• خانه
  • اخبار
  • گزارش: آمازون برنامه مستقلی برای محتوای ورزشی در نظر گرفته است

گزارش: آمازون برنامه مستقلی برای محتوای ورزشی در نظر گرفته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گزارش: آمازون برنامه مستقلی برای محتوای ورزشی در نظر گرفته است

گزارش: آمازون برنامه مستقلی برای محتوای ورزشی در نظر گرفته است
اندی جاسی مدیر عامل آمازون (عکس فایل brooztechnology/Dan DeLong)

بر اساس گزارشی که در روز چهارشنبه در The Information منتشر شد، تمایل آمازون برای پخش زنده بیشتر ورزش‌ها، این شرکت را به فکر راه‌اندازی یک برنامه مستقل برای چنین محتواهایی انداخت.

این وب‌سایت به نقل از منبعی با آگاهی مستقیم از این طرح گفت که این اقدام «برنامه اصلی Prime Video آمازون را رقیق می‌کند» و پیشنهادات ورزشی این غول فناوری را بهتر برجسته می‌کند. در حال حاضر، محتوای داخل Prime شامل حقوق پخش انحصاری فوتبال پنجشنبه شب NFL، برخی بازی‌های فوتبال لیگ برتر و بیسبال نیویورک یانکیز است.

این شرکت در تلاش برای رشد کتابخانه محتوای خود، تقویت بازوی تبلیغاتی خود و افزودن مشترکین Prime بیشتری که محصولات را در بازار خود خریداری می کنند، از ورزش استفاده می کند.

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، قبلاً ابراز تمایل کرده بود که بیشتر برای ورزش هزینه کند.

«ورزش یک دارایی منحصر به فرد است. جاسی در کنفرانس DealBook در ماه نوامبر گفت: اگر به پربیننده ترین برنامه های هر سال نگاه کنید، ورزش اغلب 75 درصد از این نقاط را به خود اختصاص می دهد. “و می دانید، آنها مشارکت زنده و اشتراک های Prime را هدایت می کنند.”

آمازون در اوایل سال جاری قیمت سالانه یک عضویت ممتاز – که شامل Prime Video نیز می‌شود – را به 139 دلار افزایش داد زیرا سعی کرد هزینه‌های حمل و نقل و نیروی کار را از جمله موارد دیگر جبران کند. این اطلاعات نگفتند که آیا آمازون از اعضای Prime برای محتوای ورزشی در یک برنامه جدید هزینه دریافت می کند یا خیر.

آمازون با سایر غول های فناوری برای دریافت حق پخش انواع محتوای ورزشی رقابت می کند. این شرکت در مناقصه “بلیت یکشنبه NFL” به گوگل باخت.

مایکل پچر، تحلیلگر Wedbush، ورزش های زنده را «متفاوت از درخواستی» خواند و گفت که هر شرکت مدل پخش خود را ارائه می دهد. در آن زمان، او خاطرنشان کرد که اگر آمازون حقوق “یکشنبه بلیط” را به دست آورد، باید بفهمد که آیا بازی های NFL را به صورت رایگان ارائه می دهد، همانطور که برای “پنجشنبه فوتبال فوتبال” انجام می دهد، یا مدل عضویت Prime را با مدل های جدید تغییر می دهد. طبقات، همانطور که در گزارش اطلاعات پیشنهاد شده است.