• خانه
  • اخبار
  • گروه زیلو از برآوردهای سه ماهه اول فراتر رفت، اما تحلیلگران در بحبوحه نوسانات بازار مسکن محتاط هستند

گروه زیلو از برآوردهای سه ماهه اول فراتر رفت، اما تحلیلگران در بحبوحه نوسانات بازار مسکن محتاط هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گروه زیلو از برآوردهای سه ماهه اول فراتر رفت، اما تحلیلگران در بحبوحه نوسانات بازار مسکن محتاط هستند

گروه زیلو از برآوردهای سه ماهه اول فراتر رفت، اما تحلیلگران در بحبوحه نوسانات بازار مسکن محتاط هستند
(تصویر زیلو)

گروه زیلو از پیش‌بینی‌های درآمد و سود در سه ماهه اول پیشی گرفت، اما روندهای غیرقابل پیش‌بینی بازار مسکن برای برخی از تحلیلگران نگران‌کننده است زیرا شرکت پس از بسته شدن پیشنهادهای زیلو، تجارت خود را تغییر می‌دهد.

سیاتل، یک غول آنلاین املاک و مستغلات، 4.3 میلیارد دلار درآمد سه ماهه اول را گزارش کرد که بیش از انتظارات 3.4 میلیارد دلاری و درآمد هر سهم 0.56 دلار بود که همچنین بیش از پیش بینی ها بود.

Zillow گفت که به عنوان بخشی از تعطیلی Zillow Offers که به دستیابی به بهترین نتایج در سه ماهه اول کمک کرد، خانه‌ها را سریع‌تر از حد انتظار می‌فروشد.

Zillow سال گذشته اعلام کرد که به سهام جاه طلبانه خرید خانه iBuying پایان می دهد. Zillow 405 میلیون دلار را حذف کرد و 25 درصد از نیروی کار خود را کاهش داد.

بلومبرگ بیزینس‌ویک روز پنجشنبه مقاله‌ای درباره حرکت «فاجعه‌آمیز» برای خرید مسکن منتشر کرد، «تلاشی برای تبدیل از تبلیغات آنلاین به مدیریت صندوق‌های تامینی و کسب‌وکار رو به رشد ساخت‌وساز، دو حوزه‌ای که هیچ تجربه‌ای در همه چیز وجود ندارد».

گروه زیلو از برآوردهای سه ماهه اول فراتر رفت، اما تحلیلگران در بحبوحه نوسانات بازار مسکن محتاط هستند
ریچ بارتون، مدیرعامل گروه زیلو. (عکس دسته جمعی زیلو)

ریچ بارتون، مدیرعامل Zillow در نامه ای به سهامداران گفت که این شرکت “ریسک تجاری را به میزان قابل توجهی کاهش داده است” و ترازنامه را “آهن” توصیف کرد. زیلو 3.6 میلیارد دلار پول نقد دارد که 500 میلیون دلار بیشتر از سه ماهه قبل است.

در اوایل سال جاری، بارتون یک استراتژی جدید را با تمرکز بر آنچه Zillow آن را “برنامه مسکن فوق العاده” می نامد، تشریح کرد، که به عنوان یک تجربه دیجیتالی توصیف شد که “همه بخش های پراکنده فرآیند جابجایی را به هم متصل می کند و آنها را در یک تراکنش گرد هم می آورد.”

بارتون در نامه جدیدی از سهامداران (که می توانید آن را به طور کامل در زیر بخوانید)، پنج ستون برای رشد شرکت شناسایی کرد: “گردشگری، تامین مالی، خدمات فروشنده، بهبود شبکه شریک ما و یکپارچه سازی خدمات ما.”

ایده استفاده از برند و ترافیک Zillow برای کسب درآمد بیشتر از معاملات مربوط به مسکن است. میانگین کاربران منحصر به فرد ماهانه 211 میلیون نفر در سه ماهه اول بود که 5 درصد کمتر از سال قبل است. مجموع بازدیدها به 2.6 میلیارد رسید که 5 درصد افزایش داشت.

به یک معنا، Zillow حول محور Premier Agent، تجارت سنتی آن در فروش تبلیغات به نمایندگان املاک ساخته شده است. درآمد Premier Agent نسبت به سال قبل 9 درصد رشد کرد و به 363 میلیون دلار در سه ماهه اول رسید.

