• خانه
  • اخبار
  • گری دبلیو بوسر هکر سوییچ به 40 ماه حبس محکوم شد که 14.5 میلیون دلار به نینتندو بدهکار است.

گری دبلیو بوسر هکر سوییچ به 40 ماه حبس محکوم شد که 14.5 میلیون دلار به نینتندو بدهکار است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گری دبلیو بوسر هکر سوییچ به 40 ماه حبس محکوم شد که 14.5 میلیون دلار به نینتندو بدهکار است.


گری دبلیو بوسر هکر سوییچ به 40 ماه حبس محکوم شد که 14.5 میلیون دلار به نینتندو بدهکار است.
(عکس از نینتندو)

نینتندو آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که یکی از اعضای گروه هک Team Xecuter به دلیل نقشش در ساخت و فروش ابزارهایی از گروهش که برای بازی‌های ویدیویی غیرقانونی برای نینتندو سوییچ استفاده می‌شد، به ۴۰ ماه زندان محکوم شده است.

گری دبلیو “گریوپا” بوسر ابتدا در سیاتل در آگوست 2020 به همراه مکس “MAXiMiLiEN” لوارن و یوانینگ چن متهم شد. البته بوسر نام خانوادگی خود را با نام آمریکایی Bowser، آنتاگونیست سنتی برادران سوپر ماریو فرنچایزهای بازی، و همچنین داگ بوسر، رئیس فعلی نینتندو آمریکا، فقط برای اینکه همه چیز در اینجا بسیار سورئال باشد.

Team Xecuter دستگاه‌های اصلاح و سخت‌افزار تخصصی را برای استفاده با کنسول‌های بازی ویدیویی مختلف ایجاد کرده است تا هر از گاهی آنها را اصلاح کرده و آنها را جیلبریک کند. این گروه حداقل از سال 2013 در فضای اصلاح بازی فعال بوده و ابزارهای مد برای سیستم های قبلی نینتندو و همچنین پلی استیشن، ایکس باکس و ایکس باکس 360 اصلی تولید می کند.

تغییرات آن در سوییچ ظاهرا برای پشتیبانی از صحنه homebrew پیشنهاد شده بود تا بازیکنان علاقه مند بتوانند بازی های خود را ایجاد و طراحی کنند. نینتندو قبلاً از چندین ویترین فروشگاهی که محصولات Team Xecuter را در ژوئن 2020 ارائه می‌کردند شکایت کرده بود. در پاسخ، Xecuter به سایت خبری TorrentFreak که بر اشتراک‌گذاری فایل متمرکز بود، گفت که تغییرات آن در درجه اول ابزارهای موتور جستجو هستند و آنها را زیر چتر جنبش “درست” توجیه کرد. اصلاح شود.»

تغییرات “SX OS” Xecuter در سوییچ به کاربران اجازه می دهد تا سیستم عامل جدیدی را نصب کنند که چندین گزینه جالب مانند اورکلاک سیستم یا امکان اتصال بی سیم کنترلر پلی استیشن 5 به نینتندو سوییچ را می دهد. هدف مشترک پشت سیستم عامل SX، طبق توافق نامه ای که توسط Bowser در ماه اکتبر ارائه شد، همیشه اجازه دزدی نرم افزاری برای کسب سود بوده است. طبق گزارش‌ها، Xecuter تا آنجا پیش رفت که آرشیو غیرقانونی بازی‌های سوییچ و سایر نرم‌افزارها را نگهداری کرد که برای آنها هزینه دسترسی دریافت می‌کرد.

Bowser، یک شهروند کانادایی 52 ساله که در روابط عمومی Team Xecutor کار می کرد و وب سایت های آن را اداره می کرد، در اکتبر 2020 در جمهوری دومینیکن دستگیر و برای محاکمه در نیوجرسی مسترد شد. بوزر، لوارن و چن به یک اتهام تبانی برای ارتکاب کلاهبرداری سیمی، چهار اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب کلاهبرداری، یک اتهام اجتماع و تبانی برای دور زدن اقدامات فناوری و قاچاق وسایل دور زدن، چهار اتهام قاچاق ابزارهای دور زدن و یک اتهام متهم شدند. اتهام تبانی برای ارتکاب پولشویی.

