منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • کوین جانسون، مدیرعامل استارباکس در حال بازنشستگی است. هوارد شولتز به عنوان رئیس موقت باز می گردد

کوین جانسون، مدیرعامل استارباکس در حال بازنشستگی است. هوارد شولتز به عنوان رئیس موقت باز می گردد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کوین جانسون، مدیرعامل استارباکس در حال بازنشستگی است. هوارد شولتز به عنوان رئیس موقت باز می گردد

کوین جانسون، مدیرعامل استارباکس در حال بازنشستگی است. هوارد شولتز به عنوان رئیس موقت باز می گردد
کوین جانسون، مدیرعامل استارباکس در اجلاس brooztechnology 2017 (عکس از brooztechnology / Dan Delong)

کوین جانسون، مدیرعامل استارباکس، مدیر فنی قدیمی که از سال 2017 این غول قهوه را مدیریت کرده است، این شرکت روز چهارشنبه اعلام کرد ماه آینده بازنشسته خواهد شد.

هوارد شولتز به عنوان مدیرعامل به عنوان مدیر عامل موقت بازخواهد گشت و همچنین به هیئت مدیره خواهد پیوست. شولتز شرکت را به مدت سه دهه اداره کرد و سپس زمام امور را به مدیر عامل جانسون واگذار کرد.

جانسون در بیانیه‌ای گفت که او یک سال پیش از بازنشستگی احتمالی خود در کشتی خبر داد.

جانسون گفت: «احساس می‌کنم این یک قفسه کتاب طبیعی برای 13 سال کارم در شرکت است.

جانسون در سال 2009 به استارباکس پیوست و در سال 2015 مدیر عامل و رئیس جمهور شد. او بیش از سه دهه تجربه در شرکت های فناوری از جمله IBM، Juniper Networks (او از سال 2008 تا 2013 مدیر اجرایی بود) و مایکروسافت دارد. پیش از مدیریت ویندوز و خدمات آنلاین به مدت دو سال، با همکاری نزدیک با بیل گیتس و استیو بالمر، فروش جهانی را به مدت دو سال رهبری کرد.

جانسون همچنین بخشی از کمیته مشورتی مخابرات در مورد امنیت ملی در زمان روسای جمهور جورج دبلیو بوش و باراک اوباما بود. این سازمان به سازمان های غیرانتفاعی مانند NPower و Catalyst وابسته است. از خدمات ایست ساید جوانان در سیاتل پشتیبانی می کند. و یکی از اعضای هیئت مدیره استارت آپ Amperity مستقر در سیاتل است.

جانسون در طول دوره پنج ساله خود به عنوان مدیرعامل، به استارباکس کمک کرد تا فناوری دیجیتال بیشتری را اتخاذ کند، زیرا استارباکس به یک شرکت فناوری که قهوه می‌فروشد، مانند سایر غول‌های خرده‌فروشی که دستخوش تحول دیجیتالی هستند و سرمایه‌گذاری هنگفتی روی ابرها انجام می‌دهند، شد.

در سه ماهه دوم سال گذشته، سفارش‌های تلفن همراه 26 درصد از تراکنش‌های مدیریت شده توسط شرکت‌های آمریکایی را تشکیل می‌داد، در حالی که این رقم در سال گذشته 18 درصد بود.

جانسون همچنین به Starbucks کمک کرد تا برنامه عضویت Rewards خود را افزایش دهد، که تقریباً 30٪ در سال مالی 2021 رشد کرد و به 24.8 میلیون عضو رسید.

سهام استارباکس از زمانی که جانسون به‌عنوان مدیرعامل درآمد، حدود 50 درصد افزایش یافته است. سهام در اوایل چهارشنبه بیش از 5 درصد افزایش یافت.

این اطلاعیه درست قبل از برگزاری نشست سالانه سهامداران استارباکس در روز چهارشنبه منتشر شد. هیئت مدیره این شرکت یک کمیته کاری برای انجام جستجوی مداوم برای معاون دائم جانسون تشکیل داده است.

از طرف کل هیئت مدیره، می‌خواهم از کوین برای رهبری استارباکس صمیمانه تشکر کنم. ملودی هابسون، رئیس هیئت مدیره مستقل استارباکس در بیانیه‌ای گفت: کوین و کل تیم اجرایی با چالش همه‌گیری مقابله کردند و یکی از سخت‌ترین دوران تاریخ مدرن را پشت سر گذاشتند.