• خانه
  • اخبار
  • گروه Zillow انتظارات سه ماهه سوم را شکست، اما هشدار داد که چشم انداز املاک و مستغلات همچنان “چالش برانگیز” است

گروه Zillow انتظارات سه ماهه سوم را شکست، اما هشدار داد که چشم انداز املاک و مستغلات همچنان “چالش برانگیز” است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گروه Zillow انتظارات سه ماهه سوم را شکست، اما هشدار داد که چشم انداز املاک و مستغلات همچنان "چالش برانگیز" است

گروه Zillow انتظارات سه ماهه سوم را شکست، اما هشدار داد که چشم انداز املاک و مستغلات همچنان "چالش برانگیز" است
ریچ بارتون، مدیرعامل گروه Zillow. (عکس فایل brooztechnology/کوین لیزوتا)

گروه زیلو انتظارات سود سه ماهه سوم خود را در بحبوحه کاهش رشد کل بازار مسکن و افزایش نرخ بهره ناشی از تورم شکست داد.

درآمد سال به سال در شرکت برتر نماینده و مشاغل وام مسکن کاهش یافت، اما بالاتر از راهنمایی بود. غول املاک و مستغلات سیاتل مجموع درآمد سه ماهه سوم را 483 میلیون دلار گزارش کرد که بیش از انتظارات برای 456 میلیون دلار بود. کل درآمد آن 12 درصد کاهش یافت.

شرکت‌های املاک و مستغلات تاثیر کندی بازار مسکن و نرخ‌های وام مسکن را احساس می‌کنند که اخیراً برای اولین بار در دو دهه اخیر به بالای ۷ درصد رسیده است.

به طور کلی بازار مسکن همچنان نشانه هایی از کندی را نشان می دهد. شروع به کار خانه های یک خانواده، که نشان می دهد اولین سود در فونداسیون یک خانه جدید است، در ماه سپتامبر نزدیک به 19 درصد کاهش یافت. این در حالی است که تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده 17 درصد کاهش یافته است.

ریچ بارتون، مدیرعامل Zillow در نامه سه ماهه سوم خود به سهامداران نوشت: «در ترکیب با موجودی کم مداوم و ادامه جریان ضعیف جدید بورس، راه اندازی برای شروع سال 2023 در مسکن چالش برانگیز به نظر می رسد.

نمایندگان برتر Zillow که توسط RBC Capital Markets مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که انتظار دارند حجم معاملات املاک و مستغلات در سه ماهه چهارم “چالش باقی بماند”.

Zillow برای آماده شدن برای رکود اقتصادی مداوم، اقدامات کاهش هزینه های مختلفی انجام داده است، از جمله کنار گذاشتن iBuying، تجارت جاه طلبانه مبادله خانه این شرکت. Zillow در سال گذشته پس از تصمیم به تعطیلی Zillow Offers حدود 25 درصد از نیروی کار خود را کاهش داد.

بارتون در نامه نوشت: “با توجه به اینکه امسال چگونه بوده است، ما همچنان احساس می کنیم که تصمیم درستی را با iBuying موجود در 12 ماه پیش گرفته ایم و هیچ موجودی در ترازنامه ما تا 30 سپتامبر باقی نمانده است.”

Opendoor، یک شرکت پیشرو iBuying که اخیراً با Zillow شریک شد، امروز اعلام کرد که این شرکت حدود 550 کارمند یا 18 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرده است.

هفته گذشته، Zillow تایید کرد که 300 نفر را اخراج کرده است.

بارتون خاطرنشان کرد که این شرکت همچنین در حال تشدید هزینه های اختیاری و کاهش بازاریابی است.

سهام در معاملات پس از بازار بیش از 6 درصد افزایش یافت. Zillow در سال 2022 بیش از 51 درصد کاهش یافته است و ارزش بازار آن حدود 7 میلیارد دلار است.

در اینجا خلاصه ای از نتایج مالی سه ماهه سوم این شرکت است.

  • زیلو سود هر سهم را 0.41 دلار گزارش کرد که بالاتر از انتظارات بود.
  • بخش اینترنت، رسانه و فناوری (IMT) 476 میلیون دلار درآمد تولید کرد که 480 میلیون دلار کاهش داشت یا 5 درصد کمتر از سال.
  • Premier Agent درآمدی معادل 312 میلیون دلار داشت که کاهشی 359 میلیون دلاری یا 13 درصدی نسبت به سه ماهه سال قبل داشت. این شرکت انتظار دارد این بخش در سه ماهه سوم بیش از 20 درصد کاهش یابد.
  • مجموع هزینه های عملیاتی در سه ماهه سوم 445 میلیون دلار در مقایسه با 413 میلیون دلار در سال گذشته بود. این افزایش تا حد زیادی به دلیل ابتکار سهام برای کاهش جابجایی کارکنان بود.
  • بخش وام مسکن 26 میلیون دلار درآمد ایجاد کرد که 70 میلیون دلار یا نزدیک به 63 درصد نسبت به دوره سال قبل کاهش داشت.
  • درآمد اجاره 74 میلیون دلار بود که 10 درصد نسبت به دوره سال قبل افزایش داشت. با کاهش سطح اشغال نسبت به سطوح بالای تاریخی، ترافیک به این بخش سالانه 30 درصد افزایش یافته است.