• خانه
  • اخبار
  • گزارش: ایلان ماسک قصد دارد تا ۷۵ درصد نیروی کار توییتر را پس از خرید کاهش دهد

گزارش: ایلان ماسک قصد دارد تا ۷۵ درصد نیروی کار توییتر را پس از خرید کاهش دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش: ایلان ماسک قصد دارد تا ۷۵ درصد نیروی کار توییتر را پس از خرید کاهش دهد

الون ماسک
ایلان ماسک پس از پرتاب SpaceX در سال 2020 (عکس فایل brooztechnology/Kevin Lisota)

بر اساس گزارش روز پنجشنبه واشنگتن پست، طرح ایلان ماسک برای خرید توییتر منجر به کاهش شدید نیروی کار این شرکت رسانه های اجتماعی خواهد شد.

پست با استناد به مصاحبه ها و اسناد اعلام کرد که ماسک به سرمایه گذاران احتمالی گفته است که به عنوان بخشی از قرارداد 44 میلیارد دلاری خود برای خرید توییتر، نزدیک به 75 درصد از 7500 کارمند شرکت را خلاص می کند و تعداد کارکنان را به بیش از 2000 نفر کاهش می دهد.

به گزارش پست، توییتر قبلاً قصد داشت تا پایان سال آینده اخراج‌های قابل توجهی داشته باشد و دستمزدها را حدود 800 میلیون دلار کاهش دهد. اما برنامه ماسک برای سودآوری بیشتر این شرکت در حال تلاش بسیار فراتر می رود، پست با استناد به جزئیات و گفتگوهای جدید در چند ماه گذشته گزارش داد.

ماسک – مدیرعامل تسلا و بنیانگذار اسپیس ایکس – پس از ماه‌ها درگیری‌های حقوقی ناشی از تلاش او برای عقب‌نشینی از یک خرید برنامه‌ریزی‌شده، تصمیم گرفت به معامله توییتر خود ادامه دهد. اکنون انتظار می رود هفته آینده بسته شود.

پست گفت که چنین کاهش‌های گسترده‌ای بر تجربه میلیون‌ها کاربر تأثیر می‌گذارد، به طوری که یک دانشمند داده می‌گوید که کاربران توییتر در معرض خطر هک و قرار گرفتن در معرض مواد توهین‌آمیز مانند پورنوگرافی کودکان هستند.

بسته به اینکه کدام خدمات و نوع شغل تحت تأثیر قرار می گیرد، هر گونه اخراج آتی ممکن است توسط کارکنان توییتر در منطقه سیاتل احساس شود. این شرکت برای اولین بار در سال 2012 فروشگاه خود را در شهر راه اندازی کرد. در سال 2014، به یک دفتر مهندسی اختصاصی 50 کارمند در مرکز شهر سیاتل نقل مکان کرد. یک سال بعد، اندازه دفتر دو برابر شد و به نزدیک به 100 کارمند رسید.

جستجوی لینکدین در مورد کارمندان توییتر در منطقه سیاتل، اکنون این تعداد را نزدیک به 400 نفر نشان می دهد.

به گفته یکی از نمایندگان شرکت املاک و مستغلات سیاتل JLL، توییتر هنوز دو طبقه فضا در ساختمان میدان قرن در سیاتل دارد و در حال حاضر برای اجاره فرعی به فروش نمی رسد.

اما در طول همه‌گیری COVID-19، این شرکت برای همیشه یک سیاست کار از خانه را اتخاذ کرد. ماسک ممکن است در این مورد نیز چیزی برای گفتن داشته باشد، همانطور که در ماه ژوئن با کارمندان تسلا گفت: “اگر شما حاضر نشید، فرض می کنیم که استعفا داده اید.”

استوری پست همچنین به برخی از سرمایه‌گذاران بالقوه و «سنگین‌وزن‌های سیلیکون ولی» اشاره کرد که به ماسک نه گفتند، از جمله پیتر تیل و رید هافمن، بنیانگذار لینکدین. پست با استناد به افرادی که با این وضعیت آشنا هستند، گفت که هافمن به ماسک در ارتباط با ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت در طول فرآیند جمع آوری کمک مالی کمک کرد.