• خانه
  • اخبار
  • کودکان بدون رضایت برخی از “سپرده”های خانواده ستاره هستند – و یک دانش آموز دبیرستانی می خواهد آن را تغییر دهد.

کودکان بدون رضایت برخی از “سپرده”های خانواده ستاره هستند – و یک دانش آموز دبیرستانی می خواهد آن را تغییر دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
کودکان بدون رضایت برخی از "سپرده"های خانواده ستاره هستند - و یک دانش آموز دبیرستانی می خواهد آن را تغییر دهد.


در سالم‌ترین حالت‌ها، رسانه‌های اجتماعی به خانواده‌ها اجازه می‌دهند تا با دوستان و عزیزانشان ارتباط برقرار کنند، لحظات مهمی را با فرزندانشان به اشتراک بگذارند و همچنین عکس‌هایی از زندگی روزمره را به اشتراک بگذارند. یا می تواند راهی برای خانواده ها باشد تا یکدیگر را پیدا کنند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

اما چه اتفاقی می‌افتد که یک وبلاگ ویدیویی خانوادگی یا “vlog” به چیز دیگری تبدیل شود. چه می شود اگر با والدین تشنه کلیک تبدیل به یک سرمایه گذاری پول ساز شود. اگر بچه ها به ستاره های ناخواسته، مخالف و بدون دستمزد نمایش تبدیل شوند چه اتفاقی می افتد؟

کودکان بدون رضایت برخی از "سپرده"های خانواده ستاره هستند - و یک دانش آموز دبیرستانی می خواهد آن را تغییر دهد.
کریس مک کارتی فارغ‌التحصیل سیاتل است که تلاش‌هایی را برای محافظت و جبران خسارت کودکانی که در وبلاگ‌های ویدیویی خانوادگی درآمدزا یا «سپرده‌ها» نمایش داده می‌شوند، رهبری می‌کند. (عکس از مک کارتی)

کریس مک کارتی، فارغ التحصیل سیاتل، می گوید: «مردم شروع به صحبت بیشتر و بیشتر در مورد حریم خصوصی کرده اند، اما هنوز در مورد سپرده های خانوادگی برای کسب سود صحبت نکرده اند.

بنابراین مک کارتی تلاش ها را برای آموزش مردم در مورد این موضوع با یک وب سایت، یک حساب کاربری اینستاگرام و خواستار قوانین جدید رهبری کرد.

به پیشنهاد مک کارتی، قانونگذاران واشنگتن اخیراً در سال 2032 لایحه‌ای را برای مجلس نمایندگان پیشنهاد کردند که می‌گوید: «از برخی از کودکان عکس گرفته شده است و بسیاری از جزئیات زندگی آن‌ها در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده است تا تولدشان جبران شود. علاوه بر از بین رفتن شدید حریم خصوصی، این کودکان در ازای استفاده و مبادله حقوق مالکیت شخصی خود پاداشی دریافت نمی کنند.

نماینده امیلی ویکس، نماینده دموکرات های اورت، از این قانون حمایت می کند. “شما شروع به فکر کردن در مورد آن می کنید [vlog] او گفت که این بر زندگی و آینده کودک تأثیر می گذارد.

HB 2032 بر وبلاگ‌های ویدیویی متمرکز خواهد بود که حداقل 10 سنت بازدید ایجاد می‌کنند و در آنها یک فرد خردسال حداقل 30 درصد مواقع نمایش داده می‌شود. با رسیدن به این آستانه، دو اتفاق می افتد:

  • درصدی از درآمد کانال به صورت امانتی کنار گذاشته می شود تا زمانی که فرد 18 ساله شود به او تحویل داده می شود.
  • همچنین، هنگامی که به سن بلوغ می‌رسند، ممکن است از یک شرکت فناوری درخواست کند تا همه محتوا را از پلتفرمی که در آن به اشتراک گذاشته شده است حذف کند.

Katarina Kop، مدیر سیاست در مرکز ملی دموکراسی دیجیتال، موافق است که این سپرده های درآمد خانواده مشکل ساز است.

