر کردن آن سخت خواهد بود.