• خانه
  • اخبار
  • گزارش: آمازون 17000 کارمند شرکت و فناوری را اخراج می کند، بیش از آنچه قبلاً انتظار می رفت

گزارش: آمازون 17000 کارمند شرکت و فناوری را اخراج می کند، بیش از آنچه قبلاً انتظار می رفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش: آمازون 17000 کارمند شرکت و فناوری را اخراج می کند، بیش از آنچه قبلاً انتظار می رفت

گزارش: آمازون 17000 کارمند شرکت و فناوری را اخراج می کند، بیش از آنچه قبلاً انتظار می رفت
کارکنان آمازون و دیگران در نزدیکی The Spheres در محوطه مرکزی این شرکت در سیاتل پاییز گذشته. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

بر اساس گزارشی که روز چهارشنبه در وال استریت ژورنال منتشر شد، اخراج آمازون در رده های شرکتی و فناوری می تواند بیش از 17000 کارمند را تحت تأثیر قرار دهد. این تعداد به طور قابل توجهی بیشتر از 10000 نفری خواهد بود که انتظار می رفت در زمان آغاز اخراج ها در نوامبر کاهش یابد.

این ژورنال به نقل از منابع آگاه به این موضوع گفت که هزاران اخراج قبلاً انجام شده است و بقیه در هفته های آینده انجام خواهند شد.

brooztechnology برای نظر دادن با آمازون تماس گرفته است و پس از شنیدن این خبر، این داستان را به روز خواهد کرد.

افراد آشنا با این موضوع در ماه نوامبر به brooztechnology گفتند که تعداد اخراج ها متغیر است زیرا تصمیمات در بخش های جداگانه گرفته می شود. این منابع گفتند که هدفی برای کل شرکت وجود ندارد.

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، قبلاً گفته بود که اخراج کارکنان تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.

جاسی در یادداشتی که در 17 نوامبر در وبلاگ آمازون منتشر شد، گفت: «فرایند برنامه‌ریزی سالانه ما تا سال جدید ادامه می‌یابد، به این معنی که با ادامه گزارش‌های رهبران در مورد تعدیل‌ها، کاهش نقش‌های بیشتری وجود خواهد داشت.

انتظار می‌رفت این اخراج افرادی را که در دستگاه‌های اکو و دستیار صوتی الکسا، عملیات خرده‌فروشی و منابع انسانی کار می‌کنند، هدف قرار دهد.

گزارش: آمازون 17000 کارمند شرکت و فناوری را اخراج می کند، بیش از آنچه قبلاً انتظار می رفت

این روزنامه خاطرنشان کرد که رقم 17000 نشان دهنده بزرگترین اخراج هایی است که تاکنون در موجی از اخراج در شرکت های بزرگ فناوری فاش شده است.

آمازون قبلاً به کارمندان گفته بود که استخدام شرکت‌ها را متوقف می‌کند و اخراج‌ها همزمان با اقدامات متا، توییتر، Lyft، Redfin، Convoy، Stripe، Flyhomes و بسیاری دیگر از شرکت‌هایی است که به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها در میان کندی اقتصاد هستند.

برایان اولساوسکی، مدیر مالی آمازون، در جریان آخرین تماس درآمدی آمازون به تحلیلگران گفت که این شرکت در حال آماده شدن برای “دوره ای با رشد کندتر” به دلیل افزایش باد مخالف ارز، تورم جهانی، قیمت سوخت و افزایش هزینه های انرژی است.

اگر این اخراج ها بر تعداد کارگرانی که انتظار می رود تأثیر بگذارد، این اخراج بزرگترین در تاریخ غول فناوری سیاتل خواهد بود.

آمازون در طول همه گیری همه گیر شروع به استخدام برای پاسخگویی به تقاضا کرد زیرا افراد بیشتری به صورت آنلاین خرید می کردند. این شرکت 75000 نفر را در منطقه سیاتل استخدام می کند که بسیاری از آنها کارکنان شرکتی و فنی هستند، به عنوان بخشی از نیروی کار 1.54 میلیون نفری در سراسر جهان، از جمله کارگران انبار، که تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.