• خانه
  • اخبار
  • گروه 14 سازنده باتری در منطقه سیاتل 214 میلیون دلار از صندوق آب و هوای مایکروسافت و دیگران دریافت می کند

گروه 14 سازنده باتری در منطقه سیاتل 214 میلیون دلار از صندوق آب و هوای مایکروسافت و دیگران دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گروه 14 سازنده باتری در منطقه سیاتل 214 میلیون دلار از صندوق آب و هوای مایکروسافت و دیگران دریافت می کند

گروه 14 سازنده باتری در منطقه سیاتل 214 میلیون دلار از صندوق آب و هوای مایکروسافت و دیگران دریافت می کند
Group14 اولین کارخانه باتری فعال در مقیاس تجاری خود (BAM-1) را در وودین ویل، واشنگتن در آوریل 2021 راه اندازی کرد. (عکس توسط Group14)

Group14 Technologies، یک سازنده باتری مستقر در Woodinville، واشینگتن، امروز اعلام کرد که 214 میلیون دلار از سرمایه گذاران، از جمله صندوق نوآوری آب و هوای مایکروسافت، جمع آوری کرده است.

به گفته این شرکت، سرمایه گذاری مایکروسافت یکی دیگر از رای اعتماد به گروه 14 است که یک ماده کامپوزیت سیلیکون-کربن را توسعه داده است که می تواند جایگزین آندهای گرافیت در باتری های لیتیوم یونی شود و عملکرد آنها را 50 درصد بهبود بخشد و زمان شارژ سریع تری را ارائه دهد.

گروه 14 در ماه اکتبر 100 میلیون دلار به عنوان بخشی از قانون زیرساختی دو حزبی رئیس جمهور بایدن برای توسعه تولید داخلی باتری خودروهای الکتریکی و شبکه برق دریافت کرد. در ماه مه، این شرکت سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری – اولین قسمت از سری C – را به رهبری پورشه AG اعلام کرد که قصد دارد از فناوری این شرکت در برخی از وسایل نقلیه الکتریکی خود استفاده کند.

طبق گفته PitchBook، سرمایه‌گذاری جدید دور سری C گروه 14 را به 614 میلیون دلار می‌رساند که آن را در بین 10 دوره برتر تامین مالی فناوری آب و هوا در سال جاری قرار می‌دهد. وال استریت ژورنال گزارش داد که ارزش این شرکت اکنون بیش از 3 میلیارد دلار است.

آخرین بودجه از سوی کنسرسیومی شامل مایکروسافت، لایت راک، صندوق تاثیر آب و هوا، مور استراتژیک ونچرز، سازمان سرمایه گذاری عمان و مولیسل تامین می شود.

براندون میدو، مدیر صندوق نوآوری آب و هوای مایکروسافت در بیانیه‌ای گفت: باتری‌ها در حال تبدیل شدن به ستون فقرات انتقال انرژی پاک هستند. “فناوری گروه 14 پتانسیل قوی برای سرعت بخشیدن به کربن زدایی حمل و نقل، الکترونیک، ذخیره انرژی و موارد دیگر را نشان می دهد.”

مایکروسافت یک صندوق 1 میلیارد دلاری در سال 2020 ایجاد کرده است تا از نوآوری در فناوری های کاهش و حذف انتشار کربن حمایت کند، که بسیاری از آنها می توانند به این شرکت کمک کنند تا به هدف بلندپروازانه خود یعنی منفی شدن کربن تا سال 2030 دست یابد. تاکنون در بیش از ده ها شرکت سرمایه گذاری کرده است.

گروه 14 در سال 2015 تأسیس شد و اولین کارخانه مواد فعال باتری در مقیاس تجاری خود را در آوریل 2021 در وودین ویل راه اندازی کرد. همچنین در حال ساخت تأسیسات در دریاچه موزس در شرق واشنگتن است. به گفته این شرکت، این سایت خانه دو ماژول تولیدی خواهد بود که مواد کافی برای تامین انرژی حداقل 200000 EV را تولید می کند.

Group14 همچنین در حال ساخت کارخانه ای در کره جنوبی به عنوان بخشی از سرمایه گذاری مشترک با SK Inc.

Sila Nanotechnologies مستقر در آلامدا در کالیفرنیا در حال ساخت یک مرکز در دریاچه موزس برای تولید مواد آند سیلیکون است. اولین مشتری تجاری سیلا مرسدس بنز است.

باید مشتریان زیادی برای هر دو وجود داشته باشد، زیرا تقاضا برای باتری همچنان رو به رشد خواهد بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ نف، انتظار می رود تا سال 2030 بیش از نیمی از خودروهای سواری فروخته شده در ایالات متحده را خودروهای الکتریکی تشکیل دهند. سال گذشته، آنها کمتر از 5 درصد از فروش ایالات متحده را به خود اختصاص دادند.

سرعت پذیرش احتمالاً در ایالت واشنگتن حتی سریع‌تر خواهد بود: در این ماه، رهبران ایالتی قصد دارند اهداف فروش خودروهای الکتریکی را مطابق با اهداف کالیفرنیا اتخاذ کنند، که مستلزم آن است که تمامی فروش‌های جدید خودروهای سبک تا سال 2035 با آلایندگی خالص صفر باشد.

Rick Lube، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Group14 در بیانیه ای گفت: «این در مورد کوتاه کردن مسیر بازار برای OEM ها است تا بتوانیم امروز تقاضای خودروهای الکتریکی را برآورده کنیم. “بازار با سرعت سرسام آوری در حال حرکت است و در حال حاضر ما واقعاً در یک دوراهی برای آینده تحرک الکتریکی قرار داریم.”