منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • گرمایش زمین منجر به انتقال ویروس های پستانداران و ظهور جهان های جدید می شود

گرمایش زمین منجر به انتقال ویروس های پستانداران و ظهور جهان های جدید می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
گرمایش زمین منجر به انتقال ویروس های پستانداران و ظهور جهان های جدید می شود

تحقیقات اخیر محققان نشان می دهد که اگر تغییرات آب و هوایی ادامه یابد و جهان گرم شود، ویروس ها ممکن است از خفاش های جنوب شرقی آسیا به پستانداران دیگر منتقل شوند که می تواند منجر به جهانی شدن جدید شود.

مطالعه اخیر محققان نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی به انتقال هزاران ویروس پستانداران در 50 سال آینده کمک می کند. از سوی دیگر، این انتقال ویروس بین حیوانات پس از انتقال انسان، راه را برای دنیای جدید دیگری هموار خواهد کرد.

دانشمندان بارها نسبت به افزایش بیماری در نتیجه گرمایش زمین هشدار داده اند. به عنوان مثال، دامنه پشه های ناقل مالاریا به مناطق گرمتر گسترش می یابد. در نتیجه شاهد گسترش بیشتر این بیماری خواهیم بود. تغییرات آب و هوایی همچنین می تواند باعث بیماری های جدید شود. کالین کارلسون، زیست شناس دانشگاه جورج تاون می گوید: با گرم شدن جهان، شاهد حرکت پاتوژن ها برای ثبت گونه های میزبان جدید و اشتراک گذاری ویروس ها خواهیم بود.

این مطالعه از یک مدل کامپیوتری برای شیوع احتمالی ویروس در جهان استفاده کرد. در این مدل سازی، تغییرات در مناطق پستانداران در راستای تغییرات آب و هوایی تا سال 2070 شناسایی شد. علاوه بر این، امکان عفونت های جدید با ایجاد پایگاه داده ای از ویروس ها و میزبان های پستانداران بررسی شد. این مطالعه نشان داد که در آینده، ویروس ها می توانند از سد یک گونه پستاندار عبور کنند و در بیش از یک گونه شناسایی شوند. احتمال وجود ویروس مشترک در هر دو میزبان نیز با کمک یادگیری ماشینی مورد بررسی قرار گرفت.

تحقیقات همچنین بر اثرات تغییرات آب و هوایی بر ویروس های خطرناک در جهان متمرکز است. این مطالعه همچنین نشان داد که در میان پستانداران، خفاش‌های آسیای جنوب شرقی مستعد ابتلا به این انتقال هستند. به دلیل گرم شدن هوا، آنها می توانند به یک آب و هوای مناسب پرواز کنند و با گونه های جدیدی که ممکن است در آینده در معرض خطر انقراض قرار گیرند، روبرو شوند.