• خانه
  • اخبار
  • گزارش شده است که دفتر دادستانی ایالات متحده در سیاتل بخشی از تحقیقات در حال انجام در مورد Binance است

گزارش شده است که دفتر دادستانی ایالات متحده در سیاتل بخشی از تحقیقات در حال انجام در مورد Binance است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش شده است که دفتر دادستانی ایالات متحده در سیاتل بخشی از تحقیقات در حال انجام در مورد Binance است

گزارش شده است که دفتر دادستانی ایالات متحده در سیاتل بخشی از تحقیقات در حال انجام در مورد Binance است
(تصویر از طریق Justice.gov)

واشنگتن پست آخر هفته اخیر به نقل از دو نفر از افراد آشنا گزارش داد که دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه غربی واشنگتن در سیاتل از صندوق های تامینی مستقر در ایالات متحده برای سوابق ارتباطات آنها با صرافی ارز دیجیتال Binance درخواست کرده است.

این احضاریه بخشی از تحقیقات فدرال در مورد فرار احتمالی بایننس از قوانین پولشویی ایالات متحده است. رویترز گزارش داد که این تحقیقات به سال 2018 باز می گردد.

مشخص نیست که چرا دفتر سیاتل در این تحقیقات مشارکت دارد، اما سابقه تعقیب جرایم سایبری، از جمله سایر موارد مرتبط با رمزنگاری، دارد.

در ماه نوامبر، دفتر سیاتل دو شهروند استونیایی را به یک طرح ارزهای دیجیتال و پولشویی در مقیاس بزرگ متهم کرد. در ماه مه، یک پدر و پسر در یک پرونده مربوط به یک تجارت بدون مجوز صرافی بیت کوین به پنج سال زندان محکوم شدند.

رویترز گزارش داد که دفتر سیاتل با بخش پولشویی و بازیابی دارایی (MLARS) و ماموران بخش تحقیقات جنایی IRS در این پرونده همکاری می کند.

سخنگوی دادستانی ایالات متحده در سیاتل گفت: “سیاست وزارت دادگستری این است که تحقیقات را تایید یا رد نکند مگر اینکه و تا زمانی که چیزی در دادگاه ثبت شود.”

بایننس که در سال 2017 تاسیس شد، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات است. طبق گزارش‌ها، بایننس سال‌ها بهشتی برای جرایم مالی بوده است، زیرا به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی ارزهای رمزنگاری شده را بدون شناسایی درست خود معامله کنند. پست گزارش داد که این مدت طولانی “تنظیم کننده های مالی و مجریان قانون” را ناامید کرده است.

تحقیقات رویترز در ماه ژوئن نشان داد که بایننس از سال 2017 تا 2021 حداقل 2.35 میلیارد دلار در سودهای غیرقانونی ناشی از هک، کلاهبرداری های سرمایه گذاری و فروش غیرقانونی مواد مخدر مدیریت کرده است. مطالعه جداگانه‌ای در ژوئن توسط Chainanalysis نشان داد که جرایم مرتبط با رمزنگاری در صنعت گسترده‌تر به بالاترین حد خود یعنی 14 میلیارد دلار در سال 2021 رسیده است که از 7.8 میلیارد دلار در سال گذشته افزایش یافته است.

قوانین انطباق با مشتری خود را بشناسید، یا KYC، مؤسسات مالی را ملزم می کند تا هویت مشتریان خود را تأیید کنند. این اقدامات تا حد زیادی برای جلوگیری از پولشویی مردم انجام می شود.

پس از فروپاشی سریع صرافی دارایی های دیجیتال غول پیکر FTX، صنعت کریپتو تحت نظارت فزاینده ای از سوی دادستان ها، تنظیم کننده ها و سیاستمداران قرار گرفته است، زیرا بنیانگذار آن سام بنکمن-فرید با تعداد زیادی از اتهامات جنایی روبرو است. ماه گذشته، سناتور الیزابت وارن (D-Mass.) و سناتور تینا اسمیت (D-Minn.) تنظیم کننده های بانکی ایالات متحده را تحت فشار قرار دادند تا روابط بین صنعت بانکداری و شرکت های ارزهای دیجیتال را بررسی کنند.