منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • گزارش مالی اپل برای سه ماهه دوم سال 2022 اعلام شد: رکورد درآمد برای سه ماهه منتهی به مارس

گزارش مالی اپل برای سه ماهه دوم سال 2022 اعلام شد: رکورد درآمد برای سه ماهه منتهی به مارس

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش مالی اپل برای سه ماهه دوم سال 2022 اعلام شد: رکورد درآمد برای سه ماهه منتهی به مارس

اپل امروز رسما درآمد خود را در سال مالی دوم 2022 گزارش دهید سه ماهه اول سال شامل ژانویه، فوریه و مارس را پوشش می دهد. اپل در این فصل برنده شده است 97.3 میلیارد دلار نسبت به سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است. این شرکت همچنین دارای سود خالص است 25 میلیارد دلار او همچنین سود هر سهم را 1.52 دلار گزارش کرد. با در نظر گرفتن همه اینها، اپل بهترین درآمد را در سه ماهه دوم تاریخ شرکت خود به لطف عملکرد بی نظیر آیفون و مک کسب کرد.

گزارش مالی اپل برای سه ماهه دوم سال 2022

تحلیلگران باز هم انتظارات بالایی برای سه ماهه دوم سال 2022 داشتند، زیرا اپل درآمد سه ماهه اول سال 2022 را برای تعطیلات بسیار قوی و رکورد این شرکت گزارش داد. انتظار می رفت که اپل درآمد کل 95.51 میلیارد دلار را گزارش کند، در مقایسه با سال 89، 58 دلار. میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته

وال استریت همچنین برای آیفون، مک، ابزارهای پوشیدنی و تجارت خدمات رشد پیش بینی می کند، در حالی که انتظار می رود درآمد آی پد کاهش یابد.

خود اپل به دلیل نگرانی در مورد مشکلات عرضه، از انجام هر گونه تخمینی برای سه ماهه خودداری کرد. این مسائل، از جمله اپیدمی COVID-19 و کمبود عرضه، همچنان بر درآمد اپل و توانایی پیش‌بینی درآمد آینده تأثیر می‌گذارد.

گزارش مالی اپل برای سه ماهه دوم سال 2022

گزارش مالی اپل برای سه ماهه دوم سال 2022

اپل همچنین دیگر فروش هیچ یک از محصولات خود را گزارش نمی دهد. در عوض، تقسیم درآمد را بر اساس طبقه بندی محصول گزارش می کند. در اینجا تفکیک کامل برای سه ماهه دوم مالی 2022 آمده است:

آیفون: 50.57 میلیارد دلار (5.5 درصد افزایش نسبت به سال گذشته)

مک: 10.43 میلیارد دلار (افزایش 14.3 درصدی نسبت به سال گذشته)

آی‌پد: 7.65 میلیارد دلار (افت 2.2 درصدی نسبت به سال گذشته)

دستگاه های قابل حمل: 8.82 میلیارد دلار (افزایش 12.2 درصدی نسبت به سال گذشته)

خدمات: 19.82 میلیارد دلار (افزایش 17.2 درصدی نسبت به سال گذشته)

گزارش مالی اپل برای سه ماهه دوم سال 2022 اعلام شد: رکورد درآمد برای سه ماهه منتهی به مارس

واکنش سهام AAPL

سهام AAPL بیش از 2 درصد افزایش یافت و به 167 دلار در هر سهم رسید زیرا اپل درآمد بیشتری کسب کرد. سهام این شرکت دیروز با افزایش 4.52 درصدی در جریان معاملات امروز قبل از اعلام سود به قیمت 156.57 دلار بسته شد.

اپل همچنین درآمد نقدی خود را 0.23 دلار به ازای هر سهم گزارش کرده است که افزایش 5 درصدی را نشان می دهد. هیئت مدیره این شرکت همچنین افزایش 90 میلیارد دلاری در برنامه بازخرید سهام موجود را تصویب کرد.

به نقل از مدیر عامل اپل

تیم کوک، مدیر عامل اپل، نتایج این شرکت را برای سه ماهه دوم سال 2022 توضیح می دهد:

رکورد درآمد این سه ماهه نشان دهنده تمرکز بی وقفه اپل بر نوآوری و توانایی ما برای ایجاد بهترین محصولات و خدمات در جهان است. ما مشتاقانه منتظر پاسخ قوی مشتریان به محصولات جدید خود و همچنین پیشرفتی که در زمینه حذف کربن در زنجیره تامین و محصولات خود تا سال 2030 داریم، هستیم. مانند همیشه، ما متعهد هستیم که نیروی خوبی در جهان باشیم. هم در آنچه می آفرینیم و هم در آنچه پشت سر می گذاریم.

لوکا ماستری، مدیر مالی اپل نیز افزود:

ما از رکوردهای تجاری خود برای سه ماهه منتهی به ماه مارس بسیار خرسندیم، زیرا رکورد بی سابقه ای را برای درآمد خدمات و همچنین درآمد سه ماهه ماه مارس برای iPhone، Mac، ابزارهای پوشیدنی و لوازم جانبی به ثبت رساندیم. ادامه تقاضای قوی برای محصولات ما به ما کمک کرده است تا به اوج خود برای دستگاه های فعال برسیم. نتایج عملیاتی قوی ما بیش از 28 میلیارد دلار جریان نقدی عملیاتی ایجاد کرد که به ما امکان داد نزدیک به 27 میلیارد دلار را به سهامداران خود در سه ماهه برگردانیم.

می‌توانید صورت‌های مالی کامل اپل را در اینجا مشاهده کنید وب سایت رسمی در مورد این شرکت بخوانید.