منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • گزارش مالی سه ماهه اول سال 2022 سامسونگ اعلام شد: رشد درآمد به لطف بخش تراشه و موبایل

گزارش مالی سه ماهه اول سال 2022 سامسونگ اعلام شد: رشد درآمد به لطف بخش تراشه و موبایل

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش مالی سه ماهه اول سال 2022 سامسونگ اعلام شد: رشد درآمد به لطف بخش تراشه و موبایل

در اوایل ماه جاری، غول فناوری کره ای پیش بینی درآمد خود را برای سه ماهه جاری منتشر کرد. حالا امروز سامسونگ گزارش مالی فصل اول 2022 وی گفت: در مجموع درآمد شرکت نسبت به سه ماهه اول سال 2021 18 درصد و سود عملیاتی 51 درصد افزایش یافته است.

گزارش مالی سامسونگ برای سه ماهه اول سال 2022

سامسونگ فاش کرد که درآمد این شرکت 77.8 تریلیون وون (حدود 61.19 میلیارد دلار) در سه ماهه اول 2022 و سود عملیاتی 14.12 تریلیون KRW (حدود 11.10 میلیارد دلار) بوده است. بخش نیمه هادی شرکت کره ای نیز بیش از نیمی (8.5 تریلیون KRW) از این سود عملیاتی را به خود اختصاص داده است. کسب و کار تراشه های این شرکت نیز شاهد اعداد بی سابقه ای بود.

این غول فناوری همچنین سهم مناسبی (حدود 3.82 تریلیون KRW) در تجارت کلی این شرکت دارد که راه اندازی سری گلکسی S22 پرچمدار دلیل اصلی آن است. سامسونگ می گوید گلکسی اس 22 اولترا قلب طرفداران سری گلکسی نوت را به دست آورده است. گوشی های هوشمند، تبلت ها و پوشیدنی های میان رده سامسونگ 5G نیز در طول سه ماهه فروش خوبی داشتند.

گزارش مالی سامسونگ برای سه ماهه اول سال 2022

گزارش مالی سامسونگ برای سه ماهه اول سال 2022

سامسونگ دیسپلی، بخش تولید پنل این شرکت، 1.1 تریلیون KRW (حدود 881 میلیون دلار) به سود عملیاتی گروه کمک کرد. این شرکت موفق شده است بخش قابل توجهی از پنل های OLED گوشی های هوشمند اپل و سامسونگ MX را تامین کند. این غول فناوری همچنین اعلام کرد که پاسخ به پنل های QD-OLED جدید مثبت و کارایی را بهبود می بخشد و در آینده از این نوع پنل ها در تلویزیون های بیشتری استفاده خواهد کرد.

برخلاف سایر بخش‌های سود، فروش تلویزیون سامسونگ به 0.8 تریلیون KRW کاهش یافت. این شرکت گفت جنگ بین روسیه و اوکراین باعث کاهش تقاضا برای تلویزیون شده است.

طبق صورت‌های مالی تفصیلی، به معنای واقعی کلمه همه بخش‌ها دارای رشد فروش سالانه و سود عملیاتی بودند.

سامسونگ نسبت به ابهامات کلان اقتصادی و جغرافیایی، از جمله اپیدمی و مشکلات لجستیکی در کرون، محتاط است. با نگاهی به پیش بینی نتایج درآمدهای مالی در سه ماهه دوم و برنامه های این شرکت برای نیمه دوم سال، سامسونگ اولویت را به تقویت جایگاه خود در بخش برتر گوشی های هوشمند و توسعه تولید تراشه می دهد.