گردشگران خصوصی از ایستگاه فضایی سفر خود را به پایان رساندند

گردشگران خصوصی از ایستگاه فضایی سفر خود را به پایان رساندند

پس از اینکه چهار فضانورد سفر خصوصی خود را به ایستگاه فضایی بین المللی انجام دادند، سرانجام پس از دو بار فرود به زمین نشستند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، فضانوردان این سفر خصوصی روز گذشته با کپسول Dragon SpaceX ایستگاه فضایی را به مقصد زمین ترک کردند. انتظار می رود این چهار فضانورد روز دوشنبه فرود بیایند و در سواحل فلوریدا در آب فرود آیند.

فرمانده ماموریت مایکل لوپز نیز از حمایت از خروج از ایستگاه فضایی تشکر کرد. پس از اینکه فضانوردان به دلیل شرایط غیرطبیعی نتوانستند برگردند، در نهایت موفق شدند تاخیرها را از ایستگاه فضایی بین المللی جدا کنند. فضانوردان سفر خود را با کمک موشک فالکون 9 اسپیس ایکس در 10 آوریل آغاز کردند. این سفر اولین ماموریت خصوصی ناسا برای فرستادن فضانوردان خصوصی به ایستگاه فضایی بین المللی بود.

شرکت فضایی اکسیوم نیز مسئولیت سازماندهی این ماموریت را بر عهده داشت. این سفر در ابتدا برای ده روز برنامه ریزی شده بود. اما مشکلات مربوط به زمان و تاخیر در روند بازگشت منجر به طولانی شدن آن شده است. البته این مشکل باعث ایجاد ترافیک در هنگام اعزام اکیپ های بعدی شد. در 26 آوریل، SpaceX خدمه ایستگاه فضایی جدید را از مرکز فضایی کندی ناسا در طول ماموریت Crow 4 به مدار خواهد برد.