در اواخر اکتبر، Bowser به دو مورد از 11 اتهام، توطئه برای دور زدن اقدامات فناورانه و قاچاق ابزارهای دور زدن، اعتراف کرد و موافقت کرد که انگیزه Team Xecutor برای محصولاتش همیشه برای کسب سود مورد استفاده قرار گرفته است. طبق مفاد قرارداد، Bowser گفت که Xecutor ده‌ها میلیون دلار فروش داشته است و موافقت کرده است که 4.5 میلیون دلار به نینتندو جبران کند که همراه با 10 میلیون دلار اضافی که در تصمیمی جداگانه در دسامبر اعطا می‌شود.

در ابتدا، دادستان های فدرال Bowser را به مدت 60 ماه تحت تعقیب قرار دادند و قصد داشتند “پیامی” را به عنوان یک عامل بازدارنده برای سایر گروه های هکر مشابه ارسال کنند. مدافعان Bowser خواستار یک حکم 19 ماهه سبک تر شده بودند، زیرا خود Bowser فقط یک شخص روابط عمومی / مدیر وب سایت بود، اما این تفاوت به وضوح تقسیم شد.

در مورد متهمان باوسر، لوارن در زادگاهش فرانسه در بازداشت به سر می‌برد و محاکمه او به اوایل ژانویه موکول شده است، بدون اینکه در زمان نگارش این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع وجود داشته باشد. Lowern در مشکلات احتمالی بیشتری نسبت به Bowser قرار دارد، زیرا قبلاً به دلیل کلاهبرداری از کارت تلفن در دهه 1990 در ایالات متحده بوده است. چن، شهروند چینی، هنوز دستگیر نشده است.

در اینجا نیز شایان ذکر است که اشتباه تیم Xecuter احتمالا انگیزه آن برای پیروزی بوده است. تلاش‌های زیادی برای بهینه‌سازی و اصلاح سخت‌افزار و سیستم عامل سوییچ وجود دارد، و معمولاً همیشه با هر کنسول بازی ویدیویی انجام می‌شود. به دیوانه ها چیزی با هارد دیسک بدهید و آنها اراده راهی پیدا کنید که حداقل لینوکس را راه اندازی کنید.

خود نینتندو ممکن است با امتناع از اجازه دادن به کاربران خود برای تهیه نسخه پشتیبان محلی از فایل های ذخیره شده خود، یک جامعه هک در اطراف سوییچ ایجاد کرده باشد. احتمالاً چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید با سیستم عامل Xecuter’s SX انجام دهید که ویژگی‌هایی هستند که Switch باید قبلاً داشته باشد، مانند اینکه به شما اجازه می‌دهد بازی‌های Switch را خارج از هارد اکسترنال به همان روشی که می‌توانید با PlayStation 4/5 اجرا می‌کنید، اجرا کنید.

با این حال، انگیزه تیم Xecuter برای برنده شدن به این معنی بود که ظاهراً خیلی نزدیک به خورشید پرواز می کرد. هک SX OS بود زیاد محبوب، گزارش شده است که ده ها میلیون نفر را در فروش منظم جذب کرده است. همچنین در واقع آتش را جذب کرد در داخل جامعه دزدان دریایی در سال 2018، زیرا نرم افزار خودش برای کار به مجوز پولی نیاز دارد. (البته این مجوز هک شده است.)

در حالی که به احتمال زیاد این امر به هیچ وجه نمی تواند صحنه تولید داخلی سوییچ را به هیچ وجه قابل اندازه گیری کند کند، یک سابقه عالی برای هر کس دیگری که امیدوار است از دزدی دریایی سوییچ درآمد کسب کند، ایجاد می کند.