گزارش مالی TSMC در سه ماهه اول سال 2022 اعلام شد: رشد درآمد علیرغم نگرانی های صنعتی و زیست محیطی

گزارش مالی TSMC در سه ماهه اول سال 2022 اعلام شد: رشد درآمد علیرغم نگرانی های صنعتی و زیست محیطی

سازنده تایوانی TSMC، سازنده پیشرو تراشه های موبایل، اخیرا گزارش مالی سه ماهه اول خود را برای سال 2022 اعلام کرد که در آن، علیرغم ادامه کمبود قطعات و محدودیت های ناشی از COVID در چین، این شرکت موفق شد درآمد بی سابقه ای از افزایش فروش تراشه به دست آورد.

گزارش مالی TSMC برای سه ماهه اول سال 2022

غول تراشه‌های تایوانی اعلام کرد که درآمد این شرکت در سه ماهه اول علیرغم چالش‌هایی که با آن مواجه است، نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش یافته است.

TSMC در شرح گزارش مالی آورده شده:

TSMC امروز درآمد خالص خود را برای مارس 2022 اعلام کرد که بر اساس آن درآمد مارس 2022 تقریباً 171.97 میلیارد NT بود که افزایش 17.0% نسبت به فوریه 2022 و افزایش 33.2% نسبت به مارس 2021. مارس 2022 معادل NT $ برآورد شده است. 491.08 میلیارد، افزایش 35.5 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 2021.

بلومبرگ خاطرنشان می کند که این شرکت توانسته است با برنامه ریزی مجدد تولید برای پیگیری تغییرات تقاضا، بر محدودیت های قرنطینه در چین غلبه کند.

TSMC حتی زمانی که بسیاری از کارخانه‌های دیگر به دلیل مخالفت با سیاست اپیدمی تاج تعطیل شدند، به تولید خود در چین ادامه داد. این سازنده تراشه در اواخر ماه مارس اعلام کرد که به دلیل محدودیت های کووید در شانگهای و شنژن، اولویت های تولید را برای پاسخگویی به تقاضای متغیر تغییر خواهد داد. مارک لئو، رئیس شرکت در آن زمان، گفت TSMC قصد ندارد در پیش‌بینی‌های فروش و هزینه سرمایه خود در سال 2022 تجدیدنظر کند.

گزارش مالی TSMC برای سه ماهه اول سال 2022

این شرکت قبلا نشانه هایی از کاهش تقاضا برای محصولاتی مانند گوشی های هوشمند را گزارش کرده بود، اما هیچ چیز آنقدر بد نیست که نیاز به تعدیل اهداف رشد کلی خود داشته باشد.

علیرغم خوش‌بینی سازنده تراشه، تحلیلگران به دنبال اطمینان خاطر در مورد برنامه‌هایی هستند که از ادامه تحویل محصولات کلیدی اطمینان حاصل کنند.

استراتژی موجودی TSMC برای مواد کلیدی مانند ویفرهای سیلیکونی و گازهای صنعتی محور اصلی جلسه توجیهی سه ماهه اول خواهد بود، زیرا تنش‌های ژئوپلیتیک رو به رشد و افزایش آهسته ظرفیت صفحات جهانی تصویر عرضه را مبهم نگه می‌دارد.

سپس انتظار می رود TSMC سفارشات طراحی مودم 5G اپل را برای سری آیفون در سال آینده دریافت کند.

نظر شما در مورد صورت های مالی TSMC در سه ماهه اول سال 2022 و افزایش درآمدهای این شرکت با وجود مشکلات فراوان چیست؟