• خانه
  • اخبار
  • گروه هکر چینی از یک برنامه VLC برای هک سیستم کاربران استفاده می کند

گروه هکر چینی از یک برنامه VLC برای هک سیستم کاربران استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گروه هکر چینی از یک برنامه VLC برای هک سیستم کاربران استفاده می کند

گزارش های جدید نشان می دهد که یک گروه هکر چینی به نام Cicada می تواند با مخفی کردن بدافزار خود در VLC به اطلاعات سیستم کاربران دسترسی پیدا کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، VLC یکی از محبوب ترین نرم افزارهای پخش فایل های صوتی و تصویری است که به دلیل رایگان و متن باز روزانه میلیون ها کاربر دارد. یک شرکت امنیت سایبری به نام Symantec در گزارشی اعلام کرد که یک گروه هکر چینی معروف به نام Cicada (معروف به Stone Panda یا APT10) از این برنامه برای هک کردن سیستم کاربران استفاده می کند.

این گروه بدافزار مورد استفاده برای جاسوسی از دولت ها را در برنامه پنهان می کند و از آن در سیستم های ویندوز استفاده می کند. هدف اصلی این شرکت ادارات و سازمان های حقوقی دارای روابط مذهبی می باشد. این گروه قبلا به کاربرانی از ایالات متحده، کانادا، ترکیه، هند و ایتالیا حمله کرده است.

این شرکت سایبری اعلام کرد که روش کار هکرها استفاده از این نسخه امن و وارد کردن یک فایل مخرب به آن است. سپس از یک سرور دسترسی از راه دور VNC برای در دست گرفتن کنترل کامل سیستم استفاده می کنند. در همین حال، ابزارهای هکری مانند Sodamaster برای اسکن سیستم ممکن است بسته های مخرب بیشتری دریافت کنند. علاوه بر این، این بسته ها اجازه شناسایی و ارتباط بین سیستم های در معرض خطر و سرورهای فرمان را نمی دهند.

این نفوذ اولین بار در سال 2021 کشف شد. این گروه هکر همچنین سابقه حمله به صنعت بهداشت، وزارت دفاع، هوانوردی، کشتیرانی و بیوتکنولوژی را دارد. با تکنیک هایی مانند به روز رسانی نرم افزار مدیریت و استفاده از رمز عبور قوی و پشتیبان گیری می توان با چنین حملاتی مقابله کرد.