اما افزایش نرخ وام مسکن و کمبود عرضه می تواند فروش خانه را کند کند و منجر به مشکلاتی برای شرکت های املاک آنلاین شود. مطالعه اخیر توسط تحلیلگران RBC Capital Markets نشان داد که اکثر نمایندگان هزینه های تبلیغات را با Zillow کاهش می دهند یا حذف می کنند. RBC پیش بینی های خود را برای قیمت هدف 12 ماهه در این هفته کاهش داد.

RBC در گزارشی در ماه گذشته گفت: “سهم غالب مخاطبان ZG همچنان ستاره شمالی ما است، اما ما معتقدیم که ترس از چرخه احتمالاً عملکرد سهام را در چند فصل آینده مختل خواهد کرد.”

بارتون اشاره کرد که “رشد سالانه کمتر در اعلامیه های فروش جدید و فروش خانه های موجود” که بر پیش بینی درآمد سه ماهه دوم Premier Agent تأثیر می گذارد.

محیط کلان ممکن است بر تجارت وام مسکن Zillow نیز تأثیر بگذارد که درآمد آن با 32 درصد کاهش به 46 میلیون دلار رسید.

تحلیلگران Wedbush در این هفته چشم انداز Zillow، Redfin و Opendoor را کاهش دادند، زیرا قیمت سهام در سال جاری به شدت کاهش یافت.

تا زمانی که در مورد اختلالات مسکن سازنده باقی بمانیم و به ویرانگرهای کلیدی به عنوان رهبران صنعت آینده نگاه کنیم، در کوتاه مدت دشوار است که ببینیم چه چیزی باعث می شود این گروه کار کند، در حالی که در بحبوحه نرخ فزاینده ای که در حال حاضر آن را پیدا می کنیم، “ویدبوش” در گزارشی گفت.

پس از اعلام پیشنهادهای Zillow در ماه نوامبر، سهام Zillow بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داد و در روز پنجشنبه زیر 40 دلار / سهم معامله شد. در فوریه 2021 به رکورد بیش از 200 دلار / سهم رسید.

نامه کامل سهامداران را در زیر بخوانید:

سهامداران محترم

در این زمان‌های ناپایدار، ما به‌ویژه به شرکت و برند خود افتخار می‌کنیم – شرکتی که به مردم کمک می‌کند خانه خود را پیدا کنند، مکانی برای آسایش و امنیت. ما نسبت به فرصتی که پیش رو داریم پرانرژی هستیم و کاملاً بر روی چشم انداز استراتژیک خود برای ایجاد یک برنامه فوق العاده برای مسکن بازار انبوه برای جابجایی ها متمرکز هستیم.

از آنجایی که پیش بینی ها به طور قابل توجهی متفاوت است، یک چیز که در مورد بازار مسکن در سال 2022 واضح است این است که راه آینده نامشخص است. سطوح سهام پایین ماند، فروش جدید در طول سال پایین ماند و میانگین تعداد صفحات آگهی ما در سه ماهه اول به بالاترین حد خود رسید که نشان دهنده عدم تعادل بین عرضه و تقاضا است. این پویایی با وجود افزایش نرخ بهره، ارزش مسکن را افزایش می دهد که بر قیمت استطاعت تأثیر می گذارد. اگرچه واضح است که مردم همچنان علاقه زیادی به جابجایی دارند، اما روند صعودی ارزش معاملات عمومی مصرف کنندگان در حال کاهش است و کارشناسان نظرات متفاوتی در مورد اتفاقات بعدی دارند.

اگرچه ما تحت تأثیر بازار مسکن بودیم، اما نتایجی را برای سه ماهه اول در چارچوب یا بالاتر از چشم انداز خود ارائه کردیم. موقعیت ما به عنوان رهبر در بالای قیف، با 2.6 میلیارد بازدید در سه ماهه اول و 38 درصد افزایش در کاربران اجاره منحصربفرد در طول سال ثابت است. موقعیت نقدی و تولید جریان نقدی ما نیز قوی است، با 3.6 میلیارد دلار پول نقد و سرمایه گذاری، 500 میلیون دلار بیشتر از سه ماهه قبل، از جمله تاثیر بازخرید 348 میلیون دلاری سهم در سه ماهه اول.