«این نوعی کار و استثمار کودکان است که البته با رضایت بزرگسالان تأیید شده است. کوپ در ایمیلی گفت: پلتفرم‌های دیجیتالی مانند فیس‌بوک و گوگل/یوتیوب این شیوه‌ها را مجاز می‌دانند، زیرا بدون توجه به رفاه کودکان و خردسالان به طور کلی، نه فقط در اینجا، کار می‌کنند.

«این نوعی کار کودکان و استثمار کودکان است، البته همه با رضایت بزرگسالان تأیید شده است.

مک کارتی از طریق یک خبر با ژانر ویدیویی آشنا شد و برای اولین بار حساب خانوادگی MyTuber Myka Stauffer را باز کرد. مادر چهار فرزند ویدئوهای متعددی را با میلیون ها بازدید از سفر خانواده اش به فرزندخواندگی پسر جوانی از چین، از جمله تلاش های او برای ادغام در خانواده منتشر کرده است. در پایان، استافر کودک را رها کرد و تسلیم فشار عمومی شد و اعتراف کرد که خانواده برای تامین نیازهای خاص او – پس از پخش عمومی چالش‌های کودک – مجهز نبود.

این باعث شد مک کارتی فکر کند، “شاید مشکل اساسی بزرگتری در اینجا وجود داشته باشد. آنها نمی توانند تنها خانواده ای باشند که این کار را انجام می دهند.”

آنها تصمیم گرفتند تا در موضوع جایزه دختر پیشاهنگ طلایی خود که به پروژه‌های هدایت‌شده فردی که باعث پیشرفت پایدار در جهان می‌شوند، عمیق‌تر کاوش کنند. این معتبرترین افتخار سازمان است.

مک کارتی به حفاری ادامه داد و ولاگرهای خانوادگی را پیدا کرد که متهم به سوء استفاده از فرزندانشان از طریق شوخی و آزار و اذیت و مستندسازی این اقدامات بودند. دیگران علناً مشاجرات خانوادگی شخصی را به اشتراک گذاشتند که به مفسران اجازه قضاوت و جانبداری می داد. حتی فیلم‌های خانوادگی بی‌گناه از کودکان در استخر یا ژیمناستیک، پدوفیل‌ها را به خود جذب می‌کرد که در نظرات ویدیو، پرینت‌هایی از لحظات فاش‌کننده را منتشر کردند.

کودکان بدون رضایت برخی از "سپرده"های خانواده ستاره هستند - و یک دانش آموز دبیرستانی می خواهد آن را تغییر دهد.
نماینده امیلی ویکس، اورت دموکرات.

مک کارتی که می گفت از مدت ها قبل به سیاست عمومی علاقه مند بوده است، به قانونگذاران روی آورد تا فردی را پیدا کند که بتواند اقدامی انجام دهد. ویکس گفت که تحت تأثیر کار سخت مک کارتی قرار گرفته و مشتاق کمک است. این قانونگذار که یکی از اعضای کمیته کودکان، جوانان و خانواده مجلس نمایندگان است، قبل از تماس با مک کارتی از این مشکل بی خبر بود.

به نظر می رسد HB 2032 یکی از اولین تلاش های قانونگذاران برای رسیدگی به این مشکل باشد. زمان کمی برای تدوین و پیشنهاد این لایحه وجود داشته است و در جلسه 60 روزه قانونگذاری که قرار است در 10 مارس به پایان برسد، به آن رسیدگی نخواهد شد. اما این پایان تلاش نخواهد بود.

به گفته ویکس، هدف اصلی “این بود که برخی از ایده های بزرگ کریس را به دست آوریم و آنها را در آنجا عرضه کنیم.”

مک کارتی و ویکس گفتند که متعهد به بهبود و معرفی مجدد قوانینی هستند که به گفته ویکس از حمایت دموکرات ها و قانونگذاران جمهوری خواه برخوردار است. مک کارتی همچنین با نماینده ای در اورگان در مورد تهیه پیش نویس قانون مشابه در آنجا صحبت کرد.

مک کارتی در بهار امسال فارغ التحصیل می شود و به کالج می رود، اما قصد دارد زمانی را به کار اختصاص دهد، با این استدلال که منظور از تحصیل همین است.

آنها گفتند: “این یک تغییر واقعی است و هدف از کلاس ها این است که شما را برای دنیای واقعی آماده کند و جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند.” و این یک مثال عینی از آن است.