• خانه
  • اخبار
  • گزارش فنی یک نقشه راه نامشخص برای صنعت کوانتوم ایالت واشنگتن ارائه می کند

گزارش فنی یک نقشه راه نامشخص برای صنعت کوانتوم ایالت واشنگتن ارائه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش فنی یک نقشه راه نامشخص برای صنعت کوانتوم ایالت واشنگتن ارائه می کند

Quantum Cryostat در مایکروسافت
این کرایوستات دمای بسیار پایینی را برای آزمایش های کوانتومی ایجاد می کند. (Microsoft Photo/John Brecher)

گزارشی که به تازگی منتشر شده می گوید که ایالت واشنگتن یکی از بهترین شرایط را در آمریکا برای گسترش مرزهای علم اطلاعات کوانتومی فراهم می کند – اما این مرزها آنقدر عجیب و جدید هستند که درک پتانسیل آنها دشوار است.

گزارش چشم انداز فناوری با عنوان “علم اطلاعات کوانتومی در ایالت واشنگتن” توسط تحلیلگران Moonbeam برای خوشه فناوری پیشرفته انجمن صنعت فناوری واشنگتن تهیه شده است – و توسط WTIA در ارتباط با اجلاس کوانتومی شمال غربی این هفته در دانشگاه واشنگتن منتشر شد.

عضویت Northwest Quantum Nexus که در سال 2019 تأسیس شد، نشان می‌دهد که چرا این منطقه برای ایفای نقش پیشرو در انقلاب کوانتومی مناسب است.

شرکای NQN شامل مایکروسافت و خدمات وب آمازون هستند که پلتفرم های محاسبات کوانتومی مبتنی بر ابر را معرفی کرده اند. آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام، که بر روی طیف وسیعی از کاربردهای کوانتومی برای اهداف امنیت ملی کار می کند. و موسسات تحقیقاتی پیشرو، از جمله UW و دانشگاه ایالتی واشنگتن.

مایکل شوتزلر، مدیرعامل WTIA در خبری گفت: «این گزارش ادعای ما را تأیید می‌کند که ایالت واشنگتن ترکیب مناسبی از سازمان‌ها و قابلیت‌ها را دارد – از استارت‌آپ‌ها گرفته تا شرکت‌های قدیمی – برای اطمینان از تبدیل شدن واشنگتن به رهبر جهانی هم در پذیرش کوانتومی و هم تجاری‌سازی.» رهایی.

اما این گزارش همچنین می‌گوید که کسب‌وکارهای فناوری ایالت از استعدادهای محلی به طور کامل استفاده نمی‌کنند.

Nirav Desai، مدیرعامل Moonbeam به شرکت کنندگان در جلسه امروز گفت: «ایالت واشنگتن بیش از آنچه که می تواند استخدام کند، متخصصان با مهارت کوانتومی تولید می کند. با توجه به اینکه شما یک رشته نوظهور هستید، تعجب آور نیست، اما فارغ التحصیلانی که از مؤسسات کلاس جهانی ما در اینجا بیرون می آیند، در ایالت های دیگر مشغول به کار هستند.

این گزارش نشان داد که 50 درصد از دانش‌آموزان در برنامه‌های علوم اطلاعات کوانتومی اتباع خارجی هستند و بسیاری از این دانشجویان برای دریافت ویزا برای ادامه کار در ایالت واشنگتن تلاش می‌کنند.

بودجه برای تحقیق و توسعه نیز مختلط است.

نیک الینگسون، مدیر محصول WTIA و سفیر استارت‌آپ می‌گوید: «ایالت واشنگتن کار بزرگی برای جذب کمک‌های مالی انجام می‌دهد. دانشگاه واشنگتن شگفت انگیز بود. WSU همچنین در جذب کمک های مالی برای تحقیقات کوانتومی عالی بوده است. اما بارها و بارها، ایالت واشنگتن در سرمایه گذاری های غیر کاهش دهنده ای که می تواند برای حمایت از استارتاپ ها مورد استفاده قرار گیرد، کمتر حضور دارد.

