منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • گزارش مالی سه ماهه اول 2022 آلفابت اعلام کرد: کاهش سود با وجود رشد درآمد

گزارش مالی سه ماهه اول 2022 آلفابت اعلام کرد: کاهش سود با وجود رشد درآمد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش مالی سه ماهه اول 2022 آلفابت اعلام کرد: کاهش سود با وجود رشد درآمد

به دنبال رکورد آلفابت در سال 2021 با درآمد سالانه 257 میلیارد دلار، این شرکت موفق شد در سال اول بیش از 200 میلیارد دلار درآمد کسب کند. امروز نتایج شرکت مادر گوگل گزارش مالی فصل اول 2022 رشد 23 درصدی با درآمد کل 68 میلیارد دلار در سه ماهه نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان داد. قابل ذکر است که کاهش یک میلیارد دلاری سود شرکت علیرغم افزایش چشمگیر درآمد کل، ناشی از افزایش هزینه ها نسبت به سال 2021 است.

صورت های مالی Alphabet برای فصل اول 2022

با افزایش هزینه ها نسبت به سال 2021، سود خالص شرکت در واقع از 17.9 میلیارد دلار در سال گذشته به 16.4 میلیارد دلار کاهش یافت. هزینه تحقیق و توسعه در این سه ماهه نسبت به سه ماهه اول سال 2021 بیش از 1 میلیارد دلار افزایش یافت و از 7.485 میلیارد دلار به 9.1 میلیارد دلار در سال جاری رسید. پسندیدن نیویورک تایمز سال گذشته، این شرکت 4.8 میلیارد دلار درآمد کلی کسب کرد، اما در سه ماهه اول سال 2022 ضرر 1.07 میلیارد دلاری را ثبت کرد.

کسب و کار جستجوی گوگل اکنون 39 میلیارد دلار درآمد ایجاد می کند که از 31 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2021 افزایش یافته است. کل تجارت تبلیغاتی، از جمله موتورهای جستجو، یوتیوب و شبکه های تبلیغاتی مختلف، 54 میلیارد دلار درآمد برای غول جستجو در این سه ماهه ایجاد کرده است. .

درآمد تبلیغات یوتیوب نیز به 6.86 میلیارد دلار افزایش یافت. اما در طول اپیدمی کرون نسبت به دو سال گذشته کندتر رشد می کند. این بخش از گوگل در سال گذشته حدود 30 درصد رشد کرد، اما امسال تنها 20 درصد رشد کرده است زیرا رقابت با TikTok همچنان شدید است. با عرضه Shorts، یوتیوب سعی کرد جایگزینی برای رقیب خود ارائه دهد، اما این ویژگی کمتر مورد پذیرش تحلیلگران قرار گرفت و قیمت سهام این شرکت در ساعات معاملاتی پس از عرضه، حدود 7 درصد کاهش یافت.

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل و آلفابت در بیانیه‌ای درباره صورت‌های مالی این شرکت گفت:به ویژه در سه ماهه اول، رشد زیادی در تقاضا و رایانش ابری وجود داشت، زیرا این بخش ها به مردم و کسب و کارها کمک کردند تا به رشد دیجیتالی خود ادامه دهند. ما به سرمایه گذاری در محصولات و خدمات عالی و ایجاد فرصت هایی برای شرکا و جوامع محلی در سراسر جهان ادامه خواهیم داد.»

صورت های مالی Alphabet برای فصل اول 2022

صورت های مالی Alphabet برای فصل اول 2022

پیچای در تماس با سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در YouTube Shorts اشاره کرد، جایی که بازدیدهای روزانه در آن به 30 میلیارد رسیده است. این چهار برابر بیشتر از یک سال پیش است و شرکت روی ایجاد یک تجربه عالی متمرکز شده است. به ویژه، او برنامه هایی را برای بازسازی تجربه یوتیوب معرفی کرد، به بینندگان کنترل و توانایی اظهار نظر در هنگام تماشای تلویزیون و افزایش پشتیبانی از فیلم های کوتاه را داد.

در اوایل سال جاری، نیل موهان، مدیر محصول YouTube، جزئیات بیشتری در مورد تغییرات آتی و همچنین بهبود تجربه ویرایش و راه‌های اضافی برای سازندگان برای کسب درآمد از Shorts با Superchat، محتوای مارک‌دار و در نهایت خرید ارائه کرد.

مدیر عامل آلفابت، روث پورات، همچنین گفت که این شرکت انتظار دارد با افزایش زمان صرف شده در YouTube Shorts قبل از کسب درآمد از این پلتفرم، در مقایسه با شبکه رقابت رشد کند. اگرچه او در اینجا اشاره مستقیمی به اپلیکیشن TikTok نکرده است، اما این موضوع در گفتگوی او مشخص است.

اگر تا به حال فکر کرده اید که گوگل چگونه درآمد را گزارش می کند، می دانید که تشخیص عملکرد محصولات سخت افزاری مانند Pixel، Nest و Chromecast معمولا غیرممکن است. اندروید، کروم و تمامی محصولات سخت افزاری گوگل در زیرمجموعه ای از سرویس های مشترک این شرکت که نتایج جستجو و یوتیوب را نیز نمایش می دهند، به عنوان «غیر از گوگل» دسته بندی می شوند. اکنون در سه ماهه اول سال جاری، Google Other 6.8 میلیارد دلار درآمد داشته است که حدود 400 میلیون دلار بیشتر از سال گذشته است.

درآمد Google Cloud نیز از 4 میلیارد دلار در سال گذشته به 5.8 میلیارد دلار افزایش یافت.

سایر بخش‌های آلفابت که شامل پروژه‌های آزمایشی این شرکت مانند شرکت خودروسازی Waymo، شرکت Verily Health و Google Fiber است، 440 میلیون دلار درآمد داشته است که بیش از دو برابر سال قبل است.