گزارش املاک و مستغلات به گسترش سریع Blue Origin در نزدیکی دفتر مرکزی آن در منطقه سیاتل اشاره می کند.

گزارش املاک و مستغلات به گسترش سریع Blue Origin در نزدیکی دفتر مرکزی آن در منطقه سیاتل اشاره می کند.

یک تصویر ساختمان اداری Blue Origin را در رنتون، واشنگتن نشان می دهد (JLL / The Landmark Illustration)

نیروی کار در Blue Origin، سرمایه‌گذاری فضایی جف بزوس، بنیانگذار آمازون، با جهش و محدودیت‌ها در حال رشد است – و نیاز به فضای اداری و آزمایشگاهی نیز به همین ترتیب است.

یادداشتی که پیشنهاد املاک و مستغلات را تشریح می‌کند نشان می‌دهد که رنتون، واشنگتن، حومه سیاتل درست در مجاورت دفتر مرکزی Blue Origin در کنت، مقصد اصلی بسیاری از بیش از 3000 کارمند این شرکت در منطقه است. این یادداشت ماه گذشته توسط Jones Lang LaSalle، مشاور فروش فروشندگان منتشر شد و این هفته توسط Puget Sound Business Journal توزیع شد.

ما درباره این یادداشت با Blue Origin و JLL تماس گرفته‌ایم و این گزارش را با هر چیزی که بشنویم به‌روزرسانی خواهیم کرد.

تمرکز این پیشنهاد The Landmark است، یک مجتمع اداری رنتون که به قیمت نامشخصی فروخته می شود. این ملک با 274931 فوت مربع فضای قابل اجاره، توسط شرکای مستغلات Redwood-Kairos مستقر در کالیفرنیا در سال 2015 به قیمت 45 میلیون دلار خریداری شد.

حضور قدرتمند Blue Origin در The Landmark یکی از نقاط فروش بزرگ است. JLL در یادداشتی گفت: «این نقطه عطف از نظر استراتژیک فقط 10 دقیقه با دفتر مرکزی Blue Origin قرار دارد.

طبق این یادداشت، Blue Origin 83 درصد از فضای دو ساختمان لندمارک را در خیابان لیند 1600 اشغال کرده است. SW و 1600 E. Valley Road. Tyler Technologies، یک شرکت مستقر در تگزاس و متخصص در نرم افزارهای بخش عمومی، مالک 13٪ دیگر است.

از زمانی که Blue Origin اجاره نامه اولیه خود را در ژوئیه 2021 برای 92834 فوت مربع امضا کرد، آنها هر فضای موجود را در اختیار گرفتند و در مورد جابه جایی مستاجر (جادوگران ساحل) مذاکره کردند تا امروز 227033 فوت مربع مساحت داشته باشند (بیشتر از دو برابر شدن اندازه در اندک). بیش از یک سال)، JLL گفت.

این یادداشت برنامه فضایی زیرمدار نیو شپرد شرکت Blue Origin را تبلیغ می کند که در 15 ماه گذشته 31 پرواز فضایی پولی را ارسال کرده است (اما در حال حاضر زمین گیر است). Blue Origin همچنین در حال کار بر روی موشک New Glenn کلاس مداری است که از موتورهای سنگین BE-4 این شرکت و همچنین ایستگاه فضایی تجاری Orbital Reef و سایر پروژه های فضایی نیرو می گیرد.

JLL گفت: “Blue Origin 479.7 میلیون دلار قرارداد دریافت کرده است و به حدود 10.2 میلیارد دلار در جوایز احتمالی آینده دسترسی دارد.”

در این یادداشت آمده است که Blue Origin می تواند فضای اداری Landmark را در طول پنج سال و نیم آینده به طور کامل اشغال کند. همچنین فرصتی برای ایجاد امکانات اضافی در سایت برای گسترش بیشتر وجود دارد. در یادداشت آمده است: «JLL تخمین می زند که این سایت می تواند حداقل 308000 فوت مربع فضای خرده فروشی اضافی را در یک ساختمان 14 طبقه در خود جای دهد.

Landmark به هیچ وجه تنها خانه برای کارمندان Blue Origin نیست: در آن سوی خیابان از این مجموعه، Blue Origin در حال بازسازی یک انبار موجود برای استفاده به عنوان یک آزمایشگاه تحقیق و توسعه 49688 فوت مربعی است.

در سال 2020، این شرکت به افتخار جرارد اونیل، فیزیکدان فقید پرینستون، یکی از مربیان بزوس، به ساختمان مرکزی جدید در کنت، معروف به ساختمان اونیل، نقل مکان کرد. بیشتر امکانات تولید برنامه نیو شپرد مستقیماً در روبروی دفتر مرکزی، در پردیس Blue Origin که به سال 2006 بازمی‌گردد، قرار دارد.

Blue Origin همچنین در فلوریدا حضور چشمگیری دارد، جایی که موشک نیو گلن آن ساخته و پرتاب خواهد شد. در آلاباما، جایی که موتورهای موشک BE-4 تولید خواهند شد. و در تگزاس، محل سکوی پرتاب زیرمداری نیو شپرد و مرکز آزمایش موتور. اما نت JLL به نظر می رسد که مرکز ثقل شرکت کمتر از یک ساعت رانندگی در جنوب سیاتل (یعنی در یک روز ترافیکی خوب) باقی خواهد ماند.

در این یادداشت آمده است: «با بیش از 3300 کارمند در رنتون و کنت و 1090 آگهی شغلی فعال در منطقه، Blue Origin بیش از 875000 فوت مربع را در رنتون و کنت در 18 ماه گذشته اجاره کرده است.