• خانه
  • اخبار
  • گروه زیلو انتظار دارد صنعت املاک و مستغلات در نیمه دوم سال 2022 به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

گروه زیلو انتظار دارد صنعت املاک و مستغلات در نیمه دوم سال 2022 به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گروه زیلو انتظار دارد صنعت املاک و مستغلات در نیمه دوم سال 2022 به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

گروه زیلو انتظار دارد صنعت املاک و مستغلات در نیمه دوم سال 2022 به میزان قابل توجهی کاهش یابد.
ریچ بارتون، مدیرعامل گروه Zillow. (عکس فایل Geekwire/Kevin Lisotta)

گروه Zillow انتظار دارد درآمد حاصل از واحد تجاری اصلی Premier Agent خود در سه ماهه سوم به دلیل روند مسکن بیش از 20 درصد سالانه کاهش یابد.

این شرکت مستقر در سیاتل در سه ماهه دوم از انتظارات درآمدی پیشی گرفت و درآمد 1 میلیارد دلاری و درآمد خالص GAAP را 8 میلیون دلار گزارش کرد. اما سهام در معاملات پس از بازار بیش از 10 درصد سقوط کرد.

بازار مسکن ایالات متحده نشانه هایی از سرد شدن را نشان می دهد زیرا نرخ وام مسکن در بحبوحه تداوم عرضه محدود افزایش می یابد. فروش خانه های معلق در ژوئن 20 درصد نسبت به سال قبل و 8.6 درصد نسبت به ماه مه کاهش یافت.

ریچ بارتون، مدیرعامل Zillow در نامه‌ای به سهامداران نوشت: «اگرچه معیارهای تقاضا در جولای نسبت به ژوئن تثبیت شد، اما انتظار داریم در نیمه دوم سال 2022 حجم کل دلار معاملات این صنعت به میزان قابل توجهی نسبت به سال گذشته کاهش یابد.»

درآمد حاصل از Premier Agent، واحد تبلیغاتی Zillow که به آژانس‌های املاک و مستغلات کمک می‌کند خریداران و فروشندگان را پیدا کنند، سالانه 5 درصد کاهش یافت و در سه ماهه دوم به 333 میلیون دلار رسید که درست پایین‌تر از محدوده دورنمای شرکت.

زیلو تخمین می زند که درآمد نمایندگی پرمیر در سه ماهه سوم در اواسط محدوده چشم انداز خود 21 درصد کاهش خواهد یافت. او تقاضای کمتر برای خرید مسکن را که ناشی از افزایش نرخ بهره است، و کاهش قیمت مسکن را که ناشی از کاهش تقاضا و افزایش موجودی است (البته کم‌تر از سطوح قبل از همه‌گیری) عنوان کرد.

تحلیلگران قبلاً نگران تأثیر کاهش رشد خریداران بالقوه بر تجارت نمایندگی برتر Zillow بودند. دو سوم از نمایندگانی که اخیراً توسط RBC Capital Markets مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که به زودی هزینه‌ها را با Zillow کاهش داده‌اند یا به زودی برنامه‌ریزی کرده‌اند، از 56 درصد در آوریل.

براد اریکسون، تحلیلگر سهام RBC هفته گذشته در گزارشی نوشت: «نرخ‌ها باید به اندازه کافی ثابت شوند (یا کاهش یابند) تا فروشندگان در نهایت تسلیم شوند و خریداران بیشتر و در نتیجه موجودی جدید را جذب کنند.

Zillow گفت که میانگین کاربران منحصر به فرد ماهانه آن در سه ماهه دوم با 2 درصد افزایش به 234 میلیون نفر رسیده است، در حالی که کل بازدیدها نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش یافته و به 2.9 میلیارد رسیده است.

این شرکت همچنین همکاری با Opendoor را اعلام کرد که به فروشندگان خانه در پلتفرم Zillow اجازه می‌دهد تا از Opendoor، یکی از شرکت‌های پیشرو “iBuyer” درخواست نقدی فوری کنند.

سال گذشته، Zillow تصمیم گرفت کسب‌وکار iBuyer خود، Zillow Offers را متوقف کند، که پایانی غافلگیرکننده برای یک شرط‌بندی جاه‌طلبانه در خانه بود که منجر به کاهش 405 میلیون دلاری و کاهش 25 درصدی نیروی کار شد. زیلو نتوانست قیمت مسکن را به درستی پیش بینی کند و گفت که کسب و کار در نهایت به سرمایه زیادی نیاز دارد.

Zillow امروز گفت که انتظار دارد “به طور قابل توجهی تعطیلی iBuying خود را در سه ماهه سوم تکمیل کند.”

در تلاش برای حفظ استعدادها، Zillow همچنین روز پنجشنبه اعلام کرد که در حال اجرای یک ابتکار سهام جدید برای “تقویت غرامت” برای کارکنانی است که بین پاداش برنامه ریزی شده و واقعی فاصله دارند.

سهام Zillow در سال جاری نزدیک به 40 درصد کاهش یافته است. ارزش بازار آن بیش از 9 میلیارد دلار است.

بارتون در نامه ای خطاب به سهامداران نوشت: «چند سال گذشته در حوزه مسکن غیرقابل پیش بینی، نامطمئن و متفاوت بوده است. اما وقتی به قدرت برند خود، مخاطبان، سودآوری و جریان نقدی عملیاتی و استراتژی رشد خود نگاه می کنیم، مطمئن هستیم که می توانیم از فرصت استفاده کنیم و روشی را که مردم در معاملات املاک و مستغلات در ایالات متحده انجام می دهند بهبود بخشیم. ما انتظار داریم که بازدهی استثنایی درازمدت برای شرکت، کارمندان و سهامدارانمان ارائه کنیم.

نامه سهامداران Zillow 2Q22 توسط brooztechnology در Scribd