ما معتقدیم که موقعیت پولی ما، همراه با یک مدل کسب و کار اصلی قوی، به ما امکان می دهد سرمایه اضافی را که در ابتدا برای یک تجارت سرمایه بر انباشته شده بود، جبران کنیم. داشتن موقعیت مناسب برای آب و هوای بد آینده و داشتن انعطاف پذیری برای نوآوری برای فرصت های رشد جذاب در دراز مدت، اطمینان بخش است.

ما دوباره تمرکز شرکت را بر روی چشم انداز خود از یک اپلیکیشن خانگی فوق العاده متمرکز کردیم، جریان های نقدی قوی ایجاد کردیم و برای پایان دادن به عملیات iBuying خود فراتر از انتظاراتمان بودیم. فروش مجدد خانه‌ها در موجودی سریع‌تر از انتظار ما و جریان نقدی بهتر از حد انتظار پس از فسخ به ما این امکان را داد که تمام بدهی‌های مربوط به iBuying را که توسط دارایی‌های موجود در ترازنامه‌مان تضمین شده بود در پایان آوریل، زودتر از حد انتظار، بازپرداخت کنیم.

همانطور که ما در راستای اهداف 2025 خود یعنی 5 میلیارد دلار درآمد تلفیقی و 45 درصد حاشیه EBITDA تعدیل شده تلفیقی کار می کنیم، بر ارائه نوآوری در پنج ستون کلیدی رشد تمرکز می کنیم: تور، تامین مالی، خدمات فروش، بهبود شبکه شریک و یکپارچه سازی خدمات خود. و ما در حال مشاهده انسجام در این تلاش ها هستیم:

● ما پیشرفت های کلیدی در تورهای مجازی ایجاد کرده ایم. فن‌آوری جدید تور خانه سه بعدی ما به مشتریان اجازه می‌دهد تا از طریق یک خانه سفر کنند، انگار که شخصاً در حال گردش در آن هستند، و تمام اطلاعات نامرتبط – عکس‌ها، نقشه‌های طبقه، چشم‌انداز فضایی – را در یک تجربه دیجیتالی یکپارچه قرار می‌دهند.

● ما نوآوری ها را در تور شخصی پیاده سازی می کنیم. ما در دسترس بودن زمان واقعی ShowingTime را در چندین بازار فعال کرده ایم – ابزاری که در دسترس بودن ساعات گشت و گذار در خانه را برای همه نمایندگان با استفاده از پلت فرم ShowingTime نشان می دهد. این یکی از اولین اقدامات کلیدی در طرح ادغام ما است که برنامه ریزی یک تور خانگی را آسانتر از امروز می کند.

● ما تجربه فناوری را برای مشتریان StreetEasy در نیویورک ارتقا می‌دهیم. برای مراقبت از نحوه جستجوی نیویورکی ها برای آپارتمان ها و تمایل آنها برای تجربه های درخواستی در هر زمینه ای از زندگی خود، ما قصد داریم StreetScape را راه اندازی کنیم، ویژگی جدیدی که از واقعیت افزوده برای قرار دادن داده ها و تبلیغات جامع StreetEasy در فضای مجازی استفاده می کند. دنیای واقعی خریدار خانه فضای فیزیکی در خیابان های شهر

استراتژی توسعه‌یافته ما تمرکز فزاینده‌ای بر تلاش‌های «قیف میانی» ما دارد، زیرا به دنبال فرصت‌هایی برای افزایش تعامل، تراکنش‌ها و درآمد تراکنش از جایی که امروز هستیم هستیم. استراتژی و اهداف ما برای سال 2025، که در سه ماهه گذشته به اشتراک گذاشتیم، بر اساس فرصت های عظیم در بازار مسکن ایالات متحده است.

ما فرصت های زیادی را پیش روی خود می بینیم، اما همچنین متوجه می شویم که اهرم های هزینه های سرمایه گذاری خود را کنترل می کنیم. ما به طور معنی‌داری ریسک کسب‌وکار را کاهش داده‌ایم و با تعادلی آهنین، یک کسب‌وکار اصلی قوی که جریان نقدی ایجاد می‌کند، و یک برند و مخاطب پیشرو در صنعت به جلو می‌رویم. این به ما اعتماد به نفس می‌دهد تا با نگاه کردن به فرصت‌هایمان برای رشد بلندمدت، خود را در کوتاه‌مدت جهت‌گیری کنیم.

در دسترس شما،

ریچ بارتون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل

آلن پارکر، مدیر مالی