منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • گزارش مالی مایکروسافت برای سه ماهه سوم سال 2022 اعلام کرد: رشد درآمد به لطف بخش ابر و ایکس باکس

گزارش مالی مایکروسافت برای سه ماهه سوم سال 2022 اعلام کرد: رشد درآمد به لطف بخش ابر و ایکس باکس

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش مالی مایکروسافت برای سه ماهه سوم سال 2022 اعلام کرد: رشد درآمد به لطف بخش ابر و ایکس باکس

آخرین نتایج گزارش مالی سه ماهه سوم سال 2022 مایکروسافت اطلاعاتی را منتشر کرد که نشان می‌دهد این شرکت با مجموع درآمد 49.4 میلیارد دلاری و سود خالص 16.7 میلیارد دلاری دوباره موفق به ثبت رشد دو رقمی شده است. درآمد شرکت مستقر در ردموند در حال حاضر 18 درصد رشد داشته است و سود این شرکت نسبت به سال گذشته 8 درصد است. مایکروسافت نیز بخشی از رشد خود در این سه ماهه را مدیون فضای ابری است. با درآمد سرور ابری و ابری، 29 درصد و مایکروسافت کلود با 32 درصد رشد به 23.4 میلیارد دلار رسید. بخش Xbox این شرکت نیز رکورد فروش خود را در یازده سال گذشته شکست.

گزارش مالی مایکروسافت برای سه ماهه سوم سال 2022

دلایل زیادی برای افزایش درآمد مایکروسافت در این سه ماهه وجود دارد. از آنجایی که صنعت کامپیوتر پس از اوج گیری اپیدمی کرون شروع به کاهش در فروش کرد، این تا حد زیادی به دلیل فروش خوب کروم بوک ها بود، نه دستگاه های ویندوز. در همین حال، ایکس باکس توانسته است پرفروش ترین خود را در 11 سال گذشته ثابت کند و به راحتی با وجود عرضه محدود کنسول، از نظر درآمد از PS5 سونی پیشی گرفته است.

مایکروسافت می گوید تجارت اصلی آن، از جمله ویندوز و ایکس باکس، در سه ماهه سوم با 11 درصد رشد به 14.5 میلیارد دلار رسیده است. رشد درآمد از ویندوز، که باید شامل قیمتی باشد که سازندگان برای نصب ویندوز 11 روی لپ‌تاپ‌های خود و به‌ویژه دسکتاپ‌هایی که خریداری می‌کنید، 11 درصد افزایش یافته است. ساتیا نادلا از مایکروسافت در بیانیه ای در مورد صورت های مالی اخیر این شرکت گفت:شرکت ها از ویندوز 11 سریعتر از نسخه های قبلی سیستم عامل استفاده می کنند.»

درآمد Xbox نیز 14 درصد افزایش یافت، با جهش 4 درصدی درآمد از محتوا و خدمات Xbox “به دلیل افزایش اشتراک Xbox Game Pass و عناوین اول شخص” و افزایش 6 درصدی در درآمد بازی به طور کلی به 3.74 میلیارد دلار. نادلا به داشتن سهمی از بازار بازی در این فصل افتخار می کند و می گوید که 10 میلیون نفر در حال حاضر بازی ها را از سرویس ابری مایکروسافت پخش می کنند (یکی از اولین آماری که ما در مورد محبوبیت بازی های ابری داریم زیرا Google Stadia اعداد را به اشتراک نمی گذارد. ) اعداد Nvidia GeForce Now شامل هر کسی است که تا به حال از نسخه آزمایشی رایگان استفاده کرده است. PlayStation Now تا ماه گذشته 3.2 میلیون مشترک داشت، اما سونی اخیرا تصمیم گرفت آن را به یک سرویس اشتراک بزرگتر تبدیل کند.

به گفته نادلا، مشترکین Xbox Game Pass نیز در 12 ماه گذشته 45 درصد بیشتر بازی کرده‌اند و «میلیاردها ساعت» در طول سال به آن اضافه شده است.

ما همچنین مشتاق بودیم ببینیم که آیا برخی از دفاتر بزرگ مایکروسافت و کسب‌وکارهای ابری با بازگشت برخی از کارمندان به دفاتر فیزیکی به رشد خود ادامه می‌دهند یا خیر، و پاسخ قطعاً این است: رشد 17 درصدی درآمد در بهره‌وری و فرآیندهای تجاری «در طول این سه‌ماهه. افزایش 12 درصدی در بخش اداری و 11 درصدی در بخش های تجاری و مصرف کننده به ترتیب. آفیس 365 در حال حاضر 58.4 میلیون مشترک دارد که نسبت به سه ماهه قبل 2 میلیون و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 میلیون نفر افزایش داشته است. درآمد Intelligent Cloud با 26 درصد افزایش به 19.1 میلیارد دلار رسید.

لینکدین با رشد 34 درصدی در این سه ماهه، پس از رشد به ترتیب 37، 42 و 46 درصد در سه فصل گذشته، به رشد قابل توجهی ادامه می دهد.

به نظر می رسد دستگاه های سرفیس مایکروسافت نیز پس از افزایش شگفت انگیز 8 درصدی درآمد در سه ماهه گذشته، با 13 درصد افزایش درآمد در این فصل، بسیار خوب عمل می کنند (تعجب آور است زیرا این شرکت قبلاً نسبت به کاهش فروش این دستگاه ها هشدار داده بود). سال 2022 دهمین سالگرد مایکروسافت سرفیس است و ما انتظار داریم که این شرکت محصولات جدیدتری را با پیشرفت بزرگ عرضه کند.

در اینجا تصویری با تمام مزایا (و ضررهای) نسبی برای بخش‌های مختلف مایکروسافت آمده است:

گزارش مالی مایکروسافت برای سه ماهه سوم سال 2022

گزارش مالی مایکروسافت برای سه ماهه سوم سال 2022 شکل زیر همچنین نشان می دهد که هر یک از این مشاغل در سه ماهه گذشته چقدر به دلار درآمد داشته اند:

گزارش مالی مایکروسافت برای سه ماهه سوم سال 2022 اعلام کرد: رشد درآمد به لطف بخش ابر و ایکس باکس

خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت که این شرکت را به «سومین شرکت بزرگ بازی پس از تنسنت و سونی» تبدیل می‌کند، در این درآمدها منعکس نمی‌شود و در نتیجه بعید است که این معامله تا سال آینده نهایی شود.

مایکروسافت می گوید انتظار رشد درآمد بیشتری در سه ماهه آینده دارد. البته اکنون شاهد رشد تک رقمی برخی از کسب و کارها با «تقریبا ۱۱۰ میلیون دلار تأثیر درآمد و حداقل هزینه های عملیاتی» به دلیل جنگ در اوکراین و توجه به تعطیلی تولید در چین هستیم که می تواند تأثیر منفی بر ویندوز، سرفیس داشته باشد. به گفته امی هود، مدیر ارشد مالی مایکروسافت، درآمد بازی در واقع باید کاهش یابد زیرا “ما ساعت های کمتری از تعامل در سال را تجربه می کنیم و کنسول ها نیز محدود هستند.”