• خانه
  • اخبار
  • گزارش: بنیانگذار نایک، مالک مشترک Dodgers، پیشنهاد خرید Portland Trail Blazers را از Paul Allen Trust می دهد.

گزارش: بنیانگذار نایک، مالک مشترک Dodgers، پیشنهاد خرید Portland Trail Blazers را از Paul Allen Trust می دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش: بنیانگذار نایک، مالک مشترک Dodgers، پیشنهاد خرید Portland Trail Blazers را از Paul Allen Trust می دهد.

گزارش: بنیانگذار نایک، مالک مشترک Dodgers، پیشنهاد خرید Portland Trail Blazers را از Paul Allen Trust می دهد.
پل آلن در دسامبر 2017، 20 سال پس از اینکه از خروج تیم NFL از شهر جلوگیری کرد، برای طرفداران سیاتل سیهاوکس دست تکان داد. (عکس brooztechnology / کوین لیسوتا)

بخشی متمایز از مجموعه عظیم علایق و دارایی پل آلن، یکی از بنیانگذاران فقید مایکروسافت، می تواند برای فروش هدف گذاری شود، زیرا گزارش جدیدی از خریداران بالقوه و قیمت پورتلند تریل بلیزرز از NBA نام می برد.

ESPN روز پنجشنبه گزارش داد که فیل نایت، بنیانگذار نایک و آلن اسمولینسکی، کارآفرین و مالک تیم بیسبال لس آنجلس داجرز، پیشنهاد خرید تریل بلیزرز را به قیمت بیش از 2 میلیارد دلار داده اند.

ESPN به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که روابط عمیق نایت با منطقه “منعکس کننده تمایل گروه آینده برای نگه داشتن تیم در دراز مدت در پورتلند است.” دفتر مرکزی نایک در این منطقه قرار دارد و نایت به دلیل دانشگاه اورگان، شهرت خود را دارد.

ESPN گزارش داد که فوربس تریل بلیزرز را در رتبه‌بندی سال 2021 خود 2.05 میلیارد دلار تخمین می‌زند و آن را به سیزدهمین فرنچایز با ارزش NBA تبدیل می‌کند.

اعتقاد بر این است که این حرکت در راستای خواسته های آلن است که در اکتبر 2018 درگذشت.

پل جی آلن تراست اکنون توسط خواهرش جودی آلن اداره می شود که در فرآیندی مخفیانه برای اجرای دستورات برادرش شرکت داشته است که شامل دفع بسیاری از دارایی های عظیم او برای به حداکثر رساندن ارزش دارایی است.

Seattle Seahawks نیز متعلق به Allen Trust است و همچنین باید فروخته شود، اگرچه زمان این امر ممکن است کمتر مشخص باشد.

هفته گذشته منبع مقاله نویس ورزشی جان کانزانو گفت: “پل دستور داد که پس از مرگش، تراست منحل شود و دارایی ها برای تامین مالی پروژه های پرشور او استفاده شود.” «هیچ کدام از اینها در هوا نیست. دستورالعمل ها واضح است: امتیازات ورزشی و هر چیزی که در اعتماد است باید فروخته شود.

در ماه مارس، آرت تیل، ستون نویس قدیمی ورزش سیاتل، در پادکست brooztechnology درباره احتمال خرید جف بزوس، بنیانگذار آمازون، Seahawks به قیمت 4 میلیارد دلار یا بیشتر بحث کرد.

آلن در سال 1988 35 ساله بود که بلیزرز را به قیمت 70 میلیون دلار خرید. او در سال 1997 هنگامی که تیم Seahawks را به قیمت 194 میلیون دلار خرید، از نقل مکان به کالیفرنیا جلوگیری کرد.

نایت 84 ساله حدود 50 میلیارد دلار دارایی خالص دارد. به گزارش ESPN، اسمولینسکی در سال 2019 به عنوان یک شریک محدود به Dodgers پیوست و در زمینه املاک تجاری و سرمایه گذاری موفق بوده است.