الینگسون گفت که استارت‌آپ‌های ایالتی باید بیشتر از انواع کمک‌های بلاعوض استفاده کنند که ارزش سهام کارآفرینان را در سرمایه‌گذاری‌های خود کاهش ندهد. تحقیقات نوآوری در کسب و کارهای کوچک و برنامه های انتقال فناوری کسب و کارهای کوچک دولت فدرال به عنوان نمونه های عالی عمل می کنند.

او به دایره اطراف سیاتل روی نقشه ای اشاره کرد که الگوهای توزیع کمک های مالی فدرال مربوط به فعالیت کوانتومی را نشان می دهد.

گزارش فنی یک نقشه راه نامشخص برای صنعت کوانتوم ایالت واشنگتن ارائه می کند
این نقشه مقادیر و انواع بودجه فدرال را که به سمت علوم اطلاعات کوانتومی در مراکز سراسر کشور هدایت می شود، ردیابی می کند. (گرافیک WTIA/Moonbeam)

الینگسون گفت: «با توجه به اینکه ایالت واشنگتن از نظر اقتصاد نوآوری در جهان در کجا قرار دارد، این دایره بسیار کوچک است. با صحبت با بنیان‌گذاران و کارآفرینان در این اکوسیستم، تعداد کمی از آنها فرصت‌های موجود برای سرمایه‌گذاری تجاری‌سازی فناوری را می‌دانند. بنابراین کمک به آنها برای درک این موضوع بسیار حیاتی است.”

کمک به جامعه فناوری بزرگتر در درک محاسبات کوانتومی چالش دیگری است. این فقط به این دلیل نیست که دنیای کوانتومی فازی برهم نهی و درهم تنیدگی عجیب‌تر از دنیای یک‌ها و صفرهای محاسبات کلاسیک است. همچنین ممکن است سخت باشد که ذهن خود را در مورد این واقعیت بپیچید که ممکن است یک دهه دیگر طول بکشد تا فناوری های کوانتومی به بلوغ کامل برسند.

الینگسون گفت: “ما اکنون با NQN برای توسعه “Quantum 101” برای سرمایه گذاران و سیاست گذاران کار می کنیم.

الینگسون ایجاد شتاب‌دهنده‌های استارت‌آپ و برنامه‌های راهنمایی برای سرمایه‌گذاری‌های محاسباتی کوانتومی در شمال غربی اقیانوس آرام و همچنین گردهمایی‌هایی را توصیه کرد که می‌توانند ارتباط با دیگر خوشه‌های فناوری را تقویت کنند.

او گفت: «ما می دانیم که باید سهامداران بین بخشی را در منطقه گرد هم آوریم، اما همچنین احساس می کنیم که ما به عنوان یک خوشه می توانیم در جذب سایر خوشه های خارج از منطقه و مردم چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی در اینجا نقش داشته باشیم. آن مکالمات را داشته باشید

این نوع تماس ها می تواند به جامعه فناوری ایالت واشنگتن کمک کند تا بازار محاسبات کوانتومی را بهتر بشناسد، بازاری جهانی که Precedence Research پیش بینی می کند از 10 میلیارد دلار در سال 2022 به 125 میلیارد دلار در سال 2030 افزایش خواهد یافت.

با توجه به ارزش آن، گزارش WTIA شامل اندازه بازار یا تخمین سهم مشابه برای ایالت واشنگتن نیست. الینگسون گفت: «ما به دنبال انجام این کار بودیم. آنقدر «زود» است که با اعداد و ارقام آن احساس راحتی نمی کنیم».

شاید مناسب باشد که چشم انداز اقتصادی محاسبات کوانتومی همچنان در ابهام قرار داشته باشد، مانند گربه ای که هم مرده و هم زنده است.