• خانه
  • اخبار
  • گروه هکری Anonymous از حمله به بانک مرکزی روسیه خبر داد

گروه هکری Anonymous از حمله به بانک مرکزی روسیه خبر داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گروه هکری Anonymous از حمله به بانک مرکزی روسیه خبر داد

این گروه هکری ناشناس پیشتر از برنامه خود برای حمله به بانک مرکزی روسیه خبر داده بود. این گروه اکنون مدعی است که در جریان این حمله سایبری حدود 35000 پرونده از سازمان روسی را به سرقت برده است. به گفته این گروه، پرونده های سرقت شده تا 48 ساعت آینده کشف خواهد شد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، منابع خبری مختلف از هک شدن بانک مرکزی روسیه و سرقت 35000 فایل از قراردادهای محرمانه این بانک خبر دادند. این گروه هکری ادعا می کند که 28 گیگابایت اطلاعات را از یک بانک روسی دریافت کرده است. حمله هکری اعتراضی به حمله روسیه به اوکراین و بخشی از عملیات OpRussia است.

برخی گزارش ها همچنین حاکی از آن است که داده های هک شده اکنون می توانند در دسترس عموم قرار گیرند. یک سازمان غیرانتفاعی به نام DDoSecrets نیز اعلام کرده است که قصد دارد اطلاعات منتشر شده در وب سایت خود را بایگانی کند. حساب کاربری گروه هکرهای ناشناس نیز پس از این بیانیه کپی این اسناد بانکی را به زبان روسی منتشر کرد. بانک مرکزی روسیه هنوز در مورد این اتهامات اظهار نظری نکرده است. این گروه هکر ناشناس قبلا چندین سازمان روسی دیگر را هک کرده است. در همین حال، الویرا نبولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه و آینده وی در این بانک در هاله ای از ابهام قرار دارد.

پس از هک اخیر، این گروه قصد دارد به دیگر زیرساخت های اینترنتی روسیه از جمله کرملین حمله کند. همچنین تهدیدهایی علیه شبکه تلویزیونی دولتی و چندین پلتفرم پخش جریانی وجود